İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.tr domain kullanmak istermisiniz

O

oXo

Misafir
IE 'ye eklenti mi ? Bu okadar buyuk birsey degil ki. Ufak bir eklenti hazirlayarak bu hizmeti vermek isteyen herhangi bir sisteme bu sistemi verebilirim :) Su anda yok ama yazmakta zor degil.

Soylendigi sekilde bu sistem hayata gecerse ve diyelim ki nic.tr de buna izin vermezse, nic.tr nin yapabilecegi tek sey mp3 sitelerine acilan dava gibi dava acip isp lerin bu yonlendirme hizmetini veren domaini yasaklamasi olacaktir.

kolay gelsin.

O

oXo

Misafir
Sozum arkadasi kucumsemis gibi anlasilmasin. Elbette ki guzel birsey ama birde bunun dez avantajlarini dusunmek lazim.

SORU : neden almanya .de kullanirken turkiye com.tr kullaniyor ?

F

fenerli

Misafir
oXo' Alıntı:
Soylendigi sekilde bu sistem hayata gecerse ve diyelim ki nic.tr de buna izin vermezse, nic.tr nin yapabilecegi tek sey mp3 sitelerine acilan dava gibi dava

.tr uzantısı işin ilgi çekmesi için birtek .tr uzantısı olmayacak (.tr ile ilgili nic.tr den tepki geleceğini tahmin ediyoruz)

örnek ".bilgisayar", ".radyo", ".türk", ".emlak" , ".sitesi" gibi ilk testlerde 10 tane uzantı kullanmayı düşünüyoruz.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oXo' Alıntı:
SORU : neden almanya .de kullanirken turkiye com.tr kullaniyor ?

Böylece nic.tr daha çok kar elde etti. mesela adam "bilgisayar.tr" adında tek bir domain satacağına şu anda bilgisayar.gen.tr, bilgisayar.web.tr, bilgisayar.info.tr, bilgisayar.com.tr, bilgisayar.net.tr gibi x5 kat para fazla alıyor. Akıllı bizim ODTU'luler tabi.

O

oXo

Misafir
@Gamend aynen dedigin gibi. Normalde bizim com.tr dedigimiz ve domain statusune soktuklarimiz domain degil. Subdomain. Boyle bir durumda .tr yi bu sekilde dagitilirsa adamlarin pazar payi artar mi azalir mi ? ve Gamend yine dedigin gibi .com.tr vermeleri daha fazla kar etmeleri demektir.

@fenerli mantik olarak proje guzel birsey fakat dez avantajlari da yok degil. Ki boyle birseyin hayata gecmesi icin en az 5 yili gozden cikartmaniz gerekir. Neden mi ? dusunun adres bariniza "hürriyet" yazdiginiz da normalde www.hurriyetim.com.tr aciliyor. ( acilacagi soyleniyor ) ama bu yaziyi okuyanlar denesinler kac kisi de aciliyor ? boyle bir hizmet var ama daha cok kucuk bir kesim bunu biliyor. ve Yayilmasi da gercekten ciddi derece de zaman istiyor.

Iyi calismalar.

S

Senbul

Misafir
Proje güzel desteklemek tabiki isteriz ama daha bu ulkede;
mail adresi nasıl alınır,mail nasıl yazılır gonderilir ;
bir program nasıl yuklenır bunu bilmeyen bir suru insan var.

Bir örnek vereyim ; bir abimiz kendisi gecenlerde bir otelde rezervasyon yapıtıracak ; otelin sitesinin adresini bildigi halde once google giriyor oraya adresi yazıp cıkan sonuca tıklayıp otelin sayfasına bağlanıyor.

Şimdi siz bu adama gelinde eklenti yukletin ?

O

oXo

Misafir
@senbul zaten bu sekilde yukletemezsin :) Bunun degisik yontemleri olur.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Turkiye Coca-Cola ya telefonda destek veriryordum, klasik olarak bilgisayarlarini kapatim acmalarini istedim.
5 saniye icin "Tamam kapatip actik" dediler.
Bilgisayari kapatip acmasini bilmiyor daha bircok kisi, monitor tusunu bilgisayar saniyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi