İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TTNet Site İşinede El Attı

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
Evet arkadaşlar dün gece televizyonda şener şenin ttnet reklamını izledim bilmiyorum forumda konu açıldımı ttnet site işinede el attı açıkcası yorumlarınızı merak etmekteyim sizce durum nasıl olur ?

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
atsın site yapmak nedir bimeyen adamlar öğrenir daha çok kişi site yapma site sahibi olmayı öğrenir önce ttnetin kazığını yer sonra işi öğrenir buralara takılır zamanla bize de bir şekilde ekmek çıkar :)

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Site işine al attı derken mesela ? Host + doamin + tasarım felan mı yapacak ?

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
bende onu düşündüm dün akşam dedim bunlar çok çok öğretirler millet bir şekilde başta yapar ama belli bir yoldan sonra çıkmaza düştüklerinde bizi bulacaklar ama ister istemez bizde sıkıntılarını çekeceğiz işin o boyutuda var yok ttnet aylık 15 tl ye site yapıyor gibisinden konuşacaklar ama adım gibi eminimki o işte sıfır başarı elde edecekler hakkımızda hayırlısı

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Böcek gibi ezerler bizi.. Ekmek çıkar diyen arkadaş hangi üniversitenin bilgisayar mühendisliğinden mezun oldu ve ayrıca 200 milyarlık bir sunucu makinanın sahibi mi? ve ayrıca internet servis sağlayıcıların sahip oldukları teknik ve maddi imkana sahip mi???
çok komik ya adamlar olmasa interneti rüyamızda görürdük .. biz kimiz ki..?

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hazır cms tarzı bir script yaptırdı ise çok satar diye düşünüyorum.

Nasıl olsa heryere ulaşabiliyor adamlar. aylık 10 lira 20 lira diyerek satarlar. Bizim işler düşecektir :)

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Böcek gibi ezerler bizi.. Ekmek çıkar diyen arkadaş hangi üniversitenin bilgisayar mühendisliğinden mezun oldu ve ayrıca 200 milyarlık bir sunucu makinanın sahibi mi? ve ayrıca internet servis sağlayıcıların sahip oldukları teknik ve maddi imkana sahip mi???
çok komik ya adamlar olmasa interneti rüyamızda görürdük .. biz kimiz ki..?

Gerçekten katılıyorum TTnet'e rakip olmak çok zor, alanında uzman kişileri bünyesine alarak bu sektöre de atılabilirler ve öylede olacaktır, en kaliteli sunucuları da alabilirler buna yetecek güçleri de var şuna da sonuna kadar katılıyorum, Türkiye de internet lüks olarak görülüyor du, TTnet olmasa gerçekten, büyük ama çok büyük bir kesim interneti rüyamızda görürdük

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
arkadaşlar bilgisayarın ' b ' sini bilmeyen firma sahipleri tanıdım onlar girip kendimi tasarlayacak sitelerini yapmayın etmeyin tamam düşüşler illaki olacak ona kimse bir şey demiyor ama bizim türk milletini bilirsiniz az çok, bu işler öyle göründüğü gibi değildir ben müşteriye sabahtan akşama kadar dil döküyorum izah edip anlatıyorum bunu yapmama rağmen adam sitesinde değişiklik yapamıyor kaldıki ordan kendine web sitesi açacak zannetmiyorum + bu işi yaparak ttnet başına büyük işler açacaktır bundanda eminim

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
Hazır cms tarzı bir script yaptırdı ise çok satar diye düşünüyorum.

Nasıl olsa heryere ulaşabiliyor adamlar. aylık 10 lira 20 lira diyerek satarlar. Bizim işler düşecektir :)

ne kadar hazır cms kullanırsa kullansın kaç tane tema sistemi yapabilecekki talep fazla olunca ne yapcak site klonlama işine dönecek bu iş içerik farklı tema aynı zannetmiyorum

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Bize iş çıkar diyenler bence çok yanlış düşünüyorlar kaçınız tv de reklamınızı yapıyorsunuz ki, Sonuçta ttnet yaptı diyerek alacak kişiler bile yeter.

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
24 Aylık tahahhütlü ilk 6 ay 14.99 TL diğer aylar 29.93 TL aylık 1 GB kota kota aşım ücreti falan filan klasik bu şekilde.

Yeni bir kampanya aylık 3 GB kotalı ilk 6 ay 9.99 TL diğer aylar 49.56 TL...

Daha sonra cak cuk paket gibi abidik bir paket ismi gelicek ve 10 GB hat kullanımlı aşırı büyük kullanım sağlayan web paketi ilk 6 ay 19.99 TL ardından diğer aylar* alt tarafta küçük fontla 24 ay tahahhütlü 6 aydan sonra aylık 99 TL üstelik alan adı hediyelidir.
Bir kaç düşünceden sonra aşım ücretleriyle uğraşmamak için 1Mbit hat üzerinden limitsiz (sınırsız) paketleri doğuracak.

Bunları görücez, kapı kapı işyerleri dolaşılacak ve satılacak, bayilik verilecek çoğu internet, oyun salonlarına...
(Adım gibi eminim)

E

Erturk

Misafir
işin içinde olan birisi olarak merakınızı giderecek şeyleri dile getireyim.

İşyerim paketi aldığınızda size bir çok avantajın yanı sıra birde ücretsiz web sitesi hizmeti sunulmakta. Aylık 15 TL karşılığında domain , host ve web tasarım herşey TTNet'e ait. Peki bu nasıl yapılıyor?

İşyerim tarifesine geçtiğinizde ADSL kullanıcı kimliğinizi kullanarak öncelikle TTNet'ten bir mail adresi alıyorsunuz. Bütün bilgileriniz (adsl faturası, domain bilgileri vs vs) bu adresinize geliyor. Aynı anda bu adres ile Sitebuilder hesabınıza giriyorsunuz. Bildiğiniz standart Plesk'in TTNet versiyonuyla karşı karşıya geleceksiniz. Domain kontrolü tamamıyla sizde oluyor. Eğer birazcık bilgisayardan anlıyorsanız Sitebuilder'i kullanarak istediğiniz gibi bir site yapabiliyorsunuz. Bilmiyorsanız yanınızda bilgisayardan anlayan birisinin olması kafi ;)

Mesela www.yiptes.com şu an bulunduğum bölgede işyerim ve web paketi alan müşterilerimizden birisi.

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ulusal bir firmadan söz ediyoruz arkadaşlar.. Ayrıca internet servis sağlayıcıdan söz ediyoruz sana sattıkları 8 mb hız ile bağlanmıyor onların sunucu (dev bilgisayarlar) ları internete, 800-900 mb ile bağlanan sunucular var Türkiye de.. ttnet in bir araştırmasını yapmadan konuşmayalım lütfen (googlede araştırabilirsiniz)

E

Erturk

Misafir
Bazı arkadaşlar halen TTNet'in tam olarak ne yaptığını ve altyapısını bilmiyor sanırım... Şu an forumu Ni-Osman isimli arkadasta okuyor. Bildiğiniz üzere Türkiye'nin en buyuk veri merkezlerinden birisinin sahibi kendisi. Sorun bakalım Metro baglantısını nereden alıyor :)

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
arkadaşlar etmeyin eylemeyin bağlantıdan bahsetmiyoruz web sitesinden bahsediyoruz ertürk hocam yanlış anlama sakın sence sen beğeniyormusun yiptes.com u açıklayıcı bilgilendirici veya ne işle alakalı olduğunu belli ediyormu web sitesi ?

E

Erturk

Misafir
Burada herkes birşeyler karşılığında Ticaret yapıyor. TTNet'in yaptığıda bir ticaret. İşten hiç anlamayan insanlara dahi bir imkan sunuyor. Bunu nasıl değerlendirikleri onların sorunu. TTNet hizmetini verir gerisine karışmaz. Azcık işi bilen insanlarda gönül rahatlığıyla TTNet'i kabul eder. Neden mi? Düşününki bir web sitesi açacaksınız. Tasarımcıya ayrı para. Hostinge ayrı para. Kodcuya ayrı para... Sonunda siteniz faal halde ama barındırdığınız sunucu devamlı kapanıyor. Verim alamıyorsunuz. Ne olacak? :) Ama TTNet te boyle bir sorunla karşılaşabilineceğini hiç zannetmiyorum. İllaki sorun olur ama anında müdahalede olur. %100 Uptime dediğimiz olaray rakamsal olarak değil ciddi manada sağlanır. Herşey işyeri sahibinin elinde. Dediğim gibi, Plesk'in Sitebuilder'i kullanılıyor. FTP erişimide mevcut. İlla bu şablonları kullanacaksınız diye bir kural kaide yok. İstediğiniz gibi tasarım ve kodlama yaptırabilirsiniz. Ki zaten TTNet bu kampanyayı yaparken "Sitenizi biz yapıyoruz" diye bir ibare kullanmıyor.

