İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

The Witcher 3: Wild Hunt İnceleme

Msnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geralt’ı üçüncü ve en destansı olan macerasında tabi ki yalnız bırakmak istemeyiz. The Witcher 3 Wild Hunt inceleme ile macera dolu bu dünyaya yakından göz atalım.

1431348913-8826-card.jpg

RPG oyunlarından hoşlanan ve sevenlerin uzun zamandır merakla beklediği The Witcher 3: Wild Hunt’ta seride olan ana karakterimiz yaratık avcısı Geralt’la çıkacağımız son macera destansı bir hikâye ile bizlere sunulmuş durumda. İkinci serisine kıyasla 30 kat daha büyük bir harita sevenlerini bekliyor. 80 saatlik bir senaryo oynanışıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir yapı olduğunu da söylemek isterim.

Evet, arkadaşlar ister iseniz biraz daha yakından bakalım. Oyuna ilk girdiğiniz zaman, diğer Witcher oyunlarından da alışık olduğunuz son derece sade bir menü ile karşı karşıya olacaksınız. Bu menünün en sevdiğim özelliği ise eğer Witcher 2’yi oynadı iseniz Save dosyalarınızı upload ederek oyunun ilerleme aşamasında ufak değişiklikler de yapabiliyorsunuz. New Game seçeneğine tıkladığınız zaman da, uçsuz bucaksız bir haritası, bitmek bilmeyen görevleri ve toplamda tamı tamına 200 saati aşan bir oynanış süresine sahip olan The Witcher 3 Wild Hunt maceranız da başlamış oluyor.
The Witcher 3 Wild Hunt’ta aslında 3 farklı ana senaryo yer almakta. Oyuna ilk girdiğiniz zaman önünüze çıkan sinematikte, Geralt’ın büyük aşkı olan Yeneffer’ı bir çatışmanın tam ortasından kaçarken göreceksiniz. Sonradan araya giren görüntüler ile de anlayacaksınız ki Geralt kısa süre önce kaybolan Yeneffer’ın izini sürmekte.

witcher3_en_wallpaper_the_witcher_3_wild_hunt_ciri_meditating_1920x1200_1446715311.png

Sonrasında girecek olan videoda ise kendinizi Yeneffer’ın yanında bulacaksınız. Tam kendi kendinize ne oluyor, neden buradayım gibi söylemlere verecekken aslında bunun bir rüyadan ibaret olduğunu da fark edeceksiniz. Bu rüya bölümü aslında oyun içerisinde kullanabileceğiniz aksiyon ve dövüş mekaniklerini de basit bir eğitim turu ile bizlere sunuyor.
Geralt rüyasından uyanır uyanmaz ise gerçek macera artık start alıyor. The Witcher 3’te serinin ikinci oyununu oynayanların son derece aşina oldukları ve yabancı kalmayacakları bir sistem mevcut. Yine aynı Assassins Of Kings’te olduğu gibi iksirler hazırlıyor, kılıçlar yağlanıyor ve yeri geldiğinde ise bazı kısımlarda meditasyon yaparak bol bol savaşıyorsunuz.

Azıcık daha oyunun detayına iner isek Geralt, ikinci oyunda kaybettiği yaratık avcısı ruhunu bu oyun ile birlikte geri kazanıyor. Wild Hunt serisinde bolca yaratık avlayarak birçok ana görev ve yan görevler ile karşı karşıya kalacaksınız. The Witcher 3 Wild Hunt’ı aynı türevlerinden ayıran en önemli özellik ise bizlere tamamen yaşayan bir dünya sunuyor olmasıdır. Bu dünya içerisinde dinamik hava şartları, gece gündüz döngüleri ve aktif ekonomi bağı oyuna da farklı bir ren katmakta.

The Witcher 3 Wild Hunt’ta aynı ilk iki oyunda olduğu gibi iksirler ve yağlar bizim için hayati bir önem taşımakta. Eğer daha önce Witcher oynadı iseniz, karşınıza çıkan yaratıklara pata küte dalmamanız gerektiğini zaten bilmeniz lazım. Fakat biz yine de hatırlatalım. Witcher ’da eğer bir yaratık ile kavgaya girecekseniz bu yaratıkta Boss olarak tabir edilen devasa yaratıklardan da biri ise, ilk olarak yapmanız gereken şey bu yaratık hakkında bilgi toplamanız olsun.

witcher3.jpg

Gelişmiş Simya İle Crafting Sistemi

Simya sistemi ikinci oyuna göre biraz daha burada değişik diyebilirim. Crafting sistemi kendimize yeni zırhlar, silahlar ve ekipmanlar yapmamızı sağlıyor. Yenilenen ara yüzü ve daha da değiştirilen kombinasyon seçenekleri ile bir hayli kullanışlı formata dönüştürülmüş.
Kısacası eğer karşılaşacağınız bir rakip ya da yaratığı önceden iyi bir şekilde analiz eder, simya ve Crafting sistemini verimli şekilde kullanır iseniz Witcher 3’ü zorlanmadan da bitirebilirsiniz.

Türevlerinden Üstün Bir Dövüş Sistem

Hazır lafımız detaya inmiş iken siz sevgili iyinet takipçilerine de The Witcher 3: Wilt Hunt’ta ki dövüş sahnelerine azıcık inelim. Şunu baştan diyeyim ki eğer Batman ya da Assassin’s Creed gibi salt aksiyon oyunlarında gördüğünüz dövüşleri bekliyor iseniz, boşuna beklemeyin bu çok farklı.

The Witcher 3’te türevi oyunlara nazaran daha farklı ve daha geniş bir dövüş sistemi bulunmakta. Örnek verir olacak isem Dragon Age ile kıyasladığımızda, Geralt’ın kombinasyon sayısının çok fazla olduğunu da rahatlıkla dile getirebilirim. Ayrıca, karakterimizin kullandığı silaha göre de farklı kombinasyonlar üretmesi de dövüş sisteminin diğer artısı olarak sizlerle. Geralt'la dövüşürken, salt kas gücünden ziyade onun sahip olduğu hislerden ve büyü güçlerinden de yararlanmanız gerekecek. Bunu da bir örnek ile anlatır isek; Üzerinize gelen kalabalık bir yaratık grubuna karşı önce bir ateş saldırısı yaparak, grubun yanmasını sağlayabilir ve bu arada savunmasız olanlarını alaşağı edebilirsiniz. Kalabalık gruplarla salt kas gücüyle dövüşmeye kalktığınızda, aynı anda gelen sağlı sollu saldırılar sizi bir hayli zor durumlara sokabilir. O yüzden siz olun, efsungerin bütün nimetlerinden faydalanmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

NEW_The_Witcher_3_Wild_Hunt_Ice_Giant_Hunt.png

Dövüş ile ilgili olarak ineceğim son nokta ise Geralt’ın yetenek ağacı. Bu yetenek ağacı 5’li kombinasyonlar ile son derece geniş bir içeriğe sahip. Yani oyunu oynayacağınız yaklaşık olarak 100 küsur saatlik zaman diliminde açılmayı beklenen birçok yetenek sizleri bekliyor olacak.

Sıra geldi Witcher 3 çıkmadan oyun gündeminin zirvesine yerleşen devasa haritamıza. The Witcher 3 Wild Hunt'ta gerçekten çok büyük bir açık dünya haritası sizleri beklemekte. Söz konusu böylesine büyük bir harita olunca insanın aklına ister istemez uzak yerler arası mesafelerin nasıl aşılacağı sorusu geliyor. Yapımcılar böylesine büyük bir harita yaparken, oyunculara ulaşımla ilgili bir iki ufak kolaylık sağlamayı da ihmal etmemişler tabi.

Witcher 3’te haritada önemli bir ulaşım koridoru olarak karşınıza nehirler gelecektir. Ama endişe etmeyin, sandalları kullanabilir, çağırdığınızda her daim size koşa koşa gelen atınız ile 4 nala ilerleyebilir ve en önemlisi ziyaret ettiğiniz yerlerde ki hızlı seyahat noktalarını açarak da bir noktadan diğerine hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. İşte oyundan sizlere kareler

312.png

1422266683-the-witcher-3-wild-hunt-they-call-this-civilization-i-feel-safer-in-the-woods.jpg

the-witcher-3-wild-hunt_4_1920x1080.jpg

56279719ac1fe32a143b8d4f.jpg

The-Witcher-3-Wild-Hunt-PS4-3.jpg

Witcher3-21.jpg

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Minimum:

İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
GPU: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870
RAM: 6GB
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya 64-bit Windows 8 (8.1)
DirectX 11
Hard Disk Alanı: 40 GB

Önerilen:

İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
GPU: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
RAM: 8GB
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya 64-bit Windows 8 (8.1)
DirectX 11
Hard Disk Alanı: 40 GB

The Witcher 3: Wild Hunt oyunlara defalarca oynayabileceği grafik performansı, ses performansı ve senaryo akıcılığı ile bir avantaj. Eğer RPG oyunlarına özel bir ilginiz var ise, ya da macera seviyor ve senaryo oyunlarına düşkün iseniz kesinlikle ama kesinlikle The Witcher 3 Wild Hunt’u tercih etmelisiniz. Sizlere oyun içi video atarak bir başka oyun incelememizde görüşmek üzere diyorum. ilgilenen arkadaşlara teşekkürler, hoşçakalın.

OYUN İÇİ İLK 35 DAKİKAYI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ...

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Bence tutmaz bu oyun zaten çoğu kişi 2 gb ramlı bilgisayar kullanıyor. Oyunun istediği alan özellikler aşırı yüksek ama görüntü kalitesi ve izlediğim incelediğim kadarıyla iyi görünüyor ben deneyeceğim.

Msnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence tutmaz bu oyun zaten çoğu kişi 2 gb ramlı bilgisayar kullanıyor. Oyunun istediği alan özellikler aşırı yüksek ama görüntü kalitesi ve izlediğim incelediğim kadarıyla iyi görünüyor ben deneyeceğim.

O arkadaşlar içinde güzel oyun incelemeleri araştırıyorum zaten :) Ben denedim ve gerçekten güzel ama neden sonradan devam etmedim onu da söyleyeyim gerçekten de zor yani :D Ben gelemem öyle şeylere, çok ara video girişleri oluyor insan sabırsızlanıyor. Bir de bahsettiğim crafting işlemleri biraz zaman alıyor. Biz bildiğimizden şaşmayalım ama senaryo seven oyuncular bir hayli fazla. Bu konuyu da onlar için gönderdim. Yorumun için teşekkür ederim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5