İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tüm webmasterların dikkatine!

google-team

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi çalışmalar herkeze,

arkadaşlar bilginiz olsun diye soyluyorum www.natro.com dan domain aratıyordum populer bir domain ismi gozume çarptı .com dolu .net boştu com daha cazip gorunuyor ve hoştu umudumu kesmistim aradan 10 dakika sonra başka bir domain firmasından arattım boş durumda ve kredi kartı ile anında aldım. bu natro.com neden boyle uyanıklık yaptı bilmiyorum ama bilginiz olsun diye söylüyorum populer bir domain olunca otomatik olarak alan adı kayıtlı seklinde gosteriyor.. yorumlar size kalmış

Google-team

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Pek anlamadım, domaini verir misin bizde bakalım.

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çoğu firma bunu yapıyor. bazende boşta gösterip reglemez, sonra tekrar aratırsan oto. kendileri kapıyor

mayhem

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ilginç bir olay, genelde aklıma bir domain geldimi webmaster arkadaşlarıma danışıp domaini regliyorm. domain sorgulamak için sadece whois.sc yi kullanıyorm güvenirlilik derecesini bilmiyorm fakat

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bu olay isimtescildede oluyor sorgulattığım bir çok domainin 10 - 15 gün içerisinde alındığı biliyorum. bu yüzden asla domain ararken isimtescile girmem :) sadece almak için.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha önce çok başıma geldi,hiç bir Türk firmasından domain araştırması yapmıyorum.

tahminimce oturum id'lerimizden yararlanıp form alanımıza ne yazdığımızı kayıt ediyorlar.

tavsiye edebileceğim en güzel yer ;

http://ajaxwhois.com

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şöylede düşünülebilir ; Natro.com müşterilerinden biri belirttiğiniz alan adını havale ile almak istemiş ise natro bu alan adının kayıt işlemini başka kullanıcılar için kabul etmeyebilir. Bu şekilde çalışan firmalarda mevcut.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
REGISTER.COM da da başıma geldi böyle bi olay hatta kayıt tarihinden bir gün önce alınmış ekran görüntüsü hala bilgisayarımda :) DOMAIN BOŞ diye ... ertesi gün alındı...

Tavsiyem domain sorgulama script kurun kendinize ve ordan yoklayın. (Script domain sorgularını ICANN a bağlı asıl kaynağından alsın - örneğin .tr uzantıları için NIC.TR gibi) TOPLU yoklamalarda ise godaddy ve domain.com kullanıyorum bi arıza görmedim şuana kadar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben godaddyden hertürlü domaini albiliyorum ve aldınız diyede mail yolluyorlar.Ama domain olmuyor.Açıklarını kapamalarını söyledim hala kapamadılar bi ara dava etmeyi düşünüyorum.

proscrias

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben xtraorbiti tavsiye ediyorum, ödemeyi yapar yapmaz domaini veriyor, şimdiye kadarki aramalarımda yamuğunu da görmedim. mesela hostta eksik var derseniz tamamlıyor, örnek geçenlerde ffmpeg istedim, tüm bilgisayarlarına kurdular.

Aktifhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu yapmayan firma yoktur tek kurtuluş boş gördüğün an alıcaksın domain firmaları bunu hep yapıyor whois sorgularına bakıp fazla sorgulananları yada işe yararları hemen reglıyorlar daha yüksek rakamlara satıyorlar ee bir şeyde diyemeyiz nihayetınde ticari anlayıştır önce alan sahibidir

trtint

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en guzeli aradiginiz domain o an bossa hemen almak. ben isvicrede yasiyorum ayni sey basima geldi. arattim bostu sonra bir kac gun sonra emin oldum tam almak istedim baktim alinmis bile.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5