İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiyede Hangi DC ?

JuSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok canım kızdığım yok kızacak bir sebepde yokda "Kendilerinin Gold partneriyim" biraz garip geldi onun için yoksa neden kızacağım tanımam etmem :)

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok canım kızdığım yok kızacak bir sebepde yokda "Kendilerinin Gold partneriyim" biraz garip geldi onun için yoksa neden kızacağım tanımam etmem :)
Millet sitesinde plesk gold partneriyim diyor biz sitemizde bile demiyoruz ilk defa burda dedim çok mu :) eğer çok ise söz editliyecem.
Bu foruma bayılıyorum neden mi hepsi kişilikli insanlar.Diğer forumlar gibi değil.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;
Tek dc vereyim size Naymanlı DC
şirketi bile arama gereği duymuyorum efendim direkmen patronunu arıyorum hatta sorun olunca gece yarısı 3'te patronın evini arıyorum.
Siz özel hanım yada başka bir patronunun evini arayabilirmisiniz TEKLAN resmi ortaklarını.Eğer arayabiliyorsanız ispat beklerim şayet ben Naymanlıyı aradağımı en güze şekilde ispat edebilir.Burda amaç iyi kötü meselesi değil herkes görüşünü söylemek ile özgür sizinle bir alıp veremediğim yok yanlış anlamayın beni :)

burda bir çok kişide teklan ortaklarını cep telefonlarının olduğunu biliyorum ve hemen hemen hepsi bir kere de olsa aramıştır kendilerini.

işin acı yanı şu aslında yani gözden kaçırdığınız yanı
teknik bölüm yada size hizmet veren bir desk yokmudur ki siz sürekli firma sahibini arıyorsunuz. bu övünülecek birşey degildir!! o firmanın eksikligini gösterir.

JuSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Millet sitesinde plesk gold partneriyim diyor biz sitemizde bile demiyoruz ilk defa burda dedim çok mu :) eğer çok ise söz editliyecem.
Bu foruma bayılıyorum neden mi hepsi kişilikli insanlar.Diğer forumlar gibi değil.

Hehe kişiliksiz insan yoktur eğitimsiz insan vardır. Akın senden bişey rica edeceğim sana 5 tane önerebileceğin dc ismi ve 5 tane hosting firması (dc sahibi olmayan) söylermisin?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Konu Teklan vs Nixcon olmus.

Gercekten benim de Turkiyede bir dedicated servera ihtiyacim var.
Onemli olan kaliteli olmasi, fiyati onemli degil.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet yanlış anlamazsan eğer kalite beklentinin ne olduğunu sorabilirmiyim
son günlerde kalite anlayışı ciddi anlamda degişmiş te.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Benim sunucumu host ettiğim DC senin sunucunu host ettiğin DC'yi döver :)

Gecenin 3ünde ben firma sahibinin evini arayabiliyorsam, (sabah namazına uyanmadan gece 3-5 sizin DC centere bir uğrayıma "buyur abi, kapımız her zaman açık" diyorsa) ben bu firma çok iyidir demem. Diyeceğim bu firma sahibi 3-5kuruş için (müşterinin iyiliği için demiyorum) neler yapmaz ki? Sabah 8:30-Akşam 18:00 tam destek, kalan sürede acil destek.
Şirket olmak bence budur. Hatta extra işlemlerde para bile istemelidir firma ama işini tam yapmalıdır. Sen bozmuşsan, kuramıyorsan sunucunu, hesabını teknik desteği arayıp yapmasını söylediğinde sorun kullanıcı kaynaklı ise bu belirtilip gerekiyorsa ilave ücret istenmelidir. Bu durumda size önerilenler, sözleşmedeki koşulların tamamını isteyebilirsiniz.

Yok, Ali'nin Veli'nin evden yürüttüğü ise çalışılmaz demiyorum ama müşteri sayısı arttıkça, hizmet kalitesi düşer, fiyat artar. Artmazsa Ali, Veli 3-5gün sonra bırakır işi...

Şahsi düşüncem budur, kimseyi bağlamaz.

JuSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bireysel olarak Son kullanıcı tanımında olmayan herkes için radore yi öneririm.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TR'de kesinlikle radore'yi tavsiye ederim ben de. Nixcon'u da korka korka kullanmıştım ama cpanel lisans problemi hariç orada da problem yaşamadım. Networku korktuğumdan daha iyi çıkmıştı ama yine de kullanmaktan korktuğum yerlerin başında gelir.
Naymanlı'da dc sahibini aramaktan bahsedilmiş; eğer ben bir dc sahibini gece arayabiliyor olsaydım orayı ertesi gün terkederdim.
sadecehosting'i de önerilebilecek yerlere ekleyelim.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TR'de kesinlikle radore'yi tavsiye ederim ben de. Nixcon'u da korka korka kullanmıştım ama cpanel lisans problemi hariç orada da problem yaşamadım. Networku korktuğumdan daha iyi çıkmıştı ama yine de kullanmaktan korktuğum yerlerin başında gelir.
Naymanlı'da dc sahibini aramaktan bahsedilmiş; eğer ben bir dc sahibini gece arayabiliyor olsaydım orayı ertesi gün terkederdim.
sadecehosting'i de önerilebilecek yerlere ekleyelim.

Neden terkedeceksiniz.firma sahibinin teli olması çok iyi bir durum en azından elemanlarla uğraşmıyorsunuz ve direk firma sahibi ile iletişime geçebiliyorsunuz.
Tr'de radore ile naymanli harici tanımam.Bunlar dışında ihtiyaçlarıma cevap vermeni görmedim.Bazıları konu açtığımız için konudaki mesajları silmezsek hdd lerimizi yakalacaklarını bazıları sunucuyu formatlayacaklarını yani anlayacağınız çoğu dc rant peşinde.
Hakkını ararsan hdd yanar yada formatlanır.Eğer ayda 5000 veya 6000 ytl sunucu kirası oduyorsam bunun hakkını isterim çünkü benden hizmet alanlarda benden hakkını istemekte bu nedenle kaliteli dc her zaman iyidir.Olayı 1 sunucu için düşünmüyorum 20 den fazla sunucu için o nedenle dediğim gibi DC olması önemli değil müşteri ilişkileri hat safada olmalı.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşım;
Burada şöyle bir noktayı gözden kaçırıyorsun bence;
Eğer bir dc'de dc sahibinden başkası teknik konulardan anlamıyorsa o zaman o dc'yi zaten kullanmak saçmadır. Anlıyor ama ilgilenmiyorlarsa bu da bir kalitesizlik göstergesidir. Ordaki teknik elemanlar, muhasebe departmanı armut mu topluyor ki bir dc sahibi müşteriyle muhatap olsun. (Büyük kurumsal müşteriler hariç)
Herşeyi geçtim; bir dc'de 1000 adet server olsa (ki herhalde "ortalama" demek için bu rakama ihtiyacımız var), her server sahibi 3 günde bir dc sahibini arasa adamın uyumaya zamanı kalmaz. Yok eğer server sayısı çok azsa ve herkese zaman ayırabiliyorsa orası zaten küçük bir yerdir. Tartışmaya bile değmez. (Hizmet kalitesini bilemem)
Bizde şöyle bir yanlış anlama var galiba;
Ordan burdan kabin kiralayan herkes kendisini dc sahibi olarak tanıtıyor. O zaman ben bile dc sahibi sayılabilirmişim bir zamanlar.
Elmalarla armutları karıştırmayalım.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşım;
Burada şöyle bir noktayı gözden kaçırıyorsun bence;
Eğer bir dc'de dc sahibinden başkası teknik konulardan anlamıyorsa o zaman o dc'yi zaten kullanmak saçmadır. Anlıyor ama ilgilenmiyorlarsa bu da bir kalitesizlik göstergesidir. Ordaki teknik elemanlar, muhasebe departmanı armut mu topluyor ki bir dc sahibi müşteriyle muhatap olsun. (Büyük kurumsal müşteriler hariç)
Herşeyi geçtim; bir dc'de 1000 adet server olsa (ki herhalde "ortalama" demek için bu rakama ihtiyacımız var), her server sahibi 3 günde bir dc sahibini arasa adamın uyumaya zamanı kalmaz. Yok eğer server sayısı çok azsa ve herkese zaman ayırabiliyorsa orası zaten küçük bir yerdir. Tartışmaya bile değmez. (Hizmet kalitesini bilemem)
Bizde şöyle bir yanlış anlama var galiba;
Ordan burdan kabin kiralayan herkes kendisini dc sahibi olarak tanıtıyor. O zaman ben bile dc sahibi sayılabilirmişim bir zamanlar.
Elmalarla armutları karıştırmayalım.
Elma Armut değil mesele arkadaşım.
Kalitesine güvenen adam cep telefonunuda verir kaliteli oldumu cep telefonun çalmaz.Kalitesine güvenmeyen patron mail adresini bile vermez anlatmak istediğim bu.
Kabin olayına gelince DC'yiz gözlerimle gördüm.Kabin olayı yok bas baya raflarda sunucular var diğer Tr dclerinde olduğu gibi.
Sizde bazı konularda haklısınız ama Tr'de gerçekten bu işi yapıyorum diyipte hakkını verecen pek nadir DC var sadece fikrimi belirtmek istedim.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kalitesine güvenenin cep telefonu verdiğini ilk kez duyuyorum :)
Tamam; anlaşıldı; aranızdaki ticari ilişki gayet iyi. Buna lafımız yok. silver, gold, platinum veya her ne ise ne partneri olursanız olun ama insanları sırf siz gold partnersiniz diye de yanlış bilgilendirmeyin. Naymanlı iyi midir kötü müdür bilmem; belki de dediğiniz gibi sahiden iyidir; lakin benim dikkatinizi çekmeye çalıştığım konu şu:
"Büyük" olduğundan bahsettiğiniz yer için kafanızdaki büyüklük/iyilik/kalite standardı tümüyle yanlış. DC sahibinin telini bilmek ne zamandan bu yana bir kalite standardı haline geldi? Tam Türkçe karşılığı nedir bunun bilmiyorum ama delil olarak kullandığınız argüman tipik bir "logical fallacy" örneği oluyor. Gerçi böyle bir başlık altında dc sahibinin telini verip vermemesini tartışmak dahi abesle iştigal; lakin "telini veryor çünkü kalitesine güveniyor" veya "kaliteli çünkü gecenin üçünde patronu arayabiliyorum" argümanlarını delil olarak kullanmak kadar değildir herhalde.
Aradığımız mantığa şu an ulaşılamıyor olduğundan konu hakkında daha fazla yazmayacağım. The Planet ve netdirekt.de'nin sahibinin telefon numarasını arayayım en iyisi ben :)

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kalitesine güvenenin cep telefonu verdiğini ilk kez duyuyorum :)
Tamam; anlaşıldı; aranızdaki ticari ilişki gayet iyi. Buna lafımız yok. silver, gold, platinum veya her ne ise ne partneri olursanız olun ama insanları sırf siz gold partnersiniz diye de yanlış bilgilendirmeyin. Naymanlı iyi midir kötü müdür bilmem; belki de dediğiniz gibi sahiden iyidir; lakin benim dikkatinizi çekmeye çalıştığım konu şu:
"Büyük" olduğundan bahsettiğiniz yer için kafanızdaki büyüklük/iyilik/kalite standardı tümüyle yanlış. DC sahibinin telini bilmek ne zamandan bu yana bir kalite standardı haline geldi? Tam Türkçe karşılığı nedir bunun bilmiyorum ama delil olarak kullandığınız argüman tipik bir "logical fallacy" örneği oluyor. Gerçi böyle bir başlık altında dc sahibinin telini verip vermemesini tartışmak dahi abesle iştigal; lakin "telini veryor çünkü kalitesine güveniyor" veya "kaliteli çünkü gecenin üçünde patronu arayabiliyorum" argümanlarını delil olarak kullanmak kadar değildir herhalde.
Aradığımız mantığa şu an ulaşılamıyor olduğundan konu hakkında daha fazla yazmayacağım. The Planet ve netdirekt.de'nin sahibinin telefon numarasını arayayım en iyisi ben :)

Konu başlığını yanlış okudunuz sanırım :) durum yurt dışındaki dc'lerden bahsedilmiyor Türkiye DC'leri diyor o nedenle netdirekt.de ile theplanet.com konu dışıdır.
Nu arada netdirekt DC değil efendim.Sadece büyük bir DC'de sistem odası bulunan kaliteli başarılı bir firma.

byhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bende kesinlikle nixcon u öneriyorum yaklaşık 1 yıldır kendileryle çalışıyorum orhan bey ve can bey harikalar. günün hangi saati olursa olsun atın ticketı cvp alırsınız. sorununla ilgilenirler. (kendilerinde olmasa bile) verdikleri trafik sınırsız 10 mbit hat inanın bana çok iiler gittim yerinde inceledim. çaylarını içtim sohbet ettim. 1 yıldır hizmet alıyorum. NİXCON

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5