İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'nin en büyük sosyal ağ sitesi kuruluyor.

T

trgy

Misafir
Logoyu anlayamadım ben? Çocuklar için mi bu sosyal ağ? Bir de Trt'de kimi tanıyorsun merak ettim öğrenebilir miyim?

Başarılı olmanız için fark yaratmanız gerekli. Ben de şu an böyle bir projenin içinde olduğum için bunu söyleyebilirim ama sizin dediğiniz şey normal bir sosyal ağ. Burada akla şu soru geliyor neden insanlar sizi tercih etsin? Sizi tercih etmem için öyle birşey söyleyin ki ikna olalım. Benim projede belirttiğim şey yani bizi tercih edeceklerinin en önemli sebeplerini sayayım mesela;

para kazanma,
alışveriş yapma.

Bunlar en önemli sebepleri. Farklı olmadan tercih edilmezsiniz.

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Logoyu anlayamadım ben? Çocuklar için mi bu sosyal ağ? Bir de Trt'de kimi tanıyorsun merak ettim öğrenebilir miyim?

Başarılı olmanız için fark yaratmanız gerekli. Ben de şu an böyle bir projenin içinde olduğum için bunu söyleyebilirim ama sizin dediğiniz şey normal bir sosyal ağ. Burada akla şu soru geliyor neden insanlar sizi tercih etsin? Sizi tercih etmem için öyle birşey söyleyin ki ikna olalım. Benim projede belirttiğim şey yani bizi tercih edeceklerinin en önemli sebeplerini sayayım mesela;

para kazanma,
alışveriş yapma.

Bunlar en önemli sebepleri. Farklı olmadan tercih edilmezsiniz.

Çocuklar her yaşta ekip olmak gücü getirir anlamına geliyor.Trt de uzun bir süre staj yaptım isim vermek istemiyorum.

İnsanlar neden bizi tercih etsin biz ekip toplanınca olacağız cevabı yeterli sanırım

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir çok kodlama,tasarım alanında iyi olanlar malesef bu tarz işlere sıcak bakmıyorlar.Fakat en azından buraya yorumunu yapsınlar ve bizlerde nedenini öğrenmiş olalım.

Neden sıcak bakalım? Bu işler böyle olmaz. En büyük sosyal ağ sitesi gibi laflar kullanıyorsan, ya çok yeni bir fikrin olacak o zaman ekip toplayacaksın, ya da çok üstün bir programlama yeteneği olacaksın. Kendin yapıp geleceksin, ekip doğal olarak oluşacak. Sanırım sen de ikisi de yok. Sıcak bakmak için pek bir neden de yok.

"Yabancılar gibi sitemiz yok birbirimizi kösteklemeyelim" ile herkesin en büyük siteyi kuracaz ekip lazım diye ortaya çıkmasının arasında ince bir çizgi var.

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu işler böyle olmaz. En büyük sosyal ağ sitesi gibi laflar kullanıyorsan, ya çok yeni bir fikrin olacak o zaman ekip toplayacaksın, ya da çok üstün bir programlama yeteneği olacaksın. Kendin yapıp geleceksin, ekip doğal olarak oluşacak. Sanırım sen de ikisi de yok. "Yabancılar gibi sitemiz yok birbirimizi kösteklemeyelim" ile herkesin en büyük siteyi kuracaz ekip lazım diye ortaya çıkmasının arasında ince bir çizgi var.

Hocam mesajımda çok yeni bir fikrimin olduğunu belirttim zaten.Ekip kurma sebebimde bu.Sizinle uzun uzun konuşup ekibe katılmaya ikna etmek isterim

[email protected]

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
O zaman sana tavsiyem, neden ekip arıyorsun, ekip neye lazım? Yaptır projeni bir programcıya. Sür piyasaya. Bir yatırımcı bul ya da kredi kartı limitlerini zorlayarak finanse et. Bu şekilde toplayacağın ekipten sana hayır gelmez.

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman sana tavsiyem, neden ekip arıyorsun, ekip neye lazım? Yaptır projeni bir programcıya. Sür piyasaya. Bir yatırımcı bul ya da kredi kartı limitlerini zorlayarak finanse et. Bu şekilde toplayacağın ekipten sana hayır gelmez.

Bu durumda sadece ben kazanmış olurum.Ben webmasterlerın bir araya gelerek para verilen tasarımdan daha iyi bir tasarım çıkaracağını hemde bu tasarım oluşurken çok güzel fikirlerin ortaya atılacağına inanıyorum.Ben işin karında değil en iyisini yapmak kısmındayım.Ve bu şekilde daha verimli olacağına inanıyorum

Ekleme:
Evet bende destekliyorum.Webmaster olarak çok bilgim yoktur.ama 12 yılllık bir internet geçmişim, çeşitli büyük sitelerde yapmış olduğum yöneticilik,azmim,yeteneğim,araştırmacı kişiliğimle katılmak isterim..

Teşekkürler hocam.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bi şu filmi ben izliyemedim ha bende açıyım diyorum izliyip bir sosyal ağ.

JunFalse sana tavsiyem şöle olrusa ben kazanırım diğer türlü herkes kazanır lafı eskidi artık.Kullanma bence.Anladığım kadarıyla riske girmek istemiyorsun.E yani sen güvenmiyorsun kendine biz sana niye destek olalımki.Ne ortada bir taslak var ne başlamış bişey.Dominin uzantıları bile sonra alınacak diyorsun.

Gerçekten inanıyorsan gerçekten uğraşıyorsan her türlü insanları toplamadan projeni yaparsın ;) Bu tarz bir girişim senin kendi projene inanmadığını gösterir.

PR3D4T0R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
WS'deki Çoğu İnsanı Topladın,Sonra Tekrar Bıraktın.Eline Ne Geçti Hiçbirşey Buda Aynen Öyle Olucak.

İyi Çalışmalar!

R

RadoyNet

Misafir
Bu durumda sadece ben kazanmış olurum.Ben webmasterlerın bir araya gelerek para verilen tasarımdan daha iyi bir tasarım çıkaracağını hemde bu tasarım oluşurken çok güzel fikirlerin ortaya atılacağına inanıyorum.Ben işin karında değil en iyisini yapmak kısmındayım.Ve bu şekilde daha verimli olacağına inanıyorum

Bu görüşünüz biraz uçuk geldi hocam bana.
Hiç bir insan tek başına 10.000 lira kazanacakken, ekip olup gelirini 1.000 liraya düşürmek istemez.

Ayrıca birde şu kafama takıldı:

Ben ekibe girdim diyelim, size binlerce lira değerindeki yazılımları ya da tasarımları ya da fikirleri verdim.

Daha sonra nerden bileceğim ekipten atılmayacağımı?
Projenin durmayacağını?

Bunun bir garantisi var mıdır?

Sözleşme var mıdır?

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi şu filmi ben izliyemedim ha bende açıyım diyorum izliyip bir sosyal ağ.

JunFalse sana tavsiyem şöle olrusa ben kazanırım diğer türlü herkes kazanır lafı eskidi artık.Kullanma bence.Anladığım kadarıyla riske girmek istemiyorsun.E yani sen güvenmiyorsun kendine biz sana niye destek olalımki.Ne ortada bir taslak var ne başlamış bişey.Dominin uzantıları bile sonra alınacak diyorsun.

Gerçekten inanıyorsan gerçekten uğraşıyorsan her türlü insanları toplamadan projeni yaparsın ;) Bu tarz bir girişim senin kendi projene inanmadığını gösterir.

Hocam bana inanmıyorsunuz doğal olarak ben olsam bende inanmam :) Ama gerçekten samimiyim tüm sözlerimde

Domain uzantılarını da aldık ve kendimize özel program geliştiriyoruz.Bu program ile yönetcez ekibi.Aksilik çıkmaz ise pazartesiye hazır.

Ekleme:
WS'deki Çoğu İnsanı Topladın,Sonra Tekrar Bıraktın.Eline Ne Geçti Hiçbirşey Buda Aynen Öyle Olucak.

İyi Çalışmalar!

ws deki ekip zaten buna dahil edilecek gereken açıklamayı yapacağım.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ne güzel bir düşünce. Temennim düşünceden de öteye gitmesi ancak; bu tarz büyük projeleriniz için bence daha kurumsal düşünmelisiniz. Merak edip adresinizi tıkladığım da kelimelerin yanlış yazımı, noktalama işaretlerinin yanlış kullanımı vb. nedenlerden ötürü kurumsallıktan uzak, dikkatsiz bir oluşummuş gibi geldi. Belki de küçük ayrıntılara takılmışımdır. Başarılar dilerim.

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende ekipde grafiker ve moderatör olarak bulunabilirim.Başvuru yaptım.

Başvurunuz en kısa zamanda cevaplandırılacaktır hocam.Teşekkürler.

Ne güzel bir düşünce. Temennim düşünceden de öteye gitmesi ancak; bu tarz büyük projeleriniz için bence daha kurumsal düşünmelisiniz. Merak edip adresinizi tıkladığım da kelimelerin yanlış yazımı, noktalama işaretlerinin yanlış kullanımı vb. nedenlerden ötürü kurumsallıktan uzak, dikkatsiz bir oluşummuş gibi geldi. Belki de küçük ayrıntılara takılmışımdır. Başarılar dilerim.

Hocam yanlışlarımız oldu ise af ola.Hatalarımızı gösterirseniz en kısa zamanda düzenleriz.İlginiz için teşekkürler

İletişim bölümünden mesaj attım :)

Yaş sınırlaması ile ilgili bir mail atmışsınız.Yaş sınırlaması zorunlu ekibimize katılacak ve kodlama , tasarım yapacak kişilere foobge.com yönetimi yüzde ayarlamayı düşünüyor.Bu süreç haziran ayında firma olma çabalarımız için gerekli.18 yaş altındaysanız eğer bizimle iletişime geçip belirlediğimiz kuralları kabul ederseniz sizde ekibe katılabilirsiniz ki şu an 17 yaşında ekibe katılmış olan 1 kişi var kurallarımızı kabul etti.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yaş sınırlaması ile ilgili bir mail atmışsınız.Yaş sınırlaması zorunlu ekibimize katılacak ve kodlama , tasarım yapacak kişilere foobge.com yönetimi yüzde ayarlamayı düşünüyor.Bu süreç haziran ayında firma olma çabalarımız için gerekli.18 yaş altındaysanız eğer bizimle iletişime geçip belirlediğimiz kuralları kabul ederseniz sizde ekibe katılabilirsiniz ki şu an 17 yaşında ekibe katılmış olan 1 kişi var kurallarımızı kabul etti.

Ekibinize katılmayı düşünüyordum ancak o kural bende bitirdi Foobge'yi :) sağlık olsun, başka projelerde görüşmek üzere..

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Yorumları baştan sona okudum.İlk sayfadaki yorumlar tamamen olumsuz.İkinci sayfada biraz moral verir gibi vurmuşlar adama :).3.sayfada birazda güven sözkonusuydu.Haklı olan vardı haksız olan vardı.
Türkiyede bu sosyal ağ işi son zamanlarda abartıldı düşüncesindeyim.Herkes bir sosyal ağ açmak kanaatinde.Eksi20 adlı bir sitede gerçekten işi oturtmuş.İlk bakışta normal bir sosyal ağ gibi dursada içinde puan kazanmalı kendini öne çıkartmalı oyunlar,yarışmalar düzenleniyor.Eğer bu siteyi kuracaksanız.Özenti olmamaya çalışın.Örneğin bazı sosyal ağlar var facebook ile bağlan butonu koymuşlar ?.Değişik birşeyler ortaya koymaya çalışın.Eğer iyinetten birileride katılırsa ve iyinet üyelerinin desteğiyle gelişen bir proje olursa çok iyi yerlere geleceği kanaatindeyim.Kolay gelsin.Başarılar dilerim.

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumları baştan sona okudum.İlk sayfadaki yorumlar tamamen olumsuz.İkinci sayfada biraz moral verir gibi vurmuşlar adama :).3.sayfada birazda güven sözkonusuydu.Haklı olan vardı haksız olan vardı.
Türkiyede bu sosyal ağ işi son zamanlarda abartıldı düşüncesindeyim.Herkes bir sosyal ağ açmak kanaatinde.Eksi20 adlı bir sitede gerçekten işi oturtmuş.İlk bakışta normal bir sosyal ağ gibi dursada içinde puan kazanmalı kendini öne çıkartmalı oyunlar,yarışmalar düzenleniyor.Eğer bu siteyi kuracaksanız.Özenti olmamaya çalışın.Örneğin bazı sosyal ağlar var facebook ile bağlan butonu koymuşlar ?.Değişik birşeyler ortaya koymaya çalışın.Eğer iyinetten birileride katılırsa ve iyinet üyelerinin desteğiyle gelişen bir proje olursa çok iyi yerlere geleceği kanaatindeyim.Kolay gelsin.Başarılar dilerim.

Teşekkürler.Hocam

Grafik - Php kodlama konusunda yardımcı olacaklar direk msn : [email protected] adresini ekleyebilirler.

İlginiz için teşekkür ederiz.

StratoVariuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şu yazdıklarınızı görünce çok üzüldüm hocam.Benim düşüncem Türkiye de bu tarz bir proje sonucu bu site açılırsa eğer fikir ve görüşlerin değişeceğine inanıyorum.Amacım kesinlikle reklam değil.Gerektiği zaman doğru yerde doğru olanı yapmak ilk isteğim.Yorumlarınız için teşekkürler umarım şu yazıyı görüp biraz saygılı olmayı öğrenenler olur.

üyeliğim onaylandı ama ne yapacaz böyle bekleyecek miyiz :)

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üyeliğim onaylandı ama ne yapacaz böyle bekleyecek miyiz :)

Msnde gerekli konuşmalar yapıldı.Şu an ekip içi görüşmeler yapıyoruz.Diğer kişilerin pazartesi gününe kadar beklemesi gerekmektedir.

Ekibimizde Türkiye 7.ci php uzmanı ve Php deveolper uzmanı ayrıyetten 3 uzman olmasalarda iyi işler çıkaran coderlerımız bulunmaktadır.Henüz dünyada eşi olmuyan sistemler geliştirmek için planlar yapıyoruz.Ve gelişen yazılımlar medyanın ilgisini çekebilir.Şu anda php konusunda daha hızlı olmamız açısından ekibe alımlar tüm hızıyla devam etmektedir.

Tasarım ekibimizde iyi işler çıkarmak için yeterli.Şu an 15 tasarımcımız bulunmakta.Halen alımlar vardır.15 tasarımcı fazla olduğundan elemeler yapılacaktır.

Diğer alanlarda ilgili ekip seçimleri site bittikten sonra tamamlanacaktır.

Herkeze teşekkürler.Detaylar için [email protected] adresini ekleyiniz.Msn problem olabiliyor pm den eklediğinizi belirtebilirsiniz.

kingofbet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeş sende her hafta taa geçen seneden beri sosyal ağ kuracan önce sanlook dedin şimdide bu sitemi kardeş sen siteyi açamazsınki insanlar sana nasıl güvensin :) sen dsite açana kadar benim site 780 üyede 10.000 bulur sen o siteyi açana kadar :) hayırlı site açışlar kardeş valla işin zor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5