İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'nin Yeni Sosyal Ağı

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Restoran sahibi, eğitim danışmanı, hazır giyimci, fütürist işadamı ve internet girişimcisi 5 iş insanı melek yatırımcılığa soyundu, inploide ortak oldu. Yalçın Ayaydın, Gaziantepli iki kardeşin 150 bin lira maliyetle gerçekleştireceği bilgi paylaşım sitesinin, Facebook ve Twitter kadar başarılı olacağına inanıyor.

HEPSİ farklı alanlarda başarısını ispatlamış beş insanı, ve Gaziantepli biri elektronik diğeri fizik mühendisi iki kardeş, Facebook ve Twitter kadar iddialı bir sosyal paylaşım ağı için buluştu. Bugünlerde, Ankaraya kazandırdığı popüler restoranların ardından soluğu İstanbulda alan Gamze Cizreli; eğitim ve danışmanlık şirketi Deulcom Internationalın sahibi Baybars Altuntaş; İpekyol, Twist, Machka markalarının patronu Yalçın Ayaydın; fütürist işadamı Alphan Manas ve yemeksepeti.comun yaratıcısı Nevzat Aydın ile İTÜ mezunu kardeşler Serkan (32) ve Hakan (30) Köse kardeşler sık sık bir araya gelip inploid projesini ele alıyor. Beş iş insanı, bir televizyon programında karşılarına çıkan projenin yüzde 60ına eşit hisselerle ortak oldu. Serkan Köse, 2008 yılında projeye başladıklarını ancak maddi imkansızlıktan üzerine gidemediklerini anlatıyor. Hakan Köse ise, projenin home-ofiste (ev-ofis) doğduğunu anlatıyor. İnternette bilginin sadece yüzde 10unun bulunduğunu kayan yüzde 90ın insanların kafasında olduğunu belirten Serkan Köse, İşte biz bu yüzde 90 bilginin insanlar arasında akmasını sağlamak istiyoruz. Melek yatırımcı desteği öncesi 500 olan kullanıcı sayımız sadece 10 günde 7 bini geçti dedi.

Projeden en çok gençler etkilendi
Big Chefs restoran zincirinin ortaklarından Gamze Cizreli, projeden çok iki gencin heyecanından etkilendiğini belirterek, şunları söyledi: Bu çocukların gözleri pırıl pırıl parlıyor. Sosyal paylaşım siteleri çok popüler ama burada aradığın soruların cevabını bulmak gerçekten önemli. Çok kısa zamanda dünyada milyonlarca kişinin kullanacağına eminim.

Marka yaratmak çok zor
Hazır giyimde global marka yaratmanın zorluğunu çok iyi gördüğünü vurgulayan Yalçın Ayaydın ise şöyle konuştu: Facebook ve Twitterda kullanıcı sayısı açısından Türkiye çok önde. Biz bu tür sosyal paylaşım sitelerine çok düşkünüz. Aklındaki soruları sorduğun, cevaplarını bulduğun bu site tüm dünyaya yayılacak ve global bir marka olacak. Global bir Türk marka sosyal paylaşım ağından çıkacak. Bu da birkaç yılda olacak ve birlikte gururlanacağız. Giyimde 20 yılda aldığımız yolu o, kısa sürede tamamlayacak. Yeni kurulan Trendyol internet sitesine de ortağım. Onun yakaladığı büyüme inanılmaz. Yabancı Tiger Capital 100 milyon değer üzerinden Trendyola ortