İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tumblr backlinklerin SEO etkisi var mıdır?

0
Onaylı Üye
Reaction score
18
Değerli arkadaşlar konuya bir uzman gözüyle yorum bırakmak istedim bunun testini yapmış denemiş biri olarak; tumblr tek başına etkisi olan bir platform değil malesef. Yani sırf tumblr paylaşımları ile başarı sağlayamazsınız.

Fakat, tumblr sosyal sinayaller açısından değerlidir. Tumblr'da makul miktarda backlink bulunması iyidir. (Doğallık sağlar) öyle 200 - 300 tumblr backlink almanız sıralamanıza %99 olumlu bir yansıma yapmayacaktır. Bunu defalarca denedik ve gördük.

Fakat bu durumun bir istisnası var, eğer PA değeri yüksek tumblr blog satın alırsanız ve %100 özgün içerikler üzerinden tamamen sitenizle alakalı bir tumblr blog oluşturursanız işte buradan gelen backlinkler çok değerlidir ve sıralamanıza da etki eder.

Ersan28

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ben kendi denemelerim sonucunda özgün bir blog şeklinde oluşturulması ve dikkat çekmeyecek şekilde link çıkılması durumunda çok çok faydasını görüyorum.

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Link konusunda işe yaramayacak hiç birşey yok, yeterki özgün ve çalışır olsun.

SebastiHan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
85
Tumblr şu anda niche site sahiplerinin en fazla kullandığı ikinci sosyal medya sitesi. Özellikle görseller için Pinterest ve Tumblr olmazsa olmazdır. Ben de kullanıyorum. 10-15 tane DA yüksek ve 5K üzeri takipçisi olan hesabınız varsa, tanıtım yazısı satın almaktan daha fazla işe yarıyor.

selen

Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Tumblr gerçekten güçlü bir platform eğer bir bütün olarak sosyal medya takibnizin yanına birde tumblr ı eklerseniz verim almamanız çok zor.

Türk_Che

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
aslında Tumblr çok bir öenmi kalmadı onun yerine Flickr denemenizi tavsiye ederim

dumanimsin

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
20
Tumblr sadece bir sosyal medya değildir.
Sosyal medyadır
Ücretsiz blogdur
Görsel paylaşım platformudur
Bu mecrayı ilk keşfedenler bu aralar çok iyi iş yapıyor.

Hydra

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ben etkili olduğunu düşünüyorum hocam sosyal medya önemli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5