Edit: Bir zamanlar internet rüyaydı şimdilerde ise neredeyse zaruri ihtiyaç. 2001 den bu yana hangi firmaya gitsem Web sitesi yapımı konusunda iş almak için boş iş olarak görüyorlardı. Çoğu yerden zor kanaat iş alırdık. Ama şimdi TTNet reklamları sayesinde her kesimden işyeri sahibi web sitesi sahibi olmanın nasıl birşey olduğunu iyi anlayacak. Belki bir süre sonra TTnet bu işten zarar edecek, belkide kâr. Ama her halükarda free calısan yada tasarım konusunda iş yeri olan arkadasların ekmeğine yağ sürmüş olacak. TTnet sayesinde artık bir işyerine web tasarım teklifi verirken oturup en baştan WEB SITESI NEDIR YAW? sorusuna 2 saat cevap vermeyeceksiniz.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
Burada herkes birşeyler karşılığında Ticaret yapıyor. TTNet'in yaptığıda bir ticaret. İşten hiç anlamayan insanlara dahi bir imkan sunuyor. Bunu nasıl değerlendirikleri onların sorunu. TTNet hizmetini verir gerisine karışmaz. Azcık işi bilen insanlarda gönül rahatlığıyla TTNet'i kabul eder. Neden mi? Düşününki bir web sitesi açacaksınız. Tasarımcıya ayrı para. Hostinge ayrı para. Kodcuya ayrı para... Sonunda siteniz faal halde ama barındırdığınız sunucu devamlı kapanıyor. Verim alamıyorsunuz. Ne olacak? :) Ama TTNet te boyle bir sorunla karşılaşabilineceğini hiç zannetmiyorum. İllaki sorun olur ama anında müdahalede olur. %100 Uptime dediğimiz olaray rakamsal olarak değil ciddi manada sağlanır. Herşey işyeri sahibinin elinde. Dediğim gibi, Plesk'in Sitebuilder'i kullanılıyor. FTP erişimide mevcut. İlla bu şablonları kullanacaksınız diye bir kural kaide yok. İstediğiniz gibi tasarım ve kodlama yaptırabilirsiniz. Ki zaten TTNet bu kampanyayı yaparken "Sitenizi biz yapıyoruz" diye bir ibare kullanmıyor.

Edit: Bir zamanlar internet rüyaydı şimdilerde ise neredeyse zaruri ihtiyaç. 2001 den bu yana hangi firmaya gitsem Web sitesi yapımı konusunda iş almak için boş iş olarak görüyorlardı. Çoğu yerden zor kanaat iş alırdık. Ama şimdi TTNet reklamları sayesinde her kesimden işyeri sahibi web sitesi sahibi olmanın nasıl birşey olduğunu iyi anlayacak. Belki bir süre sonra TTnet bu işten zarar edecek, belkide kâr. Ama her halükarda free calısan yada tasarım konusunda iş yeri olan arkadasların ekmeğine yağ sürmüş olacak. TTnet sayesinde artık bir işyerine web tasarım teklifi verirken oturup en baştan WEB SITESI NEDIR YAW? sorusuna 2 saat cevap vermeyeceksiniz.

son yazdıklarına katılıyorum o konuda bir sıkıntı yok benimde reklamdan anladığım web site denildiği zaman adam web sitesi tasarlıyor anlamında idi yada ben yanlış anlamışımdır onda bir sıkıntı yok illaki bizler için iyi oldu onun bilincindeyiz umarım bizim içinde ttnet içinde iyi olur ama ttnet bu işi yapamayacaktır o ayrı bir konu ben hala bunun düşüncesindeyim.

+ net bağlantım için 2 defa aradım müşteri hizmetlerini sizi arayacaz diyen ve ses kaydını tarihi saatine kadar kaydettiğim halde hala aramadılar sözleşmede yer almayan ön ödeme olayı yüzünden kimse arayıp bilgi vermiyor hizmete gelince iyi diyoruz bir çoğumuz amenna çok kısa bir süre sonra tekrar arayacam müşteri hizmetlerini bu seferde dönüş olmaz ise sizlerin huzurunda tüm belgeleri toplayıp dava açacağım ttnet e bunuda üstüne basarak söylüyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi