Temel Link İnşası Teknikleri

DeathAngel

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Ekim 2013
Mesajlar
538
Reaction score
1
Konum
Istanbul
Inbound links denilen gelen linkler edinmek SEO sürecini doğrudan etkileyen belki de en önemli SEO unsurudur.Ayrıca, süreç içinde meydana gelen birçok SEO probleminin de üstesinden gelmek için link edinmek oldukça önemlidir. En çok işe yaradığı düşündüğüm link tekniklerini bir liste şeklinde sunmayı düşündüm. Umarım sizin için de faydalı olacaktır.

Bir blog oluşturmak: Bir blog oluşturmak günümüzde artık oldukça kolaylaşmıştır ve eğer kendinizi farklılaştırmak için bir yol bulabilirseniz, birçok link edinme fırsatı sağlayacaksınız. Diğer insanların da ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bir şey bulun ve paylaşın. Bir iş bloğu kurmak da aynı şekilde çok faydalı olacaktır.


Blogculara yardım etmek: Blogcular müthiş link sağlayıcılarıdırlar. Bu, işlerinin doğal bir parçasıdır. Siz de bu noktada, onların ihtiyacı olduğu bilgiyi sağlama konusunda onlara yardımcı olabilirsiniz. Mesela, onlar için konuları hakkında güncel makaleler bulmak veya gördüğünüz bir hatayı kibarca onlara iletmek. Genelde, blogcular da bu iyiliğiniz karşısında size link vermeyi tercih edecektir.


HARO’ya (Help a Reporter Out) üye olmak: Aynı şekilde, online görev yapan gazetecilere yardım edebilirsiniz. Bu hizmet, gazeteciler ve içerik oluşturanlarla onların sorularına cevap verebilecek insanları bir araya getirir. Siz de böyle bir görevde bulunabilirsiniz.


İş ortaklarıyla iletişime geçmek: Bir iş yürütüyorsanız, muhtemelen iş ortağınız da vardır. Bu ortakların muhtemelen linkleri vardır. Yapılan bir işten karşılık olarak link isteyin.


Müşterilere Sormak: Ürünlerinizi müşterilerden daha çok beğenen bulamazsınız. Çoğu zaman, müşterilerinizin de kendilerine ait web siteleri ya da blogları olabilir. Böyle müşterilerden kibar bir şekilde link istemeyi deneyebilirsiniz.


Arkadaş ve Aileye Sormak: Müşterileriniz gibi aile veya arkadaş çevrenizin de siteleri veya blogları olabilir. En kolay, tanıdıklarınızdan link istemek olacaktır.


Rakibinizin link aldığı sitelere bakmak: Rakiplerinizin link aldığı sitelere bakıp siz de siteniz için onlardan link almayı deneyebilirsiniz. Arama motorları açısından da bu linkler anlamlı ve güvenilir varsayılır çünkü aynı sektördeki farklı siteler aynı yerden link edinmiş olur.


Makale yazmak ve içerik toplayıcılarına vermek: Online sağlanan birçok hizmetin içeriğe ihtiyacı vardır. Böyle sitelerde, biraz saygınlık kazandıktan sonra rahatça link edinebilirsiniz.


Misafir olarak blogda yazı yazmak: Bence, profesyonel blogcular yeni içerik girmeye her zaman ihtiyaç duyarlar ve çoğu zaman bu açığı kapamak için yeni kişilerden yardım alırlar. Siz de böyle bir durumla link profilinize bir yenisini ekleyebilirsiniz.


Yardım işi yapmak: Bir web sitesi aracılığıyla yardımda bulunup karşılığında link talebinde bulunabilirsiniz.


Öğretici şeyler yazmak: Bir şey nasıl yapılır gibi açılayıcı, öğretici içerikler girmek link alma kaynağınızı artıracaktır. Bu gibi öğretici içerikler daha tekniktir ve tekniğe önem veren okuyucular fazla olduğundan link alma şansınızı artırabilir.


İlginç videolar yayınlamak: Bu şekilde dikkat çekip potansiyel ziyaretçilerinizi artırabilirsiniz. Ancak YouTube veya Vimeo üzerinden video yayınlamayın çünkü link açısından fayda sağlayamazsınız. Amazon Web Services üye olup kendiniz yayınlayın. Videonun kendi URL’nizde yerleştirilmiş olduğundan emin olun.


İlginç resimler yayınlamak: Bu da video yayınlamakla aynı şekilde gerçekleştirilir.


En-iyiler listesi yaratmak: Kendi seçtiğiniz resim ve videolar yerine, ziyaretçilerin görüşü alınarak en iyiler listesi oluşturabilirsiniz. Böylece daha fazla link çekimi olur.


Önemli biriyle söyleşi yapmak: Sektörünüzde önemli bir yere sahip birisiyle söyleşi yapma imkanı bulabilirseniz ya da en azından o kişinin yapmış olduğu şeyleri referans göstererek paylaşırsanız ilgi çekici bir işe imza atmış olursunuz.


Yorumlara ve bloglara katılmak: Bu dolaylı yoldan link edinme yoludur. Yorumlara veya blog yazılarına cevap vererek, yorumlarda bulunarak reklamınızı yapmış olursunuz.

Bunların dışında daha riskli olan ama aynı oranda da işe yarayan link edinme teknikleri vardır. uzun vadede yararlı olmasa da çoğu sitenin yükselmesinde önemli katkısı olan bu teknikler:

Dizinlerden link satın almak: Bu yolu seçecekseniz, yüksek sıralarda yer alan ve link kuvveti fazla olanları tercih etmelisiniz.


Link Aracılarından link satın almak: Link aracıları dediğimiz kişiler, yüksek sıralı ve iyi link sahibi olan sitelerden link satar veya kiralar. Bu da demektir ki sitenizin trafiği ve SEO süreciniz açısından oldukça önemli bir kaynak sağlarlar.


Doğal linkler satın almak: Önemli bir siteden biriyle bağlantınız varsa, ondan doğal link satın alabilirsiniz. Tavsiye edilmeyen ama kesinlikle işe yarayan bir tekniktir.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst