İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.tk domainler hakkında

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
arkadaşlar bikaç gün önce kerem.tk 'ye whois çektim, dolu gösterdi. 5-10 dakikaya bir tekrar kontrol ettim, bir ara düştüğünü gösterdi ( sanırım backorder olayı ) tabi bende hemen regledim. Şimdi bu tk domainler sizce bir işe yarar mı ? dot.tk ' dan proxyden girip ücretsiz regledim. domaini düşürüp isimtescilden kayıt etsem, elimde kalsa jenerik domainleri kapsam ne olur sizce ? ileride bir faydasını görür müyüm ?

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
şahsen tk domain i pek hoş bulmuyorum. ne bilim satışıda öyle jenerik dahi olsa para vermiyolar

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
özel isimler, marka olabilecek jenerikler dışında pek işe yaramıyor.
Değerli kelime bulmanız gerek

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kişisel web siten için kullan. ötesini bekleme

Cilginboard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir yil dot.tk üzerinden kullan bisi kaybetmezsin domainin düsmesine bir kac gün kala isimtescil ihs gibi firmalardan reglet.

konuyu horlatmis gibi olacagim biraz ama bunlarida göz önüne al cünkü zaten bir yil bedava kullanma sansin var bir cok sekilde degerlendire bilirsin kaybin olmaz.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
reg fiyatına bile satılmıyor. dünyada tüm uzantıları dolu 10 tane ingilizce domain var.digitalpointsde bile satamadım. fiyat bile veren yok. hem de öyle böyle jenerik değiller. var olan tüm uzantıları dolu.

P

pozitif06

Misafir
DİKKAT .TK DOMAİN HAKKINDA

.tk domain almaktansa diğer com, net, org vs. gibi domainleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

.tk domainler yurtdışında ücretsiz domain muamelesi görüyor...

.tk sadece türkiyede bu kadar aktif ücretli domain satıyor...

.tk domain proje için kullanılması güç...

dot.tk firmasına yollamış olduğum birden fazla maile hala cevap gönderilmiyor

asıl kıymeti, süprizi burada;

almış olunan domainleri transfer edemiyorsunuz başka firmalara, 225 TL gibi uçuk bir fiyat istiyor resmi dot.tk sitesi

almayıp com, net, org vs. domain almak en iyi çözümdür bana göre...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5