İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TM öğrencisine öneriler.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Sayısaldan jeofizik mühendisliği yazacaktım fakat rehberlik hocam sayısal bölüm olduğu için zor olacağını söyledi. ( Ben eşit ağırlık mezunuyum. )

Onların yerine işletme/iktisat öneriyor. Sizlerin önerileri nelerdir arkadaşlar ?

Sıralamam ektedir.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Lise öğrencisiyim anlamam tercihten ama ;

işletme/iksisat okuyan tonla adamdan farkın ne olacak ?Memleket işletme mezunu kaynıyor.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ben de öyle düşünüyorum.

Hocada ordan bankacı olabilirsin, memur olabilirsin vs. vs. meslekler saydı.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Jeofizik, çevre vb. mühendisliklerde de pek iş imkanı yok. Mühendislik fakültesinde iş imkanı endüstri mühendisliğinden başlıyor bilgisayar, mekatronik, elektrik, elektrik ve elektronik, inşaat, makine vb. bölümlerle gidiyor. Bana sorarsan, jeofizik yazacağına işletme yazmanı tavsiye ederim hem daha rahat bir üniversite hayatın olur (dersler açısından) hemde iş imkanın daha çok olur (jeofizik'e nazaran). Fakat işletmeden başka imkanların varsada değerlendir derim, yukarıda söylendiği gibi tonla işletme-iktisat mezunu var.

T

trgy

Misafir
İşletme veya iktisat yazma, yazacaksan da imkanın varsa özel üniversitede ingilizce eğitim yapan bir yeri yaz. İşletme okuyan, iktisat okuyan çok ama sen işini yaptıktan sonra onlarca rakip olsa ne yazar. Emin ol çoğu kişi diplomaya bile bakmıyor işe alırken. Senin becerine kalmış birşey tamamen. Üniversiteyi ben açıkçası liseden farklı bulmuyorum. :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Burslu ozel hedefle, yurtdisina filan gonderirler. Devlet universitesinde isletme iktisat okursan sadece diploman olur.

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
bu puanla sanırım 4 yıllık tutmuyor? Fakat işletme bölümünü tavsiye ederim.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
atay : Maalesef o bölümlerin hiç birine puanım yetmiyor. :(

trgy : Maalesef özel üniversite okuyacak imkanım yok. :(

Mf.Rub : Biraz ucu ucuna denk geliyor hocam. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5