İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

türkçe sorunu

phpacemisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitemin içerisinde aramalarda herhangi bir türkçe sorunu olmamasına rağman bu bölüm de yapılan aramalar türkçe çıkmasına yalnız sadece türkçe kelimelerde oluyor
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/.boolee/kardess/www.indirkardes.com/arama.php on line 211
Illegal mix of collations (latin5_turkish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation 'like'
böyle bir hata veriyor örnek
211 satır ise şöyle
$nr2=mysql_num_rows($sql22);

o bölüme ekli olan
$q=mysql_query($sql);
$sql22=mysql_query($sql2);
echo mysql_error();

bu sorunu aşmam lazım arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

blacklord89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hata mysql_num_rows belirtiğin değişkenden kaynaklanıyor olabilir yani belirtmiş oldugun argument yok diyor senin argumentin $sql22 ona bakıyoruz oda ($sql2) fakat böle bişey yok senin msql sorgu argumentin ($sql) olmalı

$q=mysql_query($sql);
$sql22=mysql_query($sql2);
echo mysql_error();

bunu su sekilde değiştir

$q=mysql_query($sql);
$sql22=mysql_query($sql);
echo mysql_error();

dene bakalım çözemezsen burdayım

blacklord89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodu buraya yazarmısın tamammen bi bakim $sql2 nedir öle bişey varmı yokmu

blacklord89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$q=mysql_query($sql);
$nr2=mysql_num_rows($q);
echo ile sorgudan alınacak degerleri calıstırman gerekiyor fakat kodu yazmandıgın için onu yazamıyorum yada sorgudan degerler alınıyorsa kodun devamında echo satırını sil

phpacemisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben arama.php yi buraya ekleyeyim sorun aslında şöyle normalda utf8 yapmadan önce sorun yoktu ama bu sefer googledan türkçe arama ile kimse gelemiyordu indexlerken google türkçe harfleri bozuk inndexliyordu bu şekilde yapınca bu sefer sonaranan bölümünde sorun çıktı arama php dosyasınımı ekleyeyim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5