İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçesine güvenen buyursun :)

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçenlerde boğaziçi'ni kazanan bir arkadaşın bu tarz yazıştığını okumuştum,yazık gerçekten yazık.

"Dilini kaybeden toplumlar millet olma özelliğini de kaybederler."

bu yüzden dilimize sahip çıkalım,çıkmayanları sert bir dil ile uyaralım.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aman bu da bişey mi :D şu emo mudur nedir onlarınkini görün bu ne ki bu Türkçe :D güzelmiş orası ayrı :D

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe'm gayet iyidir aslında. ÖSS sınavında 30 soruda 28 net yapmıştım, 2 tane boşum vardı.
Konuya gelirsek, aslında çok üzülünecek bir durum.

TBMM Araştırma Komisyonu

T.C. Milli Eğitim Bakanı' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım, Türkçe, dil, bizim ses bayrağımızdır. Yahya Kemal Beyatlı'nın ifadesiyle "Türkçe, ağzımda annemin sütüdür." Bunlar, son derece önemli ifadelerdir. Dil, kültürün en önemli taşıyıcı unsurudur. Eğer bir memlekette o milleti ve o toplumu yozlaştırmak, eğer o ülkeyi bozmak istiyorsanız, kültürünü yok etmek istiyorsanız, dilinden başlamalısınız, yozlaştırmaya ve bozmaya dilinden başlamalısınız. Onun için, Türkçe, kültürümüzün en önemli taşıyıcı unsuru, geçmişi bugüne, bugünü geleceğe bağlayacak olan en önemli unsuru olduğu için, hepimizin üzerinde hassasiyetle durması gereken, hepimizin özenle koruması gereken son derece önemli kültürel bir unsurdur.

Bağ: http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/turkdili/genel_kurul_tutanaklari.htm

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben böyle yazan öğretmen çıkmış yeni yetmeler biliyorum. Böyle giderse çocuğumu okula göndermek yerine evde kendim eğiteceğim.

ben de biliyorum böyle birisini, türkçe öğretmeni hem de :)

MeGaLazY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bu tür yazıları yazan insanlar biraz çılgın oluyor :D hayatları çılgın zaten onların yazıları çılgın olsa ne olacak

baybilir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe Katilleri...

Güzel TÜrkçemize Yazık Ediyolar. Türkçe Katilleri. Allah Akıl Fikir Versin.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
mal bunlar yaaa :D
adamın işi yok gücü karakter kasıyor hay allahım bomboş adamlar işte...
bunlara allah akıl fikir vermesin direk canını alsın adam olmaz bunlar :p

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Yazılımına takılmayın anlamına bakın şiir güzel aslında. Bence bu tür yazıları aslında bir oyun gibi düşünmek lazım, sizde biraz uğraşşanız aslında beyninizi çalıştırdığını göreceksiniz. E bunu yapan büyük ihtimalle özenti olarak yapmış ama yine büyük ihtimalle sıkıcı hayatını biraz olsun renklendirmeye çalışmış arkadaş. Bence bir zararı yok zararlı maddelere yönelip uğraşmasından bin kat iyidir bunlarla uğraşması, beyin egzersizi.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazılımına takılmayın anlamına bakın şiir güzel aslında. Bence bu tür yazıları aslında bir oyun gibi düşünmek lazım, sizde biraz uğraşşanız aslında beyninizi çalıştırdığını göreceksiniz. E bunu yapan büyük ihtimalle özenti olarak yapmış ama yine büyük ihtimalle sıkıcı hayatını biraz olsun renklendirmeye çalışmış arkadaş. Bence bir zararı yok zararlı maddelere yönelip uğraşmasından bin kat iyidir bunlarla uğraşması, beyin egzersizi.

Beyin egzersizi için daha daha güzel yöntemlr var. Eğer dilini düzgün kullanamayacak kadar beyin yoksa egzersiz yapsa ne olur yapmasa ne olur.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Beyin egzersizi için daha daha güzel yöntemlr var. Eğer dilini düzgün kullanamayacak kadar beyin yoksa egzersiz yapsa ne olur yapmasa ne olur.

Bence bu arkadaş Türkçeyi gayet iyi biliyor ve ileride de çocuklarına da gayet iyi öğretebilecek seviyede... Zira eğitim sistemimiz henüz! halen Türkçe ve öyle kalır diye de umut ediyorum. Umarım Hükğmet amcalar bunu değiştirmezler.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bence sırf özendikleri için o halde yazıyorlar
bir tanede bende var ama türkçeyi ögretiyorum yakında türkçe yazmayı cözmüş olcak

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
†kηDm a$kım yaSamıOruM YhOk .. oLmuOr qeηe darLıOruM ßhak ..kaÇ qüη oLdu Sheηi qÖremediM ηeDη hiÇ ßir $eyDeη †ad aLamıOruM ßheη ! KesiOruM aMa KaηamaıOr kOLLarım ÖsLedim Sesiηi aRa ηe oLurSη GösLerime ßir Kere ßahk Ye†eR kaLßimDe¿ Dü$üpDe SayFamı dOLdurSuη .. keLimeLer iLham wEr ßhaηa †eηiηDe ßırak İçiηDe Fır†ıηaLar kOpSη AŞKIM İηaηKi SaDece Sheη YaηımDa yHokSuη Dİe kaLemim AğLar aMa DurmAs yaRıηım Her Aηım Ve ßheηim her Dakikam iLk †adımDa Haηi Dedim yHa ßaşımDa sOηumDa SHeη sOηumDa KARIMSIη! ßi Sheη qißi ßir ßheη qißi qeηe ßir ßheη qeLir akLıma qÖsLerime sOrarLar yHa qıCık! ηeRdeη qeLir akLıηa sÖzLeriη iηKar Edemem ßu Sayfayı dOLduRaη ßheη DeğiL Sheηsη kOsKoCa kaLßimi dOLdRη ßiriCik kRaLiçeM'siη aŞkım ! Sheη YhOkSaη ηOkSaη ßir Yaηım'Da Sheη ßiLiOrum Ki ßir YarımDa Sheη yeRdeη yeRe vuRsaηDa kaLißimi ßiLiOruM ßir YarıηDa ßheη ! ßiLiyOrsuη yHa †hek sÖzüη Ye†er SeηSizLik ßhaηa †hek KedeR qÖrüOsuη yHa kim ηe DerSe Desiη ßu Yürek qeηe SEη deR.

Siteme gelen şiirlerden birisi :) Allah yardım etsin.
ya bu harfler otomatik çevriliyo olması lazım yani kimse böle tek tek uğraşmaz ki
Bence bir ayarımıdır nedir bişeyi vardı bunun ordan oluyordur. yoksa yazan arkadaş gerçekten çok çalışkan biriymiş:eek:

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ya bu harfler otomatik çevriliyo olması lazım yani kimse böle tek tek uğraşmaz ki
Bence bir ayarımıdır nedir bişeyi vardı bunun ordan oluyordur. yoksa yazan arkadaş gerçekten çok çalışkan biriymiş:eek:

zaten öyledir yaa...muhtemelen klavye ayaları falan var işin içinde. aksi halde adamın manyak olması lazım...hem yazı yazacak hemde ctrl-alt-sihft vs. basarak kasacak...örneğin L harfi hep büyük..arada atlamamış olması imkansız yani B de bi tuhaf karakter vs.vs.
veya harbi kırıktır eleman :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5