İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk öğrenciler Amerikada Devlet Liselerinde (Public High Schools) okuyabilirler mi?

DeathAngel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.e-abd.com/turk-ogrenciler-amerikada-devlet-liselerinde-okuyabilirler-mi/

Türk öğrenciler Amerikada Devlet Liselerinde (Public High Schools) okuyabilirler mi?

Amerika’da oturma ve çalışma izni olmayan velilerin çocukları Amerika’da yabancı öğrenci statüsünde Kabul edilirler. Amerikan hükümeti yabancı öğrencilerin Amerikan devlet liselerinin 9 – 12. sınıflarından birinde en çok bir yıl (on iki ay) eğitim alabileceğini ön görmektedir. Yabancı öğrenciler eğitim alacakları bir yıllık lise eğitiminin maliyeti karşılamak zorundadır. F-1 öğrenci vizesi alınarak okunabilecek bu liselerde yıllık ücretler 5.000 – 10.000 Dolar arasında değişmektedir. Türkiye’de iyi bir özel lisede okumak için ödenen fiyatlardan daha uygun bir bedelle Amerika’da bir devlet lisesinde okumak mümkündür. Kanun gereği yabancı öğrencilere sadece bir yıl eğitim verebilen devlet liseleri, bir yıldan sonra öğrencilerini özel liselere yönlendirerek eğitimlerini tamalamalırını sağlamaktadırlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5