İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ticimax Mağduru Olmayın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yor3y

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TİCİMAX MAĞDURU OLMAYIN​

Merhaba arkadaşlar, bu gün sizlere TİCİMAX firması ile ilgili aldığımız Eticaret paketindeki yaşadığımız olumsuzluklar ve mağduriyetimizden bahsetmek istiyorum..

Sitemize uygun Eticaret paketi araştırken TİCİMAX ‘in müşterisi temsilcisi Onur bey ile görüştüğümüzde, her soruna çözüm bulabileceklerini ve onlardan iyisinin olmadığını, her türlü desteği sağlaya bileceklerini 7/24 saat destek ekibinden yardım alabileceğimizi iletmişti, lakin olaylar hiç bu şekilde gelişmiyor. Gece gündüz bizi farklı numaralardan arayarak ikna etmeye çalıştı. Arka arkaya whatsapp’dan ve sms ile mesajlar attı. Samimiyetine güvenerek 3.300 TL Special Omni Eticaret paketini satın aldık. AMAAAA, ALMAZ OLAYDIK!….

Ticimax Ticaret Sistemindeki Olumsuzluklar:​

• Opencart gibi ücretsiz sunulan open source sistemlerde bile ürünler varyantlı ve varyant sız olarak “demo content” ile gelirken TİCİMAX‘,in tamamen bom boş gelmektedir. Buna istinaden destek ekiplerini telefon ile arayıp demo content ekletmek istediğimi bildirdim. Ancak böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ilettiler.
  • İki adet ücretsiz özel tema hediyesi olduğunu söylemelerine rağmen panelimize tanımlanmadı.
  • 7/24 destek yazmalarına rağmen hafta içi saat 17:00’dan sonra ve hafta sonları aradığımız da cevap verilmiyor.
  • Gittigidiyor, hepsiburada ve n11 entegrasyon satın aldığımız pakette dahil görünüyor lakin yönetim paneli üzerinde aktarım alanları bulunmuyor. Sormak için aradığımızda maalesef ulaşamıyoruz.
  • Modül yönetimleri çok zayıf ve işlevsiz.
  • Css ve Js düzenlemesi olduğu söylendi, var ancak çok kısıtlı istediğiniz hiçbir div taglarını değiştirme şansınız olmuyor.
  • Special Omni Eticaret paketi iptal ve iade talebini kanuni süre içinde mail yoluyla iletmemize rağmen iade edimemişitr.
  • Tüm bu olumsuzluklara rağmen bari Gittigidiyor 6 aylık mağaza hediyesini kurtaralım sineye çekelim dedik ama 3.300 TL Special Omni Eticaret paketine dahil olan Gittigidiyor 6 aylık mega mağaza hediyesini yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen aktif edemediler bu süreçte akıl sağlığınızı bile kaybedebilirsiniz.
  • Satın alınan pakette ücretsiz mobil uygulamalarıda teslim edilmedi!
  • Fatura yanlış isme kesildi ve günler sonra firmamızın ismine çevrildi.
  • 5000 GB / Yıl kota veriliyor. Resimler vs kotadan düşüyormu denilince birşey söylenmiyor + bu konu ile ilgili genel anlamda şikayet var ve kota aşımınız durmunda yüklü miktarda ücret talep ediyorlar şikayet.com da vs.. madur olan arkadaşlar mevcut.
  • Ticimax’in bize yolladığı linki doldurup gönderdik daha önce mağazamız ve üyeliğimiz olduğu için ilk talep ret edildi.Buna istinaden bize çözüm sunmadılar güç bela müşteri hizmetlerine iletişime geçerek çözümü biz bulduk tekrar link istedik doldurup tekrar yolladık yaklaşık 2 hafta sonra cevap geldi ve sonrası……
Sonrası tamamen oyalama, amatörlük, iş bilmemezlik, çözümsüzlük artık adını siz koyun. Bu sıkıntılı süreçte resmen psikolojimiz bozuldu, BİZ YANDIK SİZ YANMAYIN. Hakkımızı hukuki yoldan arayacağız. Konu ile alakalı bilgilendirme bu sayfadaki yazı güncellenerek bildirilecektir.

Konu ile alakalı mail bilgileri aşağıda yer almaktadır.

TİCİMAX MAĞDURU OLMAYIN

iptal-maili.jpg

ticimax-iptal-iade-sikayeti-2-1.jpg

Bu süreç tamamen bir kısır döngü oldu. Kendi sorunlarını kendileri çözemiyorlar, önce onaylanan mağaza sonra ret edildi deniliyor.

Merve Karameşe <[email protected]> 29 Kas (1 gün önce)

Alıcı: bana, Onur
Merhabalar,

Başvurunuz onaylanmıştır.

Aşağıdaki bilgiler giriş bilgileriniz
Detaylar için gg ekibinden yardım alabilirsiniz.

Role Name: partishow
Role Password: *********************************

Bilginize Sunar
İyi Çalışmalar Dilerim.

//////////////////////////////////////////////////////////////////

<[email protected]>30.11.2017 11:41 (9 saat önce)

Alıcı: destek, merve, onur.ozkanca
Merhaba,

Ticimax e-ticaret paketi satın aldığımız pakette gittigidiyor 6 aylık mega mağaza hediye kampanyası vardı. Ancak ticimax tarafından bize iletilen role name, bizim açtığımız mağaza üyeliğimize ait değildir. Bizim mağaza ismimiz: partyshow ‘dur. Bu yanlışın ivedi düzeltilmesini rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

———- Yönlendirilmiş ileti ———-
Gönderen: Merve Karameşe <[email protected]>
Tarih: 29 Kasım 2017 16:30
Konu: Ticimax/Gittigidiyor Mağazası Hakkında
Alıcı: [email protected]
Cc: Onur Özkanca <[email protected]>

Merve Karameşe 30.11.2017 11:59 (8 saat önce)

Alıcı: bana, destek, Onur
Merhabalar,

Konu ilgili birime aktarılmıştır.

Bilginize Sunar,

İyi Çalışmalar Dilerim.

Merve Karameşe 30.11.2017 – 13:25 (7 saat önce)

Alıcı: bana
Merhabalar

Şu an ilettiğiniz partyshow adlı üyelik için değerlendirme yapılmış ve son 3 ay içinde aktif olduğu görüldüğü için projeye dahil edilmemiş, mağaza tanımlaması yapılmamıştır.

Bilginize Sunar,

İyi Çalışmalar Dilerim.

<[email protected]>30.11.2017 – 15:49 (5 saat önce)

Alıcı: merve
Merhaba merve hanım,

Merhaba ticimax üzerinden yolladığınız linki yeni üyelik açarak yolladım üye ismi partyshow şifre ***********
.GG mağazam onaylamıştır diye mail geldi üyelik partyshow olmasına rağmen partishow rol name verilmiş benim böyle bir üyeliğim yok ve giriş yapamıyorum.durumu size ilettim 2 mailde bu şekilde cevap verildi
Şu an ilettiğiniz partyshow adlı üyelik için değerlendirme yapılmış ve son 3 ay içinde aktif olduğu görüldüğü için projeye dahil edilmemiş, mağaza tanımlaması yapılmamıştır.

Bilginize Sunar,

İyi Çalışmalar Dilerim.

önce onaylandı sonra onaylanmadı diyorsunuz.gönderdiğiniz linke mecburen üyelik bilgileri doldurmak zorundayım zaten ama böyle saçma sapan bir cevap geliyor.sorun çözülmüyor ve yardımcı olmuyorsunuz.paketi satmadan gece gündüz arayan onur bey yardımcı olmuyor.suratımıza telefon kapanıyor.sorun çözülmediği için mahkemeye veriyorum ücretin iadesini taleb ediyorum.
yarın savcılığa suç duyursunda bulunuyorum suç duyurusu örneği şirketinize yarın yolluyorum.
R10.net donanımhaber wmaracı webmastersitesi ekşi sözlük uludağ sözlük inci sözlük şikayet var şikayet gibi platformlarda mağduriyetimi yazacağım bilginize iyi günler.

bana ilk attığınız mail:

Merhabalar,

Başvurunuz onaylanmıştır.

Aşağıdaki bilgiler giriş bilgileriniz
Detaylar için gg ekibinden yardım alabilirsiniz.

Role Name: partishow
Role Password: ************************************

Bilginize Sunar

İyi Çalışmalar Dilerim.

son mailiniz:

Bilginize Sunar,

İyi Çalışmalar Dilerim.

Ticimax’in gittigidiyor mağazası için gönderdiği linkte aktif bir üyelik soruluyor, yeni bir üyelik açarak gerekli formdaki alanları doldurduk. Üyeliğin kayıt tarihi (19/11/2017) olmasına rağmen Üstteki saçma sapan mesaj iletilmiştir. Ya aldatılıyoruz, ya dolandırılıyor uz.

Merve Karameşe 30.11.2017 – 16:31 (4 saat önce)

Alıcı: bana
Merhabalar Mithat Bey,

Biz gg tarafından gelen bilgileri aktarmaktayız konu tekrardan gg ekibine iletilmiştir.
O taraftaki süreçi sizlere ileteceğim.

Bilginize Sunar,

İyi Çalışmalar Dilerim.

Ticimax e-ticaret paketini satın almadan evel, gece gündüz bizi arayan Onur bey, bu süreçte bizi whatsapp’dan engellemiştir.

wp-engeli-ticimax-onur.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5