Tom Clancy’s The Division İncelemesi

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
30 Haziran 2011
Mesajlar
527
Reaction score
0
Konum
İstanbul


Öncelikle The Division oyunu için belirtmek isterim ki aksiyon severlerin pek hoşuna gitmeyebilir. Bunun sebebi ise The Division oyununda gerçekten aksiyon üzerinde durulan bir TPS oyunu dışında RPG oyunlarına görmeye alıştığımız bir konsept var. Ayrıca The Division gerçekten oynanma olarak muhteşem bir oyun olmuş diyebilirim. Görüş açıklarının iyi ayarlandığı oyunda çatışmalar sırasında bazı cisimlerin arkasına saklanırken oldukça korkacağınızdan emin olabilirsiniz. Uzun zamandır The Division oyunu hakkında bütün haberleri merakla takip ediyordum ve gerçekten güzel bir oyun olacağını düşünüyordum, lafı fazla uzatmadan incelemeye başlayıp sizlere oyunu tanıtayım bakalım nasıl bir oyun olmuş :)

Hikaye

Paranın berbat ettiği bir dünya düşünün. Tam olarak The Division oyunundan bahsettiğinizi size rahatlıkla söyleyebilirim. Hani şu yabancıların her yıl indirime giren ürünlere akın ettikleri gün var ya meşhur Black Friday günü, tam olarak o gün para ile yayılan bir virüs ile dünya karşı karşıya kalmış ve virüsten 22 gün sonra dünya da bulunan her şey çökmüştür. Hastaneler, okullar, polis departmanları, itfaiyeden bile geriye hiçbir şey kalmamıştır. Dünya da oluşan kaosun önlenmesi için tek bir çözüm var: tüm virüsleri yok etmek.Grafikler

Farklı platformlardan kolaylıkla oynanabilen The Division oyununun her platform için artıları ve eksileri bulunuyor. Biraz bahsedecek olursak Xbox’ta ortam ışıklandırması PC ve PS4’e göre çok daha detaylı fakat PC’de bulunan draw distance özelliği ile cisimlerin ve alanların atmosferi gerçekten çok fazla detaylı oluyor. Ayrıca söylememiz gerek PC’de uzaktaki cisimleri görebilmeniz PS4 ve Xbox’a göre oldukça kolay.

Oynanış

The Division oyununun oynanış olarak oldukça çeşitli bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle karakterinizin etrafta bulunan cisimlerle olan etkileşimi oldukça fazla. Biraz detay gösterecek olursam, arabalara siper alıp üstünden ateş etme ve ardından üzerinden atlama özelliği gerçekten muhteşem. Çatışmalar sırasında karşınıza çıkan sivilleri vurmamanız gerekiyor ve olurda zorla önünüzde durmaya çalışıyorlarsa kenara itebiliyorsunuz. Durum böyle olunca gerçekten oynarken insan "harbiden ben tam olarak çatışmanın ortasındayım" diyebiliyor.Oyunda bulunan çoklu oyuncu seçeneği sayesinde multiplayer olarak The Division keyfini max. 4 kişi olarak yaşayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla girdiğiniz çatışmalar oldukça eğlence verici olacak diyebilirim. Çatışmalar sırasında birbirinizin arkasını kollamanız çok önemli. Bunun nedeni iste oyuncu sayısı arttığı için oyunda ki zorluk kademesi de bir o kadar artmış oluyor. Artan zorluk kademesi gerçekten arkadaşlarınız ile olan etkileşiminizi arttırıyor.

Bu zamana kadar çoğu bu tarz TPS oyununda fazla loot seçeneği görüşmemişti. Fakat The Division oyununda gerçekten loot yapmak çok önemli. Oyunun gidişatının da bu lootlarla güzelleştiğini söyleyebiliriz kolaylıkla. Durum böyle olunca etrafınızda bulunan itemleri ister istemez çantanızda toplamak istiyorsunuz. Fakat unutmayın ki her çantanın belirli bir haznesi var ve bu hazneyi en iyi şekilde kullanmalısınız.

Oyunda belki de en çok dikkatimi çeken ve beğendiğim nokta diyebileceğim özellik, yerde bulunan nesneleri eğer elinize alabilirseniz kalkan olarak kullanabiliyor olmanız. Yanınızdan arabanın kapısını kalkan olarak kullanan bir arkadaşınız koşarak yaklaşırsa sakın şaşırıpta düşmanlarınızı unutmayın derim. :)Fiyatı

Oyunun piyasaya çıkış tarihi 8 Mart 2016 olarak belirlenmiş ve şuan için fiyatı 179,00 TL değerinde. Bu fiyatın biraz yüksek olduğunu kabul ediyorum fakat bir süre beklenirse ilerleyen haftalarda daha da uygun bir fiyata alınabileceğini düşünüyorum.

Yazarbaz Yorumu

The Division oyunu gerçekten son yıllarda çıkan oyunların kalitesini içerisinde barındıran bir oyun olmuş. Durum böyle olunca insanlarda oluşan merak yeni oyunların daha yüksek özelliklerde olması. The Division oyunu gerçekten bu beklentileri karşılayabilen bir oyun. Farklı platformlarda da yerini almış olması tadından yenmez bir yönünü gözlerinizin önüne seriyor. Grafik kalitesi olarak muhteşem diyemem fakat gerçekten tatmin edici seviyede. Eğer siz de arkadaşlarınız ile birlikte keyifli vakit geçirmek ve sadece aksiyon olsun diye değil RPG tarzı oyunları seviyor ve daha sonra da karakterinizi geliştirmek istiyorsanız The Division sizin için yaratılmış bir TPS oyunu diyebilirim.

Kaynak: Tom Clancy’s The Division İncelemesi - Yazarbaz
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst