İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

türkiye şehir isimleri com/net/org kaç para eder?

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,

nufüsu 1 milyon ve üzeri şehir isimleri com/net/org domainleri sizce ne kadar eder ? Sadece isim olarak düşünün yapılmış websitesi vs. yok sayarak.

ankara.net 20 bin , istanbul.net 35 bin, izmir.net bin $ gibi fiyatlara satılmış mesela. bu şekilde herkes tutturabildiğine mi fiyat veriyor ? piyasa ne bu konuda ?

downtr.org

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bu iş bence o ilin sanayisine,iş hacmine ve yüzölçümüne,nüfusuda bakar.Büyükşehirlerle bilecik arasında nasıl her konuda fark var.Bu işler tutturabildiğine gidiyor.Mesela Gaziantep sanayi olarak gelişmiş bir ilimiz ve ihracat şampiyonları çıkaracak bir ilimiz Antep iyi para eder.Sadece Antep ilinin firmaları için bir directory kursan yine iş yapar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Tarih ve turizm potansiyeline sahip iller hatta ilçeler iyi kazanç sağlayacağı için daha fazla para edecektir.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kim ne tutturursa ona satıyor ben bir il içi teklif verdim domianlerini 2 kişi almıs com ve net olarak birisi askerde ki bir cocuk 10 000 dolar teklif ettim ancak kendisi 100 000 doalr itedigini soyledi sonra bir kac kişi ile konusurken ogrendim ki birileri akıl vermiş daha yuksek iste vericektir diye..

zamanında birileri bir şekilde almıslar domainleri simdi bir cogu bos yada cok farklı alanlarda kullanılıyor ve almak isteyene ne tutturursa ona veriyorlar..

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben 10 bin dolar edecek 10 tane .com il vardır diyebilirim. Ama tutupta tekirdag.com 10 bin dolar hayatta etmez. O askerdeki arkadaş artık hangi il için 100 bin $ istemiş bilemiyorum, heralde newyork ya da paris olmalı o ne öle türkiye'de yaşıyoruz.

poetank

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben 10 bin dolar edecek 10 tane .com il vardır diyebilirim. Ama tutupta tekirdag.com 10 bin dolar hayatta etmez. O askerdeki arkadaş artık hangi il için 100 bin $ istemiş bilemiyorum, heralde newyork ya da paris olmalı o ne öle türkiye'de yaşıyoruz.

Eder arkadaşım, ankara.com - istanbul.com - antalya.com - izmir.com bunlar 100K etmeyecekte hangisi edecek. Tamam tekirdag.com etmez ve bir coğu ama yukarıda rkadaşımızın anlattığı gibi tamamen o ilim populatiresi ile alakalı.

Birde Türkler domain piyasasını daha yeni yeni öğreniyorlar ve tabiki Türkiyede aynı anlamlı yada kapsamlı domainler Yabancı ülkelerdeki bilhassa ingilizce karşılıkları olan domainlerle kıyaslanamıyor zaten buda mümkün değil.

Örneğin bugün en çok kullanılan en bilindik Türk bayan ismi nedir fatma - ayse - emine vss. bunlardan irisini en yüksek kaça satabilirsiniz bi düşünün ve lisa.com a sahibinin 2 milyon dolar istediğini sonra aradaki farkı göreceksiniz.

İkinci bir örnek en meşhur içmikiz nedir raki - şarap bunların .com uzantısı ne eder enfazla? visky.com 250€ ya satıldı.

Dolayısıyla ankara.com ile newyork.com yada paris.com ile kıyaslanmaz. Bu şekilde kıyas içine giren bazı arkadaşlar absürf rakamlar isteyebiliyorlar.

Herkese hayırlı işler dilerim.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ankara istanbul izmir bursa antalya gibi yerlerin .com uzantıları 50 binden fazla eder düşüncesindeyim.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eder arkadaşım, ankara.com - istanbul.com - antalya.com - izmir.com bunlar 100K etmeyecekte hangisi edecek. Tamam tekirdag.com etmez ve bir coğu ama yukarıda rkadaşımızın anlattığı gibi tamamen o ilim populatiresi ile alakalı.

işte bende öngörüm olmadığından soruyorum aslında. kimisi 10 bin eder diyor kimisi 50 bin demiş mesela. ama ankara.net, istanbul.net ve izmir.net ten başka domain olarak satılmış başka şehir ismi satıldıysa kaça satıldı bilemiyoruz. heralde en iyi kıstas satılmış fiyatı olacaktır.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu domainler elinde bulunan kişiler neye tutturursa ona satılıyor ama benim gözümde değeri (işten anlayan yada anlamayan kişi olarak .com olması şartı ile) 50 k dolar eder. Bu rakam minimum. Hani derlerya kelepir aldım misali :)

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu domainler elinde bulunan kişiler neye tutturursa ona satılıyor ama benim gözümde değeri (işten anlayan yada anlamayan kişi olarak .com olması şartı ile) 50 k dolar eder. Bu rakam minimum. Hani derlerya kelepir aldım misali :)

50 k ysd ye kelepir mi :) bu arada benim bahsettigim domaini almadan once cocukla konustuk cocuk domainin kendisinin olmadıgını sadece yıllık 15 ytl ye kiraladıgını falan soylemişti bana kalsa alanı dısında kullanılan sehir domainleirni engelleyeceksin arkadaslık sitesi yada işe yaramaz siteler yapmayacaksın sehri tanıtsın ilk olarak sonrada alt kısımlarda istedigini yapsın diye düsünüyorum ankara.com a bakınsanıza bune bole istanbul.net e ne demeli birazcıkta olsa bizim icin genel onem teşkil eden seylere sahip cıkılmalı yani dunyanın en unlu illerinden kactanesinin domaini arkadaslık ? vs ben ole bi site gorsem bi sehir icin arkadaslık sitesi aç bunlar derim :D

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aXzel kardeş istanbul biliyorsunki dünyanın en büyük şehirlerinden biri ve yurtdışı kullanıcısı bu konuda yazacacağı ilk adres istanbul.com olacaktır. Buda adres içerisinde her türlü turizm, ticaret gibi işlemlerin yapılabileceği anlamına gelir. Güzel bir proje ile ilk sene 100 k dolar masraf verilerek yapılan site katlayarak bu tutarı sadece reklamlardan kazanacaktır.
Diğer gelirleri hiç hesaba katmıyorum.

F

Franco

Misafir
Bende tatil beldesi ismi var biliyosunuzdur Özdere fransız ve ingiliz ağırlıklı bir belde. ozdere.org domainini 10 ytlden verebilrim

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aXzel kardeş istanbul biliyorsunki dünyanın en büyük şehirlerinden biri ve yurtdışı kullanıcısı bu konuda yazacacağı ilk adres istanbul.com olacaktır. Buda adres içerisinde her türlü turizm, ticaret gibi işlemlerin yapılabileceği anlamına gelir. Güzel bir proje ile ilk sene 100 k dolar masraf verilerek yapılan site katlayarak bu tutarı sadece reklamlardan kazanacaktır.
Diğer gelirleri hiç hesaba katmıyorum.

anladım kardes ben sana karsı degilim cokta haklısın ama suan baksana sehir domainlerine istanbul.com senind dediginin bir cogunu destekliyor boyle siteler devlet destekli olup bir cok dile cevrilerek yayın yapmalı yoksa adamın biri domaini kaydetmis sonrada para kazanma amacını guderek birşeyler yapıyorlar..

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bahsettiğin konuya şiddetle katılıyorum. Ayrıca jenerik domainlerin kanunla kullanılması mecbur kılınmalı, yada kiraya verilmelidir. Artı olarak alan adı kayıtlarını düşündüğüm zaman şiddetle registrar firmalarının domain kaydetmesi yasak olmalı. Böyle bir durum tespit edildiğinde icann elinden yetkisini almalı. Bu ne yahu, domaine 10 defa whois çek hemen registrar alıyor. Neyse herkes bildiğini biliyor.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
antalya izmir ve istanbul.com dışında hiç bir şehir isminin 50.000$ dan fazla edeceğini tahmin etmiyorum.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkes için bir fiyat değerlendirmesi var tabiki.
vatandaş iraq.com için 600.000 euro veriyorlarsa istanbul.com 1.000.000 euro rahat eder kanısındayım.
.net için ise %25 ile %40 arası bir oran düşürerek fiyat değerlemesi yapabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi