İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tema Düzenleme

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Merhaba arkadaşlar;

Elimde Anarchy adlı arkadaşın yazmış olduğu bir tema mevcut. Bunu düzenlemek istiyorum ancak nasıl yapacağıma dair bir bilgim yok. Sizden konu altında yardım talep ediyorum.

attachment.php

• 1.Kategoriler
    Burada divler kaymış sanırım. Gördüğünüz üzre sağa doğru biraz daha genişletilecek
  • 2.Manşet
    Manşet sistemini bir türlü aktif edemedim, edeniniz varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim. [Not]Anarchy'nin sitesindeki açıklamalarıda okudum kaynak olarak göstermeyiniz
  • 3.Paylaşımlar
    4gün önce admin tarafından yazılmış yere [Kategori : Kim-Kimdir Yazar : Admin Tarih : 10.01.1001 ] şeklinde nasıl yazıdrabilirim?

StyLes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ne Editleyeceğine bağlı.Wp-[burada namesi olacak].php gibide edit atabilirsiniz.CSS olarakta atabilirsiniz.Ne istediğinizi tam olarak anlayamadım..

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
1.Kategoriler

CSS ayarlarından kategorileri bul. oradan genişliğini ayarla

2.Manşet

Bu temayı hiç kullanmadım ama, kodlayan kardeşin verdiği anahtar kelimeyi doğru girdiğinden, veya admin panelinde tema ayarlarından manşet kategorisini seçtiğinden vs. emin ol.

3.Paylaşımlar

Anasayfadaki için index.php'de , yazı sayfası için single.php de "tarafından yazılmıştır" kelimesini arattır. Bulduğun yeri silerek şu kodları yapıştır:

<div class="meta">Kategori : <?php the_category(', ') ?> | Yazar: Admin | Tarih: <?php the_time(__('j M Y', ' '))?>

Kodu şimdi yazdım, bir problem olursa pm ile ulaş, beraber hallederiz. Bazı temalarda öntanımlanmış şablonlar bulunabiliyor. Dediğim gibi, bu temanın yapısına bakmadım daha önce.

StyLes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
1.Kategoriler

CSS ayarlarından kategorileri bul. oradan genişliğini ayarla

2.Manşet

Bu temayı hiç kullanmadım ama, kodlayan kardeşin verdiği anahtar kelimeyi doğru girdiğinden, veya admin panelinde tema ayarlarından manşet kategorisini seçtiğinden vs. emin ol.

3.Paylaşımlar

Anasayfadaki için index.php'de , yazı sayfası için single.php de "tarafından yazılmıştır" kelimesini arattır. Bulduğun yeri silerek şu kodları yapıştır:

<div class="meta">Kategori : <?php the_category(', ') ?> | Yazar: Admin | Tarih: <?php the_time(__('j M Y', ' '))?>
Yanlış Yönlendirmeleri düzeltelim öncelikle.
1. kategorilerin divi değişik olabilir
<div id="atıyorum bu> </div>
.atıyorum bu {..}
değişkenler olabilir değişkeni bulmanız gerek.
2.Burda arkdaş kullanmadığını belirtmiş sorun yok
3.Single.php vs. doğru fakat
Yazar admin değişkeni konması gerek.Kullanıcıda veya yazar başkasıda olabilir.
Not:Bu yazdıklarım sadece açıklama ve düzeltmedir.Yanlış anlaşılmasın.Arkadaşı baltalamak veyahut baika bir sebepten yazılmamıştır.
Hepimiz düzeltmemiz gerek birbirimizin atladıkalrı veya dikkat hatalarını..
Saygılarımla

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@Styles
aynen üstadım.

kodlarındaki Admin yerine;

<?php the_author(); ?>

üstteki yazar değişkenini eklemelisiniz.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ne Editleyeceğine bağlı.Wp-[burada namesi olacak].php gibide edit atabilirsiniz.CSS olarakta atabilirsiniz.Ne istediğinizi tam olarak anlayamadım..
Görünürdeki tema'nın adı Pophov3 gibilerinden birşey. Az önce dışarı çıktım, çıkmaz olaydım upload ederdim temayı. Cevap olarakCss düzenlenir herhalde orayı kategorilere dek uzatmak için ?

Manşet'te herşeyi birebir yaptım ancak yinede olmadı, ancak çalışmaları localhostta yapıyorum belkide bundan kaynaklanıyordur ?

ve yazar sadece admin olmayacak tabi kim yazdıysa onun ismi görüntülenecek. diyelimki tüm kategoridir, tarihtir, yazar adıdır vesaire ekledim.. Onların yanına küçük icon'lar nasıl ekleyebilirim ? Css giriyor sanırım devreye ??

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Düzeltmeleriniz için teşekkür ederim :)

Lakin sebeplerini şöyle izah edeyim:

div değişkenini kendisinin bulmasını zaten izah etmiştim kardeşimize.

Yazar olarak kardeşimiz admin belirttiği için, hiç kodlarla uğraşmasın diye direkt Yazar: admin yazdım. kendi blogumda yazar sadece ben olduğum için aynı şekilde kullanıyorum.

Eğer kardeşimiz Yazar: Yazarın ismi deseydi onun kodunu eklerdim.

Teşekkür ederim yine de düzeltmeleriniz için.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ayrıca temayı bende hiç kullanmadım ve incelemedim ancak;
Muhtemelen yönetim sayfasında tema ile ilgili bir ayar sekmesi vardır. Orada Manşet'in aktfi edilmesi, manşete konu olacak kategorinin id'si yerler mevcuttur. Onları düzenlemelisin.

İlk bakışta aklıma gelenler bunlar.

StyLes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Düzeltmeleriniz için teşekkür ederim :)

Lakin sebeplerini şöyle izah edeyim:

div değişkenini kendisinin bulmasını zaten izah etmiştim kardeşimize.

Yazar olarak kardeşimiz admin belirttiği için, hiç kodlarla uğraşmasın diye direkt Yazar: admin yazdım. kendi blogumda yazar sadece ben olduğum için aynı şekilde kullanıyorum.

Eğer kardeşimiz Yazar: Yazarın ismi deseydi onun kodunu eklerdim.

Teşekkür ederim yine de düzeltmeleriniz için.

Nedemek Görevimiz.Ben Teşekkür Ederim..

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ayrıca temayı bende hiç kullanmadım ve incelemedim ancak;
Muhtemelen yönetim sayfasında tema ile ilgili bir ayar sekmesi vardır. Orada Manşet'in aktfi edilmesi, manşete konu olacak kategorinin id'si yerler mevcuttur. Onları düzenlemelisin.

İlk bakışta aklıma gelenler bunlar.
Birebir... Manşeyi "Evet" ile aktif kılıyorsınız ve yine id numarasına göre virgüller ile ekliyorsunuz tamam diyorsunuz eksiğim yok. Güncelleyip sayfayı bi yeniliyosunuz Resimdeki 1 çıkmış veya 5 yazdıysanız 5e kadar çıkmış. Ancak resimler yok :/ acaba diyorumda localhost'ta çalıştığm içinmi böyle ? domain host'u olan biri subdomain ile deneyebilirmi acaba ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5