İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'de İnternet Üzerinden En Çok Alınan-İstenen Ürünler (E-Ticaret

meteor fare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Merhaba çok değerli SEO KAYNAK okuyucuları. Bugün Google verilerinden yararlanarak, 2013 yılının son aylarında internet üzerinden en çok talep edilen ürünlerin verilerini yorumlayarak paylaşacağım. Eğer e-ticaret ya da dropshipping yapmak istiyorsanız ve kararsızsanız; nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu veriler size bir ışık tutabilir.

Elde ettiğim verileri tablo halinde Excel'de düzenledim. Sizler isterseniz aranma hacmine, isterseniz de rekabet oranına göre arama sonuçlarını sıralayabilirsiniz. Arama sonuçlarında medikal ürünlerden, yazılıma; fiziksel ürünlerden(cd, plak, oyun, film dvd'si), internet ürünlerine kadar pek çok veri elde ettim. Üstelik arama hacimlerini de ayrı olarak araştırdığımda her ay yükselen ve popülaritesi artan; ancak Türkiye'de dahaca satışı çok yapılmayan ürünler de var.

Bu listede dikkat edilmesi gereken nokta; ürünlerin genel kalitesi ve satın alınma tahmini. Yani aylık aranma hacmi "50" olan ürünler de listede var. Ancak tek üründen 50-100 TL gibi bir kazanç sağlamanız halinde satışta bu 50'nin yüzde 20'sine satış yapsanız 500 ile 1000 TL arası bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bunu mutlak suretle göz önünde bulundurun. Eğer yorum bırakırsanız buradan da bilgi paylaşımına ve tartışmalara devam edebiliriz.

İndirmeden Önce Facebook Sayfamızı sosyal medyada paylaşmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki yöntemlerden birtanesini seçebilirsiniz;

• Facebook'ta Paylaşmanız
  • Tweetlemeniz
  • Google Plus'ta +1'lemeniz(Benim için en makbulüdür)
Ardından indirme linklerine yöneleceksiniz :)

İNDİRME LİNKİ; http://seokaynak.blogspot.com/2013/08/turkiyede-internet-uzerinden-en-cok.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5