İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tk uzantılı siteleri Google ve diğer arama motoları hiç sevmiyor mu .?

spyfurky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım için yaptığım bir wordpress tabanlı site. Com lu adres almadan önce tk uzantılın domain alıp denemeler yapmak istedim. Fakat sitenin google ile sıkıntıları var gibi.

Sitemi google a ekledim, sitemap i tanıttım. Sitemin adını iyinet.tk olarak ele alalım..

google a iyinet yazınca ilk 200 arama içerisnde bile sitem çıkmıyor. Anca iyinet.tk yazarsam çıkıyor..

İndexlenmiş sayfaların ana başlıklarını aratıyorum yine sitemle ilgili sonuç gelmiyor..

Google arama kutusu içerisinde site adını yazarken zaten otomatik tamamlama çıkmıyor..

site: www.sayfam.tk yazınca site sonuçlarım geliyor.

fakat ben konu başlıklarından ve içerikten de google dan kullanıcı gelmesini istiyorum..

Sitemin tüm SEO ayarlarını yapmama rağmen sonuç bu..

Artık domainden olduğunu sanmaktayımm.. kontrol amaçlı sitemin adını vermem de sakınca yoktur umarım.Sonuçta reklam yapacak hale gelmediğimi için reklam olarak algılanmasın..

www.karpuzblog.tk

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eger bu calismayi yeni yaptiysaniz sonuc alamayabilrisiniz. Google guncellemesi var ve 1 ay oldu guncelleme devam ediyor. Benimde .org uzantili bir sitem var ve saglam calisma yapmama ragmen istedigim gibi sonuclar elde edemedim. Seo konusunda prof. denecek kadar bir bilgim yok. Sonuc itibari ile google guncellemesi bitince bu konuyu tekrar gozden gecirelim.

spyfurky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfayı açalı bir aydan fazla oldu , wordpress pek kullanmamıştım daha önceden. Şimdi karpuzblog yazınca 6. 7. sırada site adı çıkmaya başlamış oda kırık bi link o kadar seo eklentisi ayarlarını yaptım yok olmadı. biraz daha bekleyelim bakalım..

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sorun su: Toplam 1500 kisinin yasadigi bir Yeni Zellanda adasinin sakinleri icin bir site yapmissin bu yuzden Turkiye aramalarinda sitenin gelmemesi normal. Bir baska deyisle domain uzantisini .tk secmek buyuk hata olmus. Vakit kaybetmeden yeni domaine gecmeni oneririm.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5