İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkcell VINN2 DNS ayarı

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Merhaba arkadaşlar,
Türkcell'in satışını yapmış olduğu VINN aygıtının 1 ve 2 olmak üzere iki versiyonu bulunmakta.

VINN1 in bağlantı menüsü MAVİ, VINN2 nin menüsü ise GRİ.

VINN1 ile kurulum sonrasında "Ağ Bağlantıları" içerisinde "Yerel Ağ Bağlantısı" simgesi oluşuyor ve standart DNS ayarı yapılabiliyordu ancak, VINN2 kurulumu sonrası program yeni bir Yerel Ağ Bağlantısı oluşturmuyor. Bunun yerine bir PPP bağlantısı oluşturuyor ancak bunada direkt bir erişim mümkün olmuyor.

VINN2 kurulumu sonrası C:\Documents and Settings\Kullanıcıadınız\Belgelerim\ içerisine veya Belgelerim içerisinde VINN klasörüne rasphone.pbk adında bir dosya oluşturuyor. Bu dosya aracılığı ile bağlantı yapacağınız profili seçiyor (Turkcell 3G gibi) ve özelliklere bağlanıp bildiğimiz DNS ayarlarını yapabiliyoruz.

Bende yeni VINN kullanıcısı oldum ve böyle bişeye ihtiyaç duydum. Paylaşmak istedim.

Bilgiler alıntıdır, gerçek kaynak: VINN2 DNS ayarı

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
güzel konuya değinmişsiniz,teşekkürler....:harika:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5