İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TinEye – Elinizdeki Resmin Benzerini Arayın

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
TinEye: Bilgisayarınızda ya da internete yüklediğiniz bir resimin sizin sitenizden başka nerede kullanıldığını öğrenmek, ya da bu resme benzer diğer resimleri görmek için kullanılan bir resim arama motorudur. Görsel tanıma sistemi kullanan TinEyeUzun zaman önce Beta şeklinde açılan bu sistem şimdi çok fazla değişikliğe uğradı. Bu yeniliklerle birlikte 2 yıl önce aramasını 480 milyon resim içinden yapan TinEye şimdi 1,572,822,693 tane resmi index almış durumda.

Bir örnek;
Kendi blogum için üzerinde blog yazan bir elma resmi lazım. Bir resim bulup düzenleyip üzerine Blog yazdım. Orjinal resim kayboldu ve nereden bulup indirdiğimi unuttum. Bana resmin düzeltilmeden önceki hali lazım. Şimdi TinEye’yi kullanıp buradaki resmin eski halini ya da benzerini arayacağım.

URL ile arama yaptığımızda buradaki sonuçlar çıkıyor. Resmin orjinalini bulduk
smile.gif

Eklentileri
TinEye’nin Firefox, Chrome, IE.. gibi en çok kullanılan internet tarayıcılarına eklentileri de mevcut. Bu eklentiler sayesinde internette gördüğünüz herhangi bir resmin benzerini ya da başka nerede kullanıldığını görmek için sağ tuşla tıklayıp “Search İmge on TinEye” seçeneğine tıklayarak kolay ve hızlıca aramanızı yapabilirsiniz. Eklentiler hakkındaki ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

En iyi sonuçlar
Ayrıca en iyi arama sonuçlarını görmek için bu linke bakabilirsiniz.

Site Adresi: Tineye.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5