İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TTNET Bizi Fişliyor! İllegal!

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
“a.oix.net” Bugün girmiş olduğum internet sitelerinde bir yönlendirme gördüm. Sunucuya izinsiz bir giriş yapılabileceğini düşündüm, loglar kayıtlar… Sunucuda bir sıkıntı yok. O zaman a.oix.net nedir? Ne zıkkımdır, nerden çıktı? Saçmalık? TTNET?

a.oix.net yönlendirmesine İngiliz bir keylogger demek mümkündür! TTNET gibi bir kurumun bunu yapabildiğine inanamıyorum! İnternet tarayıcısı üzerinde yaptığınız herşeyi kaydeden bu program uluslararası bir çok mahkeme tarafından davaya söz konusu olmuş ve kişisel bilgilerin toplanması, çalınması hatta bu bilgileri paylaştığından dolayı yüzlerce defa kapatılarak, yeni şirket açıp yollarına devam etmişlerdir.

Bizim salak TTNET yöneticileride bu aptallığı Türkiye’de uygulamaya başlamışlardır. Bu program tamamen ihlaldir! Bütün sitelere a.oix.net üzerinden yönlendirme diye birşey olabilir mi!!!

phorm da kimin nesi? ttnet bizi fişliyor mu? resmi açıklamalara göre hayır, ama bu soruları sormak için çok haklı sebepler ortada zira içinde bulunduğumuz durum çok şüpheli… phorm, yola media121 olarak çıkan ve casus yazılımlar ile milyonlarca dolar kazandıktan sonra isim değiştiren çok uluslu, çok şüpheli bir şirket. sayısız dava açılmış, sayısız işini kapatmak zorunda kalmış. wikipedia’da hakkında yazanları silmeye kalkmış ama engellenmiş bir şirket.

geçtiğimiz aylarda ttnet ile anlaşan ve yönetim kurulunda eski ingiliz bakanlardan tutun da türkiye’nin ünlü reklamcılarına kadar türlü ismi barındıran phorm, ttnet omurgası üzerinde kurulu bir sistem. karşınıza a.oix.net olarak çıkıyor, ne var ne yok kaydediyor!

peki phorm ne yapıyor? casus yazılımdan farklı bir şey değil, nereye tıklıyoruz, nelere bakıyoruz, ne alabiliriz bakıp buna göre reklam gösterme üzerine kurulu. elbette hakkımızda toplanan bilgiler üzerinde hiçbir kontrolümüz yok.

geçmişi casus yazılım üzerine kurulu, isim değiştirmiş, kadrosunda ingiliz lord’u bile bulunduran, yazılımları moskova’da üretilen bir şirketin direkt ttnet omurgası üzerine entegre olarak internet trafiğimizi gözlemlemesi ne kadar iyi niyetli algınalabilir, okuyucu olarak bunu sizin takdirinize bırakıyoruz.

Kaynak

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Tüm trafiği elinin altında olan bir şirket fişlemek için log tutacak bir domainmi kullansın :) Webmaster sitesinde böyle bir konu ucuz olmuş yahu :)

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Ne yapmasını bekliyordunuz. Bu kadar hizmet verip napıyosanız yapın demesini mi. Ayrıca Ne sizi fişlemiyor ? kullandığınız telefon mu ne?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
o bizi fişlerse bizde onu fişleriz
ciddi sayılarda üyelik iptali olursa bunu durdurabilirler
ben bırakıcam zatn tt yi, süperonline geçicem

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
demin Gökhan Bozkurt aradı. depresan bırakırsa bende genel müdürlükten istifa ederim lütfen konuş bırakmasın bizi dedi. ağlaştık bişey diyemedim :ağla:

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Rezil bir durum. Gelismis ulkelerde bu firmanin aktiviteleri yasaklanmis. Son kullanicilar TTNet'e cok guzel bir dava acip kazanabilirler. Belliki TTNet'te akli basinda birisi yok ya da birisinin bu isten cikari var.

invincible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabiki çıkarı var olmaz mı, yani bilmeden bilinçsizce yapılan işler mi sizce.Veriyorlardır tüm bilgileri 3. kişilere ordan geliyordur reklam gelirleri, bir de bilmiyoruz belki hükümetin de işte parmağı olabilir yani devlet halkı denetim altında tutmak için yaptıklarının detaylı bir şekilde kendi önüne gelmesini istiyor olabilir, söylediğimi abartılı bulabilirsiniz ama bence olası bir ihtimal.Bunun ddışında yukardaki yoruma baya bir güldüm aradılar genel müdürlükten ne olur üyeliği iptal etme gibi.Yani siz TTNet'ten ayrılırsınız karşı tarafa geçersiniz orda da aynısı yapılıyordur merak etmeyin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5