İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tema Türkçeleştirme sorunu

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bir temayı Türkçeleştirmek istiyorum.Fakat bir sorun var.Temada mesajların bilgi kısmı posted (tarih) in (kategori) by (yazar) şeklinde gözüküyor.Bunları Türkçe yapmak için tema editörüne giriyorum.Bütün dosyaları aramama rağmen içinde bu sözcükler geçen bir dosya bulamadım.Nasıl düzeltebilirim?

Denizhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi tema kodlarınızı görmeden bir şey söyleyemem her tema farklı farklı fonksiyonlara sahip ama aradığınız kısımlar genellikle index.php de bulunur ve site görünümünde ne yazıyorsa mutlaka içinde olmak zorundadır olmazsa index.php kodunu yazın yardımcı olalım.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Ben bir temayı Türkçeleştirmek istiyorum.Fakat bir sorun var.Temada mesajların bilgi kısmı posted (tarih) in (kategori) by (yazar) şeklinde gözüküyor.Bunları Türkçe yapmak için tema editörüne giriyorum.Bütün dosyaları aramama rağmen içinde bu sözcükler geçen bir dosya bulamadım.Nasıl düzeltebilirim?

Tekil sayfa (single.php) temada bu dosyayı buraya paylaşırmısın.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
index.php & single.php & page.php içinde

<div class="blogpost">
<div class="comments"><?php comments_popup_link('0', '1', '%'); ?></div>
<h2 class="title"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link to <?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
<div class="meta">Posted <?php the_time('F jS, Y') ?> in <?php the_category(', ') ?> by <?php the_author() ?></div>
<div class="entry">
<?php the_content('Continue Reading »'); ?>
</div>
</div>

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
dediğim gibi çözüm için şunları yapın;

- single.php yi not defteri ile açıp içinden 14. satırdaki aşağıdaki şu kodu bulup

<div class="meta">Posted <?php the_time('F jS, Y') ?> in <?php the_category(', ') ?> <?php the_tags( 'and tagged ', ', ', ' '); ?> by <?php the_author() ?></div>

kırmızı ile belirttiğim alanları boşluk koymadan fazla değiştirin.
Eğer düzelmezse bana bildirin diğer dosyalara bakayim ama %90 burasıdır.
İyi yayınlar.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
index.php & single.php & page.php içinde

<div class="blogpost">
<div class="comments"><?php comments_popup_link('0', '1', '%'); ?></div>
<h2 class="title"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link to <?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
<div class="meta">Posted <?php the_time('F jS, Y') ?> in <?php the_category(', ') ?> by <?php the_author() ?></div>
<div class="entry">
<?php the_content('Continue Reading »'); ?>
</div>
</div>

Arkadaşta belirtmiş, diğer dosyalar dediğim şeyden birisi index.php 'idi. Size görünen yazı kaynak kodu single.php (linke tıklayınca girdiğiniz yer) ve index.php (direkt sayfada görünen yer) diye geçiyor.

İki dosyayı güncelleyip sonucu yazarsanız yardımcı oluruz.

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sorunu çözdüm.Nasıl oluyor anlamadım ama temayı sunucuya gönderdikten sonra index.php değişiyor.Türkçeleştirip gönderdim sorun halloldu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5