Turkcell Superonline’dan Bursa’ya 36 milyon TL yatırım

deltafx

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Kasım 2013
Mesajlar
1,713
Reaction score
0
Turkcell TV Plus, Bursa’da görücüye çıktı
Turkcell Superonline’dan Bursa’ya 36 milyon TL yatırım


Turkcell Superonline, evlere kadar fiber internet hizmeti sunmaya başladığı ilk illerden olan Bursa’da 110 bini aşkın ev ve işyerinin kapısına kadar ulaşan 1.122 kilometrelik fiber altyapı inşa etti. Bu altyapı sayesinde sunduğu geleceğin TV platformu Turkcell TV Plus’ı Bursa’da tanıttı.
Güçlü altyapısı üzerinde sağladığı hizmetleri Turkcell sinerjisiyle birleştiren Turkcell Superonline, evden ve cepten interneti aynı pakette buluşturan Hızlı İkili paketini de ilk olarak Bursa’da hizmete sundu. Kampanya kapsamında tek fatura kolaylığıyla evde ve cepte ışık hızında internet yalnızca 59 TL’ye sunuluyor.

Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra ülke sanayisindeki öncü rolüyle de dikkati çeken Bursa’da basın toplantısı düzenledi. Turkcell Superonline Abone Merkezi’nde (SAM) gerçekleştirilen toplantıda Turkcell Superonline’ın Türkiye’ye ve şehre yaptığı yatırımların yanı sıra üstün teknoloji ve müşteri memnuniyetini bir araya getiren yeni ürün ve hizmetleri anlatıldı.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2008 yılında Türkiye’yi geleceğin teknolojisiyle donatmak üzere fiber optik yatırımlarına başladıklarını ve ışık hızında interneti 2 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar getirdiklerini belirterek, kısa süre önce açıkladıkları 2014 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin bilgi verdi. Buna göre gelirlerini geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 38 artırarak 328 milyon TL’ye çıkardıklarını söyleyen Erkan, 686 bini fiber kullanıcısı olmak üzere müşteri sayılarının 1.1 milyona ulaştığını, ses müşterilerinin sayısının da 500 bini aştığını aktardı.

“Uluslararası rekabette öncü kuvvet Bursa’ya fiber altyapı şart”
Bugüne kadar Türkiye genelinde 2,5 milyar TL’lik, yalnızca Bursa’da ise 36 milyon TL’lik yatırıma imza attıklarını ifade eden Erkan, “Otomotiv, tekstil gibi önemli sektörler için bir üretim merkezi olan Bursa, bu özelliğiyle ülkemizin uluslararası rekabette öncü kuvvetlerinden biri. İleri teknoloji gerektiren sektörlerdeki bu öncü rolüyle Bursa’nın geleceğin teknolojisi olan fiber altyapıya ve bu altyapının getirdiği hizmetlere sahip olmasının şart olduğuna inanıyoruz. Biz de 75 ile değen fiber optik ağımızın İstanbul-İzmir-Ankara ana ringinin taşıyıcısı olan Bursa’daki yatırımlarımıza büyük önem veriyoruz” dedi. Bursa’da şimdiye kadar kurdukları 1.100 kilometrelik fiber ağ ile 110 bini aşkın ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet hizmeti götürdüklerini de belirten Erkan, ‘‘Bursa’da 33 bin fiber internet ve 28 bin Alo müşterisine ulaştık. Bireysel müşterilerimize yaptığımız yatırımların yanı sıra şehirdeki bini aşkın kurumsal müşterimize de toplam telekom çözümleri sunuyoruz.” diye konuştu.

Zaman ve mekandan bağımsız televizyon keyfi
Murat Erkan, fiber altyapının yarattığı farkla en yüksek teknolojiye sahip ürün ve hizmetleri tüm Türkiye’deki müşterilerinin ayağına götürmek için çalıştıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Turkcell sinerjisiyle geliştirdiğimiz ve çok kısa bir süre önce tanıttığımız kişisel televizyon platformu Turkcell TV Plus’ın en önemli özelliği üstün teknolojisiyle geleceğin televizyon izleme deneyimini bugüne taşıması. Turkcell’in güçlü 3G ve Turkcell Superonline’ın fiber altyapısı üzerinden hizmet veren platform sayesinde akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların yanı sıra TV Plus kutusu ile evlerdeki yerini alıyor. Herhangi bir kanalı 12 saat geriye alma olanağı sunan TV Plus, ayrıca istenilen programı buluta kayıt etme özelliğiyle fark yaratıyor ve gerçek çoklu ekran deneyimi ile televizyon keyfi zaman ve mekana bağımlı olmaktan tamamen kurtuluyor. Örneğin; evde izlemeye başladığınız bir filmi, kaldığınız yerden akıllı telefonunuzdan izlemeye devam edebiliyorsunuz.”


KUTU

Bursa’ya özel teklif: Evden ve cepten ışık hızında internet
Turkcell ve Turkcell Superonline, evden internet fiyatına hem evden hem cepten internet hizmeti sağladıkları Hızlı İkili kampanyasını Bursa’da başlattı. Bu kapsamda, evde 25 Mbps hız ve 75 GB hız alanına sahip limitsiz fiber internet ile cepte 1 GB turbo internet paketi, Alo müşterileri için ayda 59 TL’ye ve tek faturada sunuluyor.

Turkcell Superonline’a geçiş yapan yeni müşterilerinin yararlanabileceği kampanyada aktivasyon, kurulum ve abonelik süresi boyunca modem ücretsiz olarak sunuluyor. 31 Aralık 2014 tarihine kadar geçerli kampanyadan yararlanmak için Turkcell İletişim Merkezi, Turkcell Flagship ya da SMS yolu ile başvuru yapmak isteyenlerin “HIZLI2 CEP” yazıp 2222’ye; SAM’dan başvuru yapacakların ise “HIZLI2 EV” yazıp 2222’ye SMS göndermeleri yeterli.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst