Tik Tok Nedir, Nasıl Hesap Açılır ?

mtnndr

İyinet Üyesi
Katılım
2 Mart 2019
Mesajlar
6
Reaction score
1
Konum
Kahramanmaraş
Kendilerinden küresel video topluluğu olarak bahseden Tik Tok, asıl kullanım amacını aşmış 150’den fazla ülkede aylık 500 milyon aktif kullanıcı sayısını geride bırakmıştır. Mesajlaşma uygulaması olarak İOS, Android ve Amazon platformları içerisinde yerini almış ücretsiz bir mobil uygulamadır.

Genç kullanıcı kitlesinin Youtube, İnstagram, Snapchat, Vine ve Facebook gibi sosyal medya uygulamalarından sıkılması ile birlikte, 15 saniyelik videolarla basit, sıra dışı ve uğraş gerektirmeden statü elde etmelerine olanak veren Tik Tok uygulaması uygulama marketlerde zirveleri gördü. 2018 yılının ilk çeyreklerinde 250 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına ulaşan uygulama 2018’in son çeyreğinde en çok indirilen uygulamalar sıralamasında zirvedeki yerini aldı. ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 2018 yılında Android ve İOS platformlarında en çok indirilen uygulama olmayı başardı. Bu başarılara sahip olan Tik Tok, Türkiye’de bir hayli popüler durumda.

Tik Tok’u Tanıyalım! Nedir Bu TikTok?

Tik Tok kullanıcıların kendi kısa videolarını oluşturup paylaştığı, ancak bununla da yetinmeyerek kullanıcılarına kısa videolarını birleştirerek daha uzun hikayeler oluşturmaya izin veren bir platform. Bu bakımdan Tik Tok’u Youtube, Instagram, Snapchat ve Vine gibi uygulamaların sentezlendiği bir uygulama olarak değerlendirebiliriz.
Uygulama kullanıcılarına, videolarını düzenlemeleri için, özel efekt filtreleri, eğlenceli çıkartma ve etiketler ile özel müzik ve ses dosyaları sunuyor. İsteyen kullanıcılar bu özellikleri videolarına ekleyebiliyor.
Aynı zamanda çekilen video klipleri kesmek, birleştirmek, kırpmak ve kopyalamak için de ayrıca düzenleme araçları sunmayı ihmal etmiyor.

Tik Tok’u Nasıl Kullanabilirim?

Google ve Youtube reklamları insanları yeterince sıktı. Öyle ki uygulamayı telefonunuza indirene kadar da size göz açtırmıyor. “ TikTok Nasıl Açılır” diye merak eden kullanıcılarımız için yazımızın içerisine kullanım kılavuzu niteliğinde bir bölüm ayırdık.

Tik Tok Hesap Açma Kılavuzu

Öncelikle Android ya da İOS akıllı telefonlarımıza uygulamayı, Play Store veya App Store mağazalarından indiriyoruz.
Uygulamayı indirdikten sonra videoları direk olarak izleyebilirsiniz. Ancak beğenme, takip etme ve video yükleme gibi işlemleri yapabilmeniz için üye olmanız şarttır. Bu bakımdan uygulamayı indirip açtıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Tik Tok Açılış.png

TikTok’a üye olmak ve aktif kullanıcılar arasına katılabilmek için yukarıda ki resimde sağ alt köşede bulunan “Profil” resmine tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza hesap açmanız için 6 farklı yöntemin sunulduğu ekran gelecektir. Ekran görüntüsünü aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Tik Tok Hesap Açma.png

Uygulamaya kayıt olurken farklı bir sosyal medya hesabınızla üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Twitter, Facebook, İnstagram veya Google Plus hesaplarınızla kayıt olabilirsiniz. Bu yöntemleri tercih etmeyen kullanıcılar telefon yada eposta adresleri ile kayıt olabilir. Biz sizlerle eposta veya telefon seçeneğini kullanarak kayıt olma
işlemini anlatacağız. Kayıt olma yöntemini seçtikten sonra karşımıza doğum tarihimizi girmemizi istenen bir ekran geliyor.

TikTok-Kayıt-Ol-Doğum Tarihi.png

Doğum tarihi bilgilerinizi 18 yaşından küçük olarak seçerseniz bazı kişileri takip etmeniz engellenebiliyor. Ayrıca bazı durumlarda kaydınızı tamamlayamıyorsunuz. Doğum tarihinizi seçtikten sonra kırmızı ok tuşuna basarak ilerliyorsunuz. Ardından karşınıza telefon ya da eposta adresi girmenizi istenen bir ekran geliyor.
TikTok-kayıt-eposta.png

Gelen ekranın üst kısmında bulunan E-posta seçeneğine tıklayın. Buraya eposta adresinizi yazarak ileri tuşuna basıyorsunuz. Ardından sizin robot olmadığınızı anlamak için karşınıza doğrulama yöntemi çıkabilir. Acele etmeden bu işlemi de geçtikten sonra hesabınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Aralık 2018
Mesajlar
159
Reaction score
51
Nüfusuna vurulduğunda en çok Türkler tarafından kullanılan uygulamadır. Kullanıcılarını diğer sosyal medya platformlarından daha fazla aptallaştırdığını düşünüyorum. Tiktok uygulamasını indirerek yapılmış videoları şöyle bir izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Bilgilendirme için teşekkürler
 

threat

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
21 Ekim 2020
Mesajlar
1
Reaction score
0
Konum
İstanbul
Bir gün merak edip indirdim. Yeni yaygınlaşmaya başladığı zamanlardı. Ergen ve çıplaklık harici hiç bir şey göremedim. Saçma ve gereksiz insanlar bulunmakta.
 

mustafa bozdemir

Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
26 Aralık 2018
Mesajlar
41
Reaction score
2
Konum
bursa
Tiktokta en şaşırdığım şey ise yaşlıların bile abuk subuk hareket etmeleri gerçekten çok şaşkınım. hesabım var sadece video atıp arada çıkıyorum izlemeye tahamülüm yok.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst