Turkcell Superonline veri merkezi çözümleriyle finans sektörünün tercihi

deltafx

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Kasım 2013
Mesajlar
1,713
Reaction score
0
Turkcell Superonline veri merkezi çözümleriyle finans sektörünün tercihi

Turkcell Superonline, veri merkezi çözümleriyle her sektörden kurum ve kuruluşların veri depolama, yedekleme, afet yönetimi ve benzeri ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Bu kapsamda Albaraka Türk Katılım Bankası, Turkcell Superonline müşterileri arasına katıldı. Kuruluş, olağanüstü durum merkezi yedekleme projesi çerçevesinde tüm verilerini Turkcell Superonline’a emanet etti.
Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, kaliteli ve hızlı internet altyapısıyla veri merkezi hizmetleri sunduğu müşterilerine finans sektöründen önemli bir oyuncuyu daha ekledi. Albaraka Türk Katılım Bankası, veri merkezi altyapısı için Turkcell Superonline’ı tercih etti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Bankaların İç Sistemleri ve İçsel Sermaye Yeterliliği Değerlendirme Süreci Hakkında Yönetmeliği gereği, tüm bankalar olağanüstü durum merkezi senaryoları çerçevesinde veri merkezi yedekleme süreçlerini hayata geçirmekle yükümlü bulunuyor. Albaraka Türk Katılım Bankası da, olağanüstü durum merkezi yedekleme projeleri kapsamında Turkcell Superonline’ın Ankara, Söğütözü’nde bulunan veri merkezinde sunucu barındırma hizmeti almaya karar verdi.

Proje kapsamında Albaraka Türk’ün, veri merkezi MPLS (çoklu protokol etiket anahtarlama) sanal özel ağı ve veri merkezi internet bağlantısı, Turkcell Superonline fiber optik altyapısıyla sunuluyor. Aynı zamanda banka genel müdürlüğüyle veri merkezi arasında, yüksek kapasite noktadan noktaya Metro Ethernet veri hattı sağlanıyor. Bu projeyle, kuruluşun tüm verileri güvenli şekilde saklanarak yedekleniyor. Bununla birlikte Albaraka Türk, hızlı ve kaliteli fiber internet altyapısıyla veriye zaman kaybetmeden erişebiliyor.

“Finans sektöründe güçlü teknolojik altyapı fark yaratıyor”

Yeni işbirliğinin kendileri için önemine dikkat çeken Turkcell Superonline Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Teknolojinin doğru ve etkin kullanımı, tüm sektörlerde rekabet ve verimlilik açısından önemli bir unsur. Finans gibi hatalara, gecikmelere, bilgi kayıplarına tahammülü olmayan bir sektörde ise güçlü bir teknolojik altyapı kritik role sahip. Turkcell Superonline olarak, Türkiye’nin 75 iline değen 33 bin kilometrelik fiber ağımızın yanı sıra bu altyapı üzerinde sunduğumuz veri merkezleri, bulut bilişim uygulamaları gibi hizmetlerle müşterilerimize fark yaratacak çözümler sunuyoruz. Bu kapsamda ülkemiz finans sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Albaraka Türk ile kurduğumuz yeni iş ortaklığından büyük memnuniyet duyuyoruz.”

“Hedeflerimizi gerçekleştirmede güvenilir bir yol arkadaşı edindik”
Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu ise, “Albaraka Türk olarak, bilgi teknolojileri altyapımıza önemli yatırımlar yapmaktayız ve büyük bir dönüşüm projesini hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu yeni dönemde, her anlamda yenilikçi hizmetlerimizi, kesintisiz ve yüksek kalitede sunabilmek için ciddi güç sarf ediyoruz. Turkcell Superonline ile yapmış olduğumuz anlaşmayla bu hedeflerimizi gerçekleştirmede güvenilir bir yol arkadaşı edindiğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst