İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk vatandaşlarının hyip sitesi açması yasalmı

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak ettim doğrusu.. Türk vatandaşlarının hyip sitesi açması yasalmı merak ettim... Bu aralar forexle uğraşıyorum bir sistem buldum işleyişini test ediyorum son açtığım 10 trade verisinide kazandım 2 gunde risksiz 30 pips kazandım bakalım böyle giderse forexe yüklenmek daha mantıklı...

KAZANC
Buda 2 günlük forex kazancım %38 daha kaybım yoq.....

V

vamp2

Misafir
turk vatandasları hyip in ne oldugunu biliyomuki hyip i yasaklasınlar, bence bu işin kokusu bi 2 senden once cıkmaz

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
offshore vergisiz bir kazanç türü.
hyip ise kazanç aracı olarak offshore'unda kullanıldığını öne süren bir ümit sömürme aracı ve hızlı olan ve riski akıllıca dağıtabilenin iyi kazanabileceği fırsat kapısı :)
Ümit ve hırs varoldukça engellenemez sanırım...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Offshore, paralari sahil ulkeleri bankalarinda cesitli yuksek faiz veren islerde kullanmak. HYIP'den cok farkli degil. Gercek anlaminda HYIP'in tabi. Gelen/giden dengesinden para vurmayi hedefleyen birileri varsa o sistem coker zaten, paralarin mutlaka offshore ya da degisik paritelerde degerlendirilmesi lazim.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hızlı olan ve riski akıllıca dağıtabilenin iyi kazanabileceği fırsat kapısı :)

Kesinlikle katılıyorum iyi bir strateji ile çok kârlı çıkabilirsiniz. Yeterki paranızla akıllı yatırm yapın.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bilmemek değil, bilmeden konuşmak kötüdür...

offshore bir yatırım aracı değildir.

offshore genellikle ada ülkelerinin yatırımcıları çekmek için kullandıkları vergi kolaylıkların genel anlamı olarak kullanılır. offshore banka veya şirket olabilir. offshore işletmedeki amaç mali açıdan takip edilebilirliği engellemektir. offshore da para yatırım aracı değil, vergisinden düşülücek bir metadır. dolayısı ile offshore a değerlendirmek amacıyla para yatırılamaz. ama offshore işletmeler ile vergi kaçırabilir veya para aklayabilirsiniz. gelelim bu hyiplerin offshore olmalırına, günümüzde hiç bir hyip veya surf sitesi offshore company statüsünde değil. piyasadakilerin 70% i para kazanmaya çalışan gençlere ait ve hiç biri gerçek yatırımcı değil. kaldıki verilen oranlar ulaşılması zor ve çevrilmesi imkansız miktarlarda ve sürelerde. alınan goldun nakite ve oradanda tekrar golda çevrilmesi ve bu sırada paranın işletilmesi yaklaşık 10 işgününü bulabilecek bir eylem. ve arada da toplamda 10% u geçen masraf giderleride olduğunu düşünürsek. hiç bir hyip bu kadar kısa sürede ödeme yapıp yüksek faiz veremez. bu yüzdende hyip te kullanılan bir tabir devreye girer "cycling" yani ödeme geldikçe ödeme yapılır. hyiplerinde işletmelerdeki gibi break even point denilen bir sınırları var bu sınır aşıldığında vurgun yapılır ve site bir genellikle saçma bir bahaneyle kapatılır. şimdide gelelim kalan 30% a; benim bu piyasada öğrendiğim tek şey bu grubun hep aynı kişiler olduğu. bütçeleri geniş ve arkalarında sağlam isimler var. e-gold üzerinde yapılan işlemler 2 hafta öncesine kadar takip edilemediğinden ötürü bu vurgun paraları ve kurulan exchange firmaları aracılığı ile e-gold 20% ye yakın bir gelir ile nakte çevrilip gerekli yerlere ulaştırılyordu. şuan ise bu hyip dalgası çok kısa zamanda yavaşlıycak diyebilrim. 2004 te yapılan vurgun bu günlerde yine ivme kazandı yakındada patlayacaktır. gelelim Türkiyede hyip kurulumuna, maalesef hiç bir yasal dayanağı yok. ama bu tür işlemde bulunmanız başınızı çok ağrıtır. brokerlık adı altında belli izinlerle belli miktarları yönetmeniz mümkün. ama limiti geçerseniz finans kurumu lisansı almanız gerekmekte. yurtdışındada benzer bir olay geçerli. amerikada sec veya fdic ye kayıt olmalısınız. diğer ülkelerdede benzer kurumlar mevcut. Türkiyede bu tarz bir hizmeti yurtdışından vereceksiniz yasal olarak onaylanmış bir kullanıcı sözleşmesi sahibi olmanız (-ki bu sözleşmede her türlü riski ve garanti vermediğinizi belirtmelisiniz) ve bunuda ziyaretçinize onaylatmanız gerekmekte. eğer başınız belaya girerse iyi bir avukat ve çok para sizi özgür bırakacaktır. aksi halde titancılar gibi hapis yolu gözükür.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5