.TK alan adları açık arttırmadaymışş.

webkare

1
İyinet Üyesi
Katılım
27 Ocak 2009
Mesajlar
1,810
Reaction score
20
Konum
Ankara
Bilindiği gibi Türkiye’de, kişisel ya da iş planınız çerçevesinde tasarladığınız web siteniz için jenerik alan adları bulmak ve almak neredeyse mümkün değil. Sadece tescillenmiş markaların alabildiği ve bürokrasi gerektiren alan adlarının aksine, ‘.TK’ uzantılı jenerik alan adları, 9 Eylül 2009’da Swissotel’de düzenlenecek Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırması ile kolayca alınabilecek. Jenerik alan adlarının, marka ya da şirket isimlerinden daha değerli olduğu da düşünüldüğünde, Dot TK, tarafından düzenlenen açık arttırma, kaçırılmaması gereken bir yatırım fırsatı sunuyor.

DOTTKGorsel1.jpg


TK uzantılı jenerik alan adlarının en önemli avantajlarından biri, önemli bir yatırım aracı olmaları. Alan adları, aynen ev ve arsa gibi, zamanla değerleniyor ve satılabiliyor ya da kiralanabiliyor. Dolayısıyla Dot TK tarafından düzenlenen açık arttırmada alacağınız alan adının size yıllar içerisindeki maddi geri dönüşümü düşünüldüğünde, oldukça akıllı bir yatırım yapmış oluyorsunuz. .TK uzantılı jenerik alan adlarının diğer bir avantajı da, Internet’te çok daha kolay bulunabilmeleri. Google, Yahoo! ve Bing gibi arama motorlarında genelde şirket ismi yerine, daha çok jenerik isimler arandığından, satışa sunulacak ’.TK’ uzantılı jenerik alan adları arama listelerinde ilk sırada yer alıyor. Bunun bir nedeni de, arama motorlarının sonuçlarının, web sitenizin içeriğinin yanı sıra, kullanılan alan ismine göre listeleniyor olması. Örneğin, Bodrum’da otel bulmak için Google’da ‘Bodrum’daki oteller’ arandığında, arama listesinde, alan adı ‘Bodrum’ ve ’otel’den oluşan web siteleri ilk sırada yer alıyor ve kaçınılmaz olarak en fazla ziyaret edilen web sitelerinden biri haline geliyor.

Dot TK CEO’su Joost Zuurbier “9 Eylül 2009’da Swissotel’de düzenleyeceğimiz Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın ikinci alan adı açık arttırması ile satılacak .TK uzantılı jenerik alan adları, arama motorlarında daha çok Türk web sitesinin bulunmasına yol açacak” diyor ve ekliyor: “Web sitelerinin ziyaret yoğunluğunu arttırmak isteyen şirket ve şahıslar için, jenerik isimlerden oluşan alan adları oldukça önemli, şirket ismi ya da markadan oluşan alan adlarına göre çok daha değerliler çünkü jenerik alan adı tek, ve sadece bir şirket ya da bir kişi adına tescillenir. Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğimiz açık arttırmada, jenerik alan adları hem kolayca alınabilecek, hem de yatırım fırsatı müşterilerimizin ayağına gelecek. Tüm girişimcileri açık arttırmamıza bekliyoruz.”
 

webkare

1
İyinet Üyesi
Katılım
27 Ocak 2009
Mesajlar
1,810
Reaction score
20
Konum
Ankara
Bu adamlarda iş var. Şimdi beğenmiyoruz ama yakın zamanda .tk alan adlarını bulabilmek için can atıcaz gibime geliyor. Nasıl şimdi .com , .net ile jenerik alan adı arayışındayız .tk'da zamanla o şekilde olacak gibi.
 

webkare

1
İyinet Üyesi
Katılım
27 Ocak 2009
Mesajlar
1,810
Reaction score
20
Konum
Ankara
Ankara.tk
adana.tk
gibi şehir isimlerine el koyarlar gibime geliyor. Ha doğrumu kesinlikle yanlış. Sen o alan adlarının parasını vererek almışsın kimse senden zorla alamaz bunları. Eğer öyle birşey olursa mahkemeye başvurmanı öneririm.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst