İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tertemiz sitem bir türlü onaylanmıyor? YARDIM

UmutDevrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar tertemiz içerikli sitem www.yazmakta.com aşşağıdaki sepeple onaylanmıyor.

Kod:
Sayın Kullanıcımız,

Hoş geldiniz e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizden sonra AdSense başvurunuzu incelemeye devam ediyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık. Sorunlar:

- Site, Google politikalarıyla uyumlu değil

neden dolayı sizce?

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
ilacım olsa başıma sürecem beni de onaylamıyorlar , kedi fare gibi olduk ben başvuruyorum onlar onaylamıyorlar böyle bir döngü oluştu aramızda :)

repeat-business.jpg

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
googleın yeni politikasını bi gözden geçir istersen, belki yeni bişeyler vardır

UmutDevrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google destek ekibinden gelen mesaj
mehmetalibur Yanıt yayınla

22 saat (09 Mar)

Merhaba,

Sitenizdeki bir çok yazı başka sitelerde de görülüyor.

http://www.yazmakta.com/2011/12/cekim-yasasi-hayatin-sirri-2/

Bu yazıları siz başka platformlarda da paylaşmış olabilirsiniz. Bu durumda sitenizdeki yazılar özgün görünmüyor olabilir. Sorun buysa ancak diğer platformlardaki yazılarınızı kaldıraral bu sorunu aşabilirsiniz.

Başka sitelerden alıntı yapmış olabilirsiniz. Bu durumda alıntı yapılan sayfanın tam URL'sini kaynak göstermelisiniz. Ancak yine de sitenizdeki yazıların önemli bir kısmı alıntı ise başvurunuz kabul edilmeyebilir.

Selamlar.

Benim yolladığım mesaj bakalım ne olacak?

Öncelikle merhabalar, sitemdeki yazıların tümü (reklam tanıtım yazıları) haric %100 ü bana aittir ve tarafımca yazılmaktadır. Başka bir siteden alıntı yapılması söz konusu bile değil fakat yazılarımı sitemin yararına olması için başka kaynaklardada paylaşmaktayım. Sırf Google alıntı gözü ile bakmasın diyede önce kendi sitemin (konumun) index almasını bekliyorum önce tarafımca index alındıktan sonra başka platformlarda paylaşıyorum. Hiç böyle bir sorun yaratabileceğini düşünmemiştim, sitemde bir çok yazı var ve bu yazılar bir çok platformda paylaşılmış durumda bazılarına giriş bilgilerimi bilmiyorum, bağzılarında yasaklıyım bundan dolayı onlarıda kaldırmam mümkün değil.

Önerebileceğiniz bir durum varmıdır, adsenseye konuyu anlatan bir mail yollamam sorunu çözermi?
Çözerse nasıl bir mail yollamalıyım?
Eğer çözmezse ne yapmamı önerirsiniz?

theatr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi komple gözden geçir. markaları ihlal eden bir ibar filan var mı bak.. ayrıca google politikaları ile içeriğin uyumlu mu bunu da incele. farklı bir siteyle başvurabilirsin, mesela blogger

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Sitenizin içeriği Google index'in de sizden önce indexlenmişse kabul edilmez.

İllede kabul edilmesini istiyorum diyorsan index.html'e boş bir sayfa ekle. Coming Soon yaz. 24 saat içerisinde onaylanır ama 1/2 haftalık bir inceleme sürecinde kalırsın. Bu süreç içerisinde yaptığın değişiklikten sonra tekrar incelerler hesabı eğer duplicate content bulurlarsa bu seferde Adsense hesabını komple banlayabilirler.

Tek çaren sitenin özgün içeriğini ispatlayabilmendir. Eğer farklı sitelerde yazıyorsan, mutlaka önce makaleyi kendi sitende yayınla 1 saat sonrada diğer sitelerde yayınla. Unutma popüler siteler daha hızlı indexleniyor. Bu nedenle önce kendi sitendeki içeriği G tarafından indexlendiğinden emin ol.

Ekleme: Bir de Google Analytics ve Webmasters kullanmayı unutma. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5