İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tumblr Bloglardan Page Rank Değeri Yüksek Backlink Alma

MustafaYildiz

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Backlink alma yöntemleriyle ilgili araştırma yaptıkça yeni şeyler keşfediyorum. Tumblr blogları kullanarak yüksek Page Rank değerli bloglardan backlink alma, yeni bulduğum bir yöntem. Benim gibi daha önce bilmeyen arkadaşlar için de iyi bir kaynak olacağını düşünüyorum.

Yöntem aslında çok basit. Yapmanız gerekenleri adım adım açıklayacağım.

1. Yeni Bir Hesap Açın

Tumblr sitesine girip yeni bir hesap açın. Geçerli mail adresinizi ve şifrenizi yazdıktan sonra “URL” kısmına, google sıralamasında yükselmek istediğiniz kelimeyi yani keyword’ü yazın. Benim seçtiğim keyword blog ismim olan ”istanbully” oldu. Daha sonra göndermeye başla tuşuna basın. Karşınıza gelen captcha’yı girdikten sonra mail adresinize girerek hesabınızı onaylayın.

2. İlk Yazınızı Yayınlayın

Hesabınızı açtıktan sonra “metin”e tıklayarak kullandığınız keyword’u girin. Ben yine blog ismi olarak giriyorum. Herhangi birşey yazmanıza gerek yok. O şekilde gönderi oluştura basın.

3. Şimdi Ayarlarlamaları Yapıyoruz

Bu adımda yapmanız gereken tumblr blog’unuzu sitenize yönlendirmek. Bunu yapmak için de pano’nun yan tarafındaki blog isminize tıklayarak ayarlara gitmek. ( blogunuzu yeni açtığınız için isimsiz olarak geçer ) Resimde de gördüğünüz “özel bir alan adı kullan” kısmına kendi sitenizin adresini yazmanız gerekiyor. Tercihleri kaydet tuşuna basarak işlemi tamamlayın.

4. Yüksek Page Rank Tumblr Blogları Bulma

Şimdi geldik asıl olaya. Yüksek page rank değerine sahip tumblr blogları bulmak için google’a girin ve arama çubuğuna Keyword Site:tumblr.com “liked this” yazın. Belli bir niche üzerine yoğunlaşmak istiyorsanız keyword kısmına kullanmak istediğiniz herhangi bir keyword’ü yazabilirsiniz. Gelen arama sonuçlarından kolayca PR değeri yüksek blogları bulmak için seo quake browser eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim.

5. Sayfaları Beğenme

Aradığınız blogları bulduktan sonra kalp ikonuna basın. Bu blogu beğendiğiniz anlamına gelir ve bir link bırakmış olursunuz.

6. Tekrar Bloglama

Sayfayı beğendikten sonra tekrar blogla butonuna basın. Açılan sayfada tek yapmanız gereken gönderiyi tekrar blogla butonuna basmak. Resimde görüğünüz üzere ilk bıraktığımız link nofollow ama tekrar blogladığımız bağlantı dofollow.

Bu konuyla ilgili eklemek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgi varsa lütfen görüşlerinizi paylaşın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5