İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

this account has been suspended - Gariptir farklı bilgisayarda yok.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
2 gün önce bir firmadan hosting paketi satın alıp /forum adresine forumu kurdum, ayarları yaptım, üyeleri almaya başladım. Bu sabah şirkete geldim. www.denizlispor.biz/forum yazdım 'this account has been suspended' hatasını aldım. Alan adı ve hosting şirketlerine borcum yok. Hosting müşteri panelime baktım, trafikte yüklenme yok. Hosting şirketi bizde problem yok dedi. Şirkette başka bilgisayardan deniyorum açılmıyor. Hemen hanımı aradım, evdeki bilgisayardan şu adrese gir diye 'ooo sayfa güzel olmuş dedi' :) Elimdeki blackberry den rahatça ulaşabiliyorum sayfaya.

Ama şirketteki bilgisayarlardan girince illaki suspended sayfasına yönleniyor.
Ne çerez bıraktım, gelişmiş ayarlar. İE, Mozilla, Chrome denedim. Aynı aynı..

Böyle bir problem yaşadınız mı?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Adres açılıyor.Dns değişikliğinden dolayı güncelleme gecikmesi olabilir.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Adres açılıyor.Dns değişikliğinden dolayı güncelleme gecikmesi olabilir.

2 gündür kullanıyordum, farklı bir bilgisayardan denedim (evden) sorun olmadı. Ama şiketteki hiçbir bilgisayardan giremiyorum. Acaba bizim bilgi işlemcinin parmağı olur mu ki :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Güzel olmuş hayırlı olsun. Bir kaç güne düzelir bence. dns flush edip deneyin.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Güzel olmuş hayırlı olsun. Bir kaç güne düzelir bence. dns flush edip deneyin.

Aklıma gelmemişti. Dos'a şirkette ulaşamıyorum. Ancak servisces.msc den dns istemcisini durdurup tekrar başlattım yemedi. Sanırım beklemekten başka çarem yok.

Ekleme: Öğleden sonra eve geldim. Forum vb. her yere rahatlık ile ulaşabiliyordum, bu saate kadar çalışma yaptım. Az önce yine aynı uyarı sayfasını alıyorum.

www.denizlispor.biz/forum yazıyorum, karşıma, http://www.denizlispor.biz/cgi-sys/suspendedpage.cgi sayfası geliyor. Halbuki 10 dakika öncesine kadar böyle birşey yoktu. Nerde yanlış yapıyorum acaba?

hostexper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlat - çalıştır kısmına gidin
cmd yazıp enterlayın
gelen siyah ekranda
ipconfig /flushdns komutunu yazıp enterlayın.
DNS cache temizlencektir. Bunu yapamıyorsanız vtunnel.com gibi bir
proxy site ile giriş yapabilirsiniz.
Yalnız sanki bu durum ISP'nizin cache sistemi ile ilgili bir problem var gibi geldi.
DNS yada bilgisayarınızın tarayıcı cache özellikleri bu şekilde ve bu kadar uzun süreli sorun çıkartmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5