İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye IMF'de Dümene Geçiyor

cmetin_88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
turkiye-imf-nin-tepe-yonetiminde-3776915_o.jpg

Türkiye, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) ana yönetim organı olan 24 üyeli İcra Direktörleri Kurulu'nda 2012 yılında İcra Direktör Vekili, 2014 yılında ise İcra Direktörü olarak yer alacak.

Türkiye'nin, IMF ana yönetim organı olan 24 üyeli İcra Direktörleri Kurulu'nda 2012 yılında İcra Direktör Vekili, 2014 yılında ise İcra Direktörü olarak yer alacağı bildirildi.

Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 2010 yılında kabul edilen ve gerçekleşmesinde Türkiye'nin etkin bir rol oynadığı IMF Kota ve Yönetim Reformu, olumlu sonuçlar vermeye başladı.

Reform kapsamında Türkiye'nin mevcut grubunda bulunan ülkelerden Belçika ve Lüksemburg; halihazırda Hollanda'nın, İcra Direktörlüğü'nü yürüttüğü gruba geçme kararı aldı. Avusturya, Türkiye, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Beyaz Rusya, Slovenya ve Kosova'nın yer aldığı grup üyesi diğer ülkeler mevcut grubu devam ettirecek.

2014 sonrasında grupta İcra Direktörlüğü pozisyonu, ülkelerin göreli oy güçlerine paralel olarak dönüşüme tâbi olacak.

Bu kapsamda 2014-2016 döneminde İcra Direktörlüğü pozisyonunu Türkiye üstlenecek. Daha sonra 2016-2018 döneminde İcra Direktörlüğü'nü Çek Cumhuriyeti veya Macaristan yürütecek. 2018-2020 döneminde söz konusu görevi tekrar Türkiye üstlenecek. 2020-2022 döneminde ise İcra Direktörlüğü Macaristan veya Çek Cumhuriyeti'ne geçecek.

Türkiye, İcra Direktörlüğü'nü yürütmediği dönemlerde İcra Direktör Vekilliği görevini üstlenecek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5