İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye Kamuoyu Vicdanına Bir Hizmet Mensubunun Hitabıdır - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
E-Postama bir hizmet camiası mensubu tarafından, sizinle paylaşmam ricasıyla gönderilmiş olan mektubu, hiç değiştirmeden yayınlıyorum.

"Gizli cemiyet kurmak ve devletin emniyetini bozmak suçuyla itham olunmaktayım. Aşağıda arz edeceğim vech ile, böyle bir suçu işlemediğime kat’î kanaatiniz geleceği için, bu ittihamı daha şimdiden reddediyorum.

Evet, Hizmet mensubu olduğumu memnuniyetle ve ilân edercesine söyleyebilirim. İnkâr etmek, müktesebatımın bana verdiği fazilet dersleriyle zıt olduğu için, bu cürmü işlemem.

Bazı münafıklar tarafından, “Sen Hizmet mensubuymuşsun” denildi.

Hizmet Camiası gibi bir fedakarlar topluluğunun üyesi olmak liyakatini kendimde göremiyorum. Eğer kabul buyururlarsa, iftiharla “Evet, Hizmet mensubuyum” derim.

Ruhumda büyük bir boşluk hissederek, okuyacak kitap ararken, Hizmet mensuplarıyla tanıştığım zaman elimde olmayarak onlardan ayrılamadım. Kalbimdeki o büyük ihtiyacı onların yanındayken Risale-i Nur sohbetlerinin karşıladığını hissettim.

Münafıklar iyi bilsinler ve titresinler ki, gürültüye pabuç bırakmıyoruz. Zira Hizmet faaliyetinde ve Risale i Nur eserlerinde hak ve hakikatı görmüş, öğrenmiş ve inanmışız. Türk gençliği uyumuyor. Bu kahraman İslâm Türk milleti başka bir devletin boyunduruğu altına giremez. Fedakâr Müslüman gençliği, sahip olduğu tahkikî iman kuvvetiyle, vatanını sattırmaz. Dindar, cengâver Türk milleti ve imanlı, cesur Türk gençliği korkmaz. Onun içindir ki, bizi insanlık seviye ve seciyesinde en yüksek mertebelere çıkaran ve her sahadaki ilerlermemizi sağlayan ve biz gençlere din, vatan ve millet aşkını aşılayarak uğrunda bütün mevcudiyetimizi feda ettirecek hakikî bir dinperver olarak bizleri yetiştiren bu Hizmeti terk etmedik ve etmeyeceğiz de .

Vatan ve millet ve bütün insanlıkça gayet yüksek faydaları temin edecek olan bu çok değerli ve varı yoğu cebinde olan esnaf abilerimiz tarafından yaptırılan yurtları dersaneleri ve okulları, eğer servetim olsaydı, açık tutturabilmek için hepsini sarf ederdim. Zira dinimin, vatan ve milletimin ebedî saadet ve selâmeti uğrunda bütün mevcudiyetimi feda etmeye hazırım.

Bunun için, eğer bazı gafiller Yurt ve Okulları yok etmek imkânını da bulsalar, benim gibi birçok gençler ve büyükler fedai ve kahraman olup,ülkemize, milletimize ve başta dinimize milyonlarca faydası olan bu müesseselerin kapanmaması için, mümkün olsa beynimizi okul yüreğimizi de yurt yapacağız.

Evet, evet, evet. Binler defa evet!

Münafıklar iddialarında diyorlar ki: “Hizmet Camiası yurtları ve okullarıyla üniversite gençlerini ve esnafı zehirlemiştir.” Biz de buna mukàbil deriz ki: “Eğer Hak ve Hakikat bir zehir ise, bizim bu zehirlere tonlarla, binlerce kilo ihtiyacımız vardır. Eğer çoklukla olduğu yeri biliyorsa, bizi uçaklarla, uzay gemileriyle taşısınlar.”

Boşuna hiç uğraşmasınlar. Hizmet camiasında bulunanların en tembeli, en âmîsi olan ben, onlara şöyle cevap veriyorum:

Birimiz doğuda, birimiz batıda, birimiz güneyde, birimiz kuzeyde, birimiz âhirette, birimiz dünyada olsak, biz yine birbirimizle beraberiz. Kâinatın kuvveti toplansa bizi mübarek Hizmetimizden ve Risale-i Nur’lardan ve bizi bizden ayıramazlar. Zira biz Kur’ân’a, ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz ve edeceğiz. Âhiret hakikatine inandığımız için, mânevî olan bu sevgi ve dayanışmamızı elbette hiçbir kuvvet sökemeyecektir.

İman, İslâmiyet dersi alarak, manevi büyük faydalara ulaşmama sebep olan bir Hizmete, bütün ruh u canımla borçluyum. Senelerden beri sıkıntılar içerisinde yurt, dersane ve okul açarak gençliğimizi modernite yemi olmakla ebedî zindanlara mahkûm edilmekten kurtaran bir Hizmet davası için senelerce dünya hapsinde kalmaya hazırım.

Ey Vicdan Sahipleri,

Hüzün ve ıztırap karşısında kalbden bir parça kopsaydı, “Dünya üzerinde bir genç dinsiz olmuş” haberi karşısında o kalbin atom zerreleri adedince param parça olması gerekirdi.

İşte sizin vereceğiniz vicdani beraat kararı, İslâm gençliğinin, İslâm dünyasının bu dehşetli felaketten tesirli bir şekilde kurtulmasına sebep olacaktır. Ve beni Hizmet ve mensuplarına kopmaz bir bağla bağlayan sebepten biri de budur.

Sakın zannetmeyiniz ki, samimî olarak söylediğim bu sözlerimle gösteriş veya çalım yapılıyor. Asla ve kat’iyen! Çünkü yüzlerce yıl islamiyete bayraktarlık yapmış milletimin vicdanında hiçbir kimseden korkmuyorum, çekinmiyorum.

Biz Hizmet mensupları, iman ve İslâmiyet hizmeti uğrunda zâlimlerin zulmüne mâruz kaldığımız vakit, hapishane köşelerinde veya darağaçlarında ölmeyi, istirahat döşeğindeki ölüme tercih ederiz. Görünüşü hürriyet, hakikati mutlak diktatörlük olan bir esaret içinde yaşamaktansa, hizmet-i Kur’âniyemizden dolayı zulmen atıldığımız hapishanede şehid olmayı büyük bir lûtf-u İlâhî biliriz.

Bir Hizmet Mensubu

(Şualar, On Dördüncü Şuâ, Afyon Ağır Ceza Hakimliğine: Zübeyir Ağabey'in müdafasından alıntılanıp derlenmiştir.)"

Mektup böyle nihayet bulmakta. Gerisi sizin vicdanlarınıza emanet edildi.

Ahmet Alp HAN

Twitter: @ahze22

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5