İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tools.php Kullanımı

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tools.php ,vBulletin için kodlanmış acil durum scriptidir .jelsoft resmi sitesinden indirilen sıkıştırılmış dosya (zip) içinde ki do_not_upload dizini içinde yer alır ve 24 KB boyutundadır. Kullanım amaçlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz
  1. Thema & Dil sorunları
  2. Datastore sorunları
  3. Session & Cookie sorunları
  4. dB Onarım / Bakım / Sorgu çalıştırma
  5. Forum Aç / Kapat
tools.php çalışması için gerekli koşullar aşağıdaki gibidir
  1. install dizini içerisinde olmalıdır
  2. install dizin içeriği yerinde ve çalışır durumda olmalıdır
tools.php dosyası adres çubuğundan domain yolu ile çalışıtırılır

PHP:
     http://www.siteadresiniz.com/install/tools.php
####################### tools.php seçenekleri ##################################

/////////////////////////////////// Import XML Files \\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Bu kısım thema , dil , ayarlar ve yardım menüsü sorunları için kullanılabilir

[Style] : ./install/vbulletin-style.xml dosyasına bağımlıdır & varsayılan vBulletin themasını yükler

[Settings] ./install/vbulletin-settings.xml dosyasına bağımlıdır & varsayılan vBulletin ayarlarını geri yükler

[Language] ./install/vbulletin-language.xml dosyasına bağımlıdır & varsayılan vBulletin ingilzce dil dosyasını yükler.

[Admin Help]
./install/vbulletin-adminhelp.xml dosyasına bağımlıdır & yönetici yardım menüsünü yükler

//////////////////////////////////Datastore Cache\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Bu kısım forum ve kullanıcılar ile ilgili izinleri ve ayarlar ile ilgili sorunlar için kullanılabilir

[Usergroup / Forum Cache] herhangi dosya bir bağımlılığı yoktur. Forum ve kullanıcı grupları tampon belleğini düzenler. Tampon bellek veritabanı içindeki datastore tablsonunun usergroupcache & forumcache sutunları içindeki değerler bağımlıdır

[Options Cache] herhangi dosya bir bağımlılığı yoktur. Seçenekler tampon belleğini düzenler.

[Bitfield Cache] ./includes/class_bitfield_builder.php dosyasına bağımlıdır. xml/bitfields_vbulletin.xml dosyasından bitfields tampon belleğini düzenler. (AdminCP ana menu ayarları). datastore tablosu içindeki bitfields sutunu altında değerler depolanır.

////////////////////////////////////// Cookies \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Bu kısım tanımlama bilgisi ve oturum sorunları (kullanıcı giriş ve çıkışları) için kullanılır

[Reset Cookie Domain] herhangi bir dosya bağımlılığı yoktur.Tanımlam bilgisi kayıt konumunu (blank) şeklinde düzenler.AdminCP > vBulletin Options > Cookies and HTTP Header Options > Cookie Domain seçeneği altında options['cookiedomain'] dizisi ile tanımlanır.

[Reset Cookie Path] herhangi bir dosya bağımlılığı yoktur.Tanımlama bilgisi konumunu / şeklinde düzenler.AdminCP > vBulletin Options > Cookies and HTTP Header Options > Path to Save Cookies seçeneği altında options['cookiepath'] dizisi ile tanımlanır.

////////////////////////////////////////// MySQL \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Bu bölümde veritabanı ile ilgili işlemler yapılır (Yetki kurtarma gibi)

[Run Query]
Herhangi bir dosya bağımlılığı yoktur.db üzerinde sorgu çalıştırmak için kullanılır

[Repair Tables] Herhangi bir dosya bağımlılığı yoktur. Tabloları onarır.

[Reset Admin Access] Herhangi bir dosya bağımlılığı yoktur. var olan bir kulanıcıya yönetici yetkisi verir

/////////////////////////////////////// Other Tools \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

[Turn Off Forum] Herhangi bir dosya bağımlılığı yoktur. Forumu açıp / kapatmak için kullanılır.

[Default Language] Herhangi bir dosya bağımlılığı yoktur. Yüklü dil dosyaalrından var sayılanı birincil kullanılan seçenek olarak ayarlar

------------------
*alıntıdır.Anlatım tespara'ya aittir.

prescott

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ne yalan söyleyeyim, do not install klasörünü niye koyarlar bi halta yaramıyo diye düşünürdüm hep... Benim için iyi bir paylaşım teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5