İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tom Clancy's The Division İnceleme !

Msnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ubisoft firmasının oyunu olan Tom Clancy’s The Division kapalı beta dönemi sonunda başladı. Hatta siz bu yazıyı okurken bitmiş bile olabilir :) TPS/FPS farkını göz ardı eder isek Destiny ile yapı olarak pek bir benzettiğim bu oyunun kapalı betasına katılma şansıda bir nevi sürpriz diyebiliriz. Bakalım oyun hakkında ki incelemeyi sizler nasıl bulacaksınız. Uzatmadan oyun hakkında düşüncelerimi ve incelemelerimi paylaşayım.

Tom-Clancys-The-Division-System-Requirements.jpg

Tom Clancy’s The Division’un grafik özelliklerinden birazcık bahsedelim. Aslında oyun biraz gerçekçilik moduna giriyoruz. Grafikleri gerçekten güzel. Manzaralar olsun, grafiklerin akışı olsun bir hayli dikkatimi çekti.

Tom Clancy’s The Division’da grafiklerin yaptığı bazı basitlikler oyunun performansına da yansımış. Çünkü FPS açısından herhangi bir düşüş ya da ani yükselişlere de fazla denk gelmedim. Buna karşılık olarak oyunlardaki kaplamalar oldukça da geç yükleniyor diyebilirim. Bu kapalı betadan ötürü müdür yoksa oyun tam çıkışını gerçekleştirdiği zaman da böyle mi olur bilemem. Malum günümüzde bu şekilde çıkmış birçok oyun türü bulunmakta. Her şeye rağmen Tom Clancy’s The Division’un performansı da iyi bir seviyede.

Şahsi olarak genelde TPS oyunlarını tercih eden birisi değilimdir. Hatta sanıyorum ki Tom Clancy’s The Division, Ubisoft’tan oynadığım 3. Oyun. Diğer ikisinden birisi Far Cry serisi ve Watch Dogs idi. Her neyse TPS oyunlarından uzak olsam bile bu TPS oyunlarından anlamadığım anlamına da gelmez. O yüzden rahatlıkla oynanışını da eleştirmem mümkün.

picture1.jpg

Tom Clancy’s The Division’un oynanış üzerinde hemen açıklamak istediğim bir durum var ki, o da vuruş anında olan his. Silahlara ve çatışmalara yönelik olan bir oyun olan bu oyunda nerede ise vuruş hissi yok diyebilirim. Buna ekstra olarak karakter ve kamera hareketleri de bana göre sert.

Kapalı betasından da sizlere biraz bahsedecek olur isem nerede ise boş diyebilirim. Tabi bu daha yeni olduğundan dolayı da olabilir. Türk olarak zaten nadir karşınıza çıksa da etrafta bir hayli yabancılar mevcut. Bunun haricinde 10 yan görev mevcut. Bir o kadar da mini görevler var. Tabi bunların hepsi de PvE olarak oynanmakta. Bunu gerçekleştirmeniz için de oyun içinde 1 ana görevi bitirmiş olmanız gerekmekte.

Oyunda karakterin yetenekleri mevcut bulunuyor ancak ben pek gelmedim. Denk gelmememin en büyük sebebi de tahminimce kapalı beta sürümünde oynadığım için. Yoksa aynı ekibimde olup göreve gittiğim birkaç kişi çatır çutur yeteneklerini kullanıyorlardı. Gittiğiniz görevlerde size silah üretme kâğıtları gibi bazı şanslar da eriyorlar, rastgele yerlerden de karşınıza çıkabilen bir durum zaten, silah parçaları, kumaşlar vesaire. Yani Crafting sistemi oyunda mevcut, ben oyunun sınırlı sürümünü kullandığım için bundan yararlanamadım. Ancak sınırsız olsa idi burada övüp sizlere anlat anlat bitiremezdim.

Kısaca, oyunun kapalı betasını birkaç cümle ile açıklamak gerekli diye düşünüyorum. Aslında oyun kötü mü? Tabi ki değil sadece kapalı beta olduğu için biraz boştu. Oyunun PvP modu gümbür gümbür gelecek buna emin olun. %80’lik bir ihtimal ile 8 Mart 2016’da bu oyunu PlayStation 4 için alabilirsiniz. Size oyun içinden biraz görüntü ve video yayınlayarak veda edeceğim. Gerekli olan sistem bilgilerini de paylaştım, TPS sevenler mutlaka ilgilenecektir :D

tunnels.png

Tom%20Clancy%20The%20Division%207.jpg

maxresdefault.jpg

2042093-718814_20130610_003.jpg

260394-h1.jpg

Oyundan İlk 15 Dakika

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64-bit sürümler.)
İşlemci: Intel Core i5 2400 3.1 GHz veya AMD FX @ 6100 @ 3.3 GHz
RAM: 6 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 veya Radeon HD 7770 AMD (2GB VRAM)
HDD: 40 GB
DirectX: DirectX June 2010
Ses Kartı: DirectX destekli

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64-bit sürümler.)
İşlemci: Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0GHz
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB) veya AMD Radeon R9 290 (4 GB) veya daha iyisi
HDD: 40 GB
DirectX: DirectX June 2010
Ses Kartı: DirectX 9.0c destekli.

Desteklenen Ekran Kartıları

GeForce GTX 500 serisi: GeForce GTX 560 (2 GB VRAM) veya daha iyisi
GeForce GTX 600 serisi: GTX 660 GeForce veya daha iyisi
GeForce GTX 700 serisi: GTX 760 GeForce veya daha iyisi
GeForce GTX 900 / Titan serisi: GeForce GTX 960 veya daha iyisi
Radeon HD7000 serisi: Radeon HD7770 (2 GB VRAM) veya daha iyisi
Radeon 200 serisi: Radeon R9 270 veya daha iyisi
Radeon 300 / Fury X serisi: Radeon R9 370 veya daha iyisi

Bir başka oyun incelememizde görüşmek dileği ile hoşçakalın.

Kaynak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5