Turkcell’li Milli Atletler Avrupa Şampiyonası’nı iki madalya ile tamamladı

deltafx

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Kasım 2013
Mesajlar
1,713
Reaction score
0
Turkcell’li Milli Atletler Avrupa Şampiyonası’nı iki madalya ile tamamladı

Turkcell’in ana sponsorluğundaki atletizm milli takımı, Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda bir altın ve bir gümüş madalya almayı başardı. Ali Kaya, 3000 metrede altına uzanırken, İlham Tanui Özbilen de 1500 metrede gümüş madalyanın sahibi oldu.

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen 33. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda milli atletlerimiz bir altın ve bir gümüş madalya ile tamamladı. Turkcell ana sponsorluğunda mücadele eden millilerde; Ali Kaya, ikinci gün akşam seansında koşulan 3000 metre erkekler finalinde, 7:38.42’lik derecesi ile Avrupa şampiyonluğunu kazanırken müsabaka rekorunun da sahibi oldu. Ali Kaya, elde ettiği dereceyle ayrıca aynı zamanda 23 yaş altı ve büyükler Türkiye rekorunu da kırmış oldu.

Türkiye, dokuz atletle katıldığı Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nı bir altın ve bir gümüş madalya ile tamamlamayı başardı. Ali Kaya ve İlham Tanui Özbilen’in yanı sıra, uzun atlamada dalında mücadele eden Karin Melis Mey ise finallerde 6.57’lik atlayışı ile Avrupa yedinciliğini elde etti. Avrupa Salon Şampiyonası’nın üçüncü ve son gününde koşulan erkekler 1500 metre yarışında ise İlham Tanui Özbilen 3:37.74 derecesi ile Avrupa Salon Şampiyonası’nda ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Yeni dönem, başarıları da beraberinde getirecek

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar; “Avrupa Salon Şampiyonası’nda atletlerimizin gösterdiği performans beni ilerisi için mutlu etti. Türk atletizmi yeni bir döneme girmiştir, hayata geçireceğimiz yeni projelerle birlikte sporcularımızın bu süreçte ülkemizi gururlandıracak başarılara imza atacağına eminim. Bundan sonra da ay-yıldızlı bayrağımızı uluslararası şampiyonalarda dalgalandırarak Türk atletizmini hak ettiği yere taşıyacağız”

Milli atletlerimizi kutluyorum

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül; “Rio 2016 ve Tokyo 2020 Olimpiyatları hedefiyle çıktığımız yolda Türk atletizmi her geçen gün daha iyiye doğru gidiyor. Turkcell olarak, Türk sporunun gelişmesi bizler için en önemli önceliklerden birisidir. Ülkemizi başarıyla temsil eden tüm sporcularımıza kutluyorum. Ana sponsoru olduğumuz atletizm milli takımımızın önümüzdeki dönemde nice başarılar kazanacağına inanıyorum” dedi.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst