İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Thumbnail Dahil Etme & More

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Merhaba arkadaşlar;
Wordpress'e aşinalığım olsa da yinede verileri toparlayarak yapmaya çalıştığım için bazı yerlerde eksiklikler yaşamıyor değilim. Örneğin elimde bulunan tema'da 'devamını oku' özelliği yok ve yazılan makalenin tamamı index'te görüntüleniyor. Örneğin 250 karakter yazı & makale yazıldıktan sonra devamının ana sayfa da gözükmemesi ve o anda Devamını Oku butonunun çıkması için ne yapabilirim(more tag'ını kullanmadan) ? Kısaca otomatik olarak oluşacak 'Devamını Oku' butonu ve bu butonun arkaplanında resim olması için ne yapmam gerekir? Sanırım burada css girecek işin içine ?

Akabinde bu temada thumbnail özelliği yok örnek veriyorum HCL temasındaki gibi önizleme resmi nasıl belirleyebilirim ?

hasan525

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
başka bir temadan kod alarak yapabilirsiniz fakat biraz uğraştıracak

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Wordpress'te kullanılan öne çıkarılmış görseli göstermek için gerekli olan kodu ben şu şekilde kullanıyorum :

Kod:
<a href="<?php the_permalink() ?>" <?php if ( function_exists("has_post_thumbnail") && has_post_thumbnail() ) { the_post_thumbnail(array(141,94), array("class" => "alignleft post_thumbnail")); } ?></a>

İçerikleri kısaltıp otomatik olarak sonuna devamını oku eklemek için yapman gerekenler:

1-WP Limit Posts Automatically eklentisini kurman lazım.
2-Eklenti ayarlarına girdikten sonra;

Kod:
[B]Limit post by[/B]: kısmını [B]word [/B]seç

Kod:
Number of letters (if blank 300 is set) > 200 (Ben öyle kullanıyorum)

Kod:
Text ending > ...

Kod:
Read more linktext > devamı » » (burada "devamı » »" yazan yere denemedim ama image linki de koyabileceğini düşünüyorum)

Kod:
Automatically limit post in: > Tümünü seç

Ardından UPDATE

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5