İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TTnet'te problemmi var?

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, biz burada çoğumuz site sahibiyiz. Kendimiz için hızlı internet bulmuş olsak dahi (ki buna da imkan yok) bu bizim ne kadar işimize yarayabilir ki? Site ziyaretçilerimizin çoğunluğu ttnet kullanıcısı olduktan sonra, sadece kendimizin internetinin hızlı olması bizim sorunlarımızı çözmez.
Ben şahsen kendi internet hızımı arttırmanın bir yolunu bulsam da yine de ttnet kullanırım çünkü sitemin tttnet'ten bağlantı durumunu ancak böyle takip edebilirim. Biz ttnet kullanmasak şu anda belki de bu sorundan haberimiz bile olmayacaktı. Şu anda ise hiç olmazsa bir sorun olduğunun farkına varabiliyoruz.
Gittiler telekom'u Arap'a sattılar. Elin Arap'ının yapacağı iş ancak bu kadar olur işte. Onların da bizden farkı yok çünkü. Hatta bizden bile beterler.
Saygılar, sevgiler.

Elazığlı168

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar, biz burada çoğumuz site sahibiyiz. Kendimiz için hızlı internet bulmuş olsak dahi (ki buna da imkan yok) bu bizim ne kadar işimize yarayabilir ki? Site ziyaretçilerimizin çoğunluğu ttnet kullanıcısı olduktan sonra, sadece kendimizin internetinin hızlı olması bizim sorunlarımızı çözmez.
Ben şahsen kendi internet hızımı arttırmanın bir yolunu bulsam da yine de ttnet kullanırım çünkü sitemin tttnet'ten bağlantı durumunu ancak böyle takip edebilirim. Biz ttnet kullanmasak şu anda belki de bu sorundan haberimiz bile olmayacaktı. Şu anda ise hiç olmazsa bir sorun olduğunun farkına varabiliyoruz.
Gittiler telekom'u Arap'a sattılar. Elin Arap'ının yapacağı iş ancak bu kadar olur işte. Onların da bizden farkı yok çünkü. Hatta bizden bile beterler.
Saygılar, sevgiler.

italyanlara sattılar diye biliyorum

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Satılacaksa teknoloji üretenlere satmak lazımdı
Petrol tüketenlere değil
Ne yapalım artık sağlık olsun

Bu sefer problem baya ciddi galiba cinlerim yavaş yavaş tepeme çıkmaya başladı

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Galiba telekom çalışanlarından birisi kahve yapmak için ana router fişini çekip
su ısıtıcısının fişini takmış yerine
(başka türlüsü olsa herhalde telekomdan birileri açıklama yaparlardı. gerçi o zekayı da telekomda bulmak zor ya hadi neyse)

Powerz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gündür 10kb/sn bağlantı. bıktım artık her ay böyle 2 3 gün oluyor. ttnete kafam girsin!

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Çevirmeli ağı özledim :(
146'ydı galiba bu gidişle modemi bulup tekrar kuracam

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hay ağzına sağlık sevgili Breeze,
Şu anki arıza olmasaydı bile, hakikatten de bundan 8 yıl önceki internet, şimdiki internetten daha hızlıydı. (Yurtdışı siteler açısından).
Şimdi hızlanan şey sadece yurt içi siteler ve yurt dışı sitelerden dosya download hızları. Ama yurt dışı normal site bağlantıları o zamanla hemen hemen aynı. Ki o zamanlar 33,600 KB/s modemler vardı.
Sebep de sadece ne biliyormusunuz? Adamların DNS leri cevap veremiyor. Herifler birkaç DNS maineyle koca interneti yönetmeye çalışıyorlar. O da kimbilir nasıl bir DNS? Bağlantı hızı ne? Hangi dandik software'i kullanıyorlar DNS için? Bunlar da belli değil. Kimbilir belki de tee o zamanlardan kalan DNS makineler hala çalışıyordur :)
Halbuki senin DNS in cevap vermedikten sonra, sen istersen dünyanın en hızlı ağ'ını kur ne fayda?
Bir de heriflerde sorumluluk terbiyesi yok. Kimseye bir açıklama yapmamaları büyük terbiyesizlik. Bu heriflerden hesap sormayan devlet yetkililerinin de yaptığı büyük terbiyesizlik. Biz bu adamlara bunun için mi maaş/oy veriyoruz? Sat telekomu Arap'a bakma arkana? Olacak şey değil, utanma denen bir şey var.
Saygılar, sevgiler.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ağlıcam nerdeyse of of of
ulan telekom ne yapsakta sana şu durumumuzu anlasan

arkadaşlar en iyisi bu telekomun başındaki adamı alıcaz vericez bi bilgisayar bide telekom altyapısı ile adsl. sonra dicezki 30 saniyen var banka hesabına giremezsen 5milyon doların gidicek. ancak o zaman anlar hızın ne kadar gerekli olduğunu yok yere para vermenin ne olduğunu :)

Elazığlı168

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
babası ankara telekomda çalışan bir arkadaşım babasından öğrendiğine göre telekomun sistemine virüs girmiş ve çözüm bulunamamış hala arkadaşın yalancısıyım ben mantıklı geldi pazar günü çalışma yapacak halleri yok

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok ya bi tema düzenleyemedim basit bi resmi bide hostuma atamıyorum of başlıcam telekomuna da adsl sinede hattına modemine portuna çıkışına........

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Ben daha fazla (telekoma) dayanamayacağım , yatıyorum
Umarım yarın sorunsuz bir gün karşılar beni

umuture' Alıntı:
yok ya bi tema düzenleyemedim basit bi resmi bide hostuma atamıyorum of başlıcam telekomuna da adsl sinede hattına modemine portuna çıkışına........

Elimiz kollumuz bağlandı , beklemekten başka çare yok
Eğer tarayıcı ile düzenleyeceksen bu konu işine yarayabilir, ama Loi'nin dediği gibi önemli şifreleri falan girmeden

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Youtube tabanlı video sitesi olanlar özellikle bu durumdan çok şikâyetçi.
Umarım düzelir biran evvel.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi