Turkcell’den 3G Yatırımıyla Türkiye – Ukrayna Stratejik İşbirliğine Büyük Katkı

deltafx

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Kasım 2013
Mesajlar
1,713
Reaction score
0
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katılımıyla Ukrayna’ya 3G çeki

Turkcell’den 3G Yatırımıyla Türkiye – Ukrayna Stratejik İşbirliğine Büyük Katkı


Ukrayna’nın başkenti Kiev Türkiye-Ukrayna ilişkilerinde tarihi bir güne evsahipliği yaptı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geniş bir heyetle yaptığı Ukrayna ziyaretinin satırbaşlarından biri de Turkcell’in Ukrayna’daki 3G yatırımı oldu.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, 3G lisans bedeli ödemesini temsil eden sembolik bir çeki, iki liderin himayesinde düzenlenen bir törenle Ukrayna Başbakan Yardımcısı’na teslim etti.

Teknolojideki liderliğini Ukrayna’ya, ortağı olduğu telekom operatörü life:) ile taşıyan Turkcell’in bu ülkedeki yatırımları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ukrayna ziyaretinin önemli başlıklarından biri oldu.

life:)’ın, Ukrayna’daki 3G ihalesinde yatırıma en elverişli frekansları içeren 1 numaralı lotu kazanmasının ardından, lisans için gerekli ödeme 19 Mart’ta yapıldı. Bu dönüm noktası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında, iki ülke liderinin biraraya geldiği görüşmede tarihe not düşüldü.

Görüşmede, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Turkcell iştiraki life:)’ın 3 milyar 355 milyon Ukrayna Grivnası değerindeki 3G lisansı ödemesini temsil eden sembolik çeki, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Gennadiy Zubko’ya sundu. Törende Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Pakdemirli ve Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz de hazır bulundu.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça: Sayın Cumhurbaşkanımıza desteği için müteşekkiriz

Turkcell’in, Türk iş dünyasının bayrağını Ukrayna’da gururla dalgalandırdığını vurgulayan Akça, Ukrayna iletişim sektörü için bir kilometre taşı olan yatırımla ilgili olarak şu mesajı verdi:

“Turkcell iştiraki life:)’ın Ukrayna 3G ihalesinde yatırıma en elverişli frekansları içeren 1 numaralı lotu kazanmış olması, bu ülkeye verdiğimiz önemin, duyduğumuz güvenin bir göstergesidir. Türkiye ile Ukrayna arasındaki bağları daha da kuvvetlendirecek olan 3G yatırımımızın, ülkemizin bölgesel liderliği açısından da önemli bir gelişme olduğuna inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza, her iki ülkeye de hayırlı olmasını dilediğimiz bu yatırım için çıktığımız yolda desteğini bizden esirgemediği için teşekkürlerimizi sunarız.”
Sembolik çekin verildiği an Ukrayna Devlet Başkanı’nın Facebook sayfasında paylaşıldı

İki liderin ortak basın toplantısında, Türk iş dünyasının Ukrayna’da yaptığı yatırımlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Ukrayna lideri Petro Poroşenko, Turkcell’in 3 milyar Grivna’yı aşan lisans ödemesinin bu desteğin en önemli kanıtlarından biri olduğunu söyledi.

Poroşenko’nun Facebook sayfasında, bu yatırımı sembolize eden çekin teslimine dair, Ukrayna Devletbaşkanlığı Basın Servisi tarafından çekilen bir fotoğraf paylaşıldı.

Ukrayna lideri, fotoğrafın altında yer alan mesajında, “Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna’ya Türk yatırımlarını çekmemiz için verdiği desteği ve gösterdiği çabayı son derece büyük bir takdirle karşılıyoruz. Bu destek bugün Turkcell’in 3G lisansı için yaptığı 3 milyar Grivna’nın üzerindeki ödemeyi gösteren çekle de teyit edildi” diye yazdı.

Ukrayna’da Turkcell iştiraki life:) ile 3G’nin tam zamanı

Ukrayna’da iletişimin dönüm noktası olarak tanımlanan 3G ihalesi 23 Şubat’ta yapılmıştı. Turkcell’in yüzde 55 hissesine sahip olduğu life:), yatırıma ve üstün müşteri deneyimi sağlamaya en uygun frekansları içeren Lot 1’i almaya hak kazanmıştı.

3G’yi müşterileriyle buluşturmak için şimdiden harekete geçen life:), 6 ay içinde 3G hizmeti sunmayı hedefliyor. İhale koşullarına uygun olarak, 18 ay içinde Ukrayna’daki tüm bölgesel merkezler 3G kalitesinde kapsanacak.


www.turkcellmedya.com
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst