İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye&de teknoloji

mustafabedir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye zamanla ekonomisini güçlendirmiş ve teknoloji sektöründe çalışacak olan mühendislerimiz ve bilim adamlarımızın gayretleriyle teknoloji iyi bir dereceye gelmiştir. Türkiye teknolojisi özellikle son 10 yılda müthiş bir hızla gelişmiş ve Dünya ‘da adı geçer hale gelmiştir. Türkiye teknolojisinden bazı örnekler göstermek istiyorum.

Pars 6×6 : Türk mühendisleri geliştirdikleri yüksek hareket kabiliyetli, son tasarım ve teknolojiye sahip araç ile güvenlik güçlerine mayına karşı tam koruma sağlıyor.FNSS Proje Satış Müdürü Ceyhun Süer, şirket olarak yüksek hareket, koruma ve yük taşıma potansiyeline sahip yeni nesil tekerlekli zırhlı araçlar geliştirdiklerini,bunlara “Pars” adını verdiklerini belirtti.

Arıkopter : 2 pilot ve 6 yolcu kapasiteli helikopterin rotor çapı 11 metre ve ağırlığı 2 ton. Proje ulusal tasarım ve üretim ortakları TAI/TUSAŞ, ASELSAN, 5ABM, DEMETEK, PETEKSAN yurtdışı firmalar ise Turbomeca, Triumph, MVEN ve AVIA’dır.

Daha bir sürü yeni teknolojik türk malı aletler üretilmektedir

KAYNAK :http://webailesi.net/genel/turkiyede-teknoloji

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5