Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 bugün başlıyor

deltafx

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Kasım 2013
Mesajlar
1,713
Reaction score
0
Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 bugün başlıyor

İstanbul’un en önemli spor etkinliklerinden biri Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015, bugün antrenman yarışıyla başlıyor. 4 gün sürecek yarışlara 6 ülkeden 60’a yakın tekne katılıyor.

İlk gün gerçekleşecek antrenman yarışının ardından, yarın Caddebostan parkurunda iki yarış koşulacak. Yarışların üçüncü gününde tekneler, trafiğe kapatılan Boğaz’da İstanbullular’a görsel bir şölen yaşatacak. Saat 12:00’den itibaren Beşiktaş-Tarabya arasındaki Boğaziçi parkurunda yarışacak yelkenliler, Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Aşiyan ve Tarabya Koyu’ndan izlenebilecek.

Yarışlar, BC Live iPhone uygulaması ve www.bosphoruscup.org internet sitesinin yanı sıra, Turkcell Platinum uygulamasından ve turkcell.com.tr’den takip edilebilecek.


Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015, yelken sporunu geniş kitlelerle buluştururken İstanbul’un güzelliklerini tüm dünyayla paylaşarak önemli bir tanıtım görevi üstleniyor. Türkiye’de spor etkinlikleri konusunda öncü ORG Sports ile Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen, bu önemli uluslararası yelken yarışı Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor etkinlikleri arasında yer alıyor.

Caddebostan açıklarında ön elemelerle başlayan organizasyon, 30 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda devam edecek. Boğaz’ın, tarihi değere sahip mimari yapıların ve erguvanların oluşturduğu eşsiz fon ile hem İstanbullular hem de canlı yayınlarla tüm yelken meraklıları “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” ruhunu yaşayacak.

Efsane yelkenci İstanbul’da
Yarışa katılan birbirinden özel tekne arasında en dikkat çekicilerinden biri Fransa’dan gelen VOR 70 /SFS II teknesi. SFS II, ilk Atlantik geçişini 15 yaşında gerçekleştiren ünlü yelkenci Lionel Pean liderliğinde. Pean, 42 yılda tam 350 bin deniz mili yol katetmiş olan, Whitbread Dünya Turu yarışı (Volvo Ocean Race) birinciliği, L’Esprit D’équipe teknesi ile Figaro sınıfı şampiyonluğu, 12 Metre dünya şampiyonluğu, Sovereign ile Transatlantik geçiş rekor denemesi ve yarış birinciliği bulunan, yedisi tek başına olmak üzere 20’den fazla kez Atlantik’i geçen önemli bir sporcu. Lionel Pean, 2006 yılında Fransa-Türkiye arasında gerçekleşen Figaro yarışına da katılmıştı. Pean aynı zamanda 2013 Bosphorus Cup yarışlarında da yarıştı.

14. kez gerçekleşecek olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015’ü kazanan takım, özel Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’nı evine götürme hakkına sahip olacak. Kupa Can Yalman tarafından tasarlandı ve Kapalıçarşı’da özel olarak yaptırıldı.


Program:

1. Gün (Antrenman Yarışı)
28 Mayıs Perşembe/ 17:00…….. Antrenman Yarışı - Caddebostan Parkuru

2. Gün (2 Yarış)
29 Mayıs Cuma/ 12:00………….Caddebostan Parkuru

3. Gün (1 Yarış)
30 Mayıs Cumartesi /12:00………Boğaziçi Parkuru(Beşiktaş – Tarabya)

4. Gün (2 Yarış)
31 Mayıs Pazar/12:00…………….. –Caddebostan-Kalamış Parkuru

www.medya.turkcell.com.tr
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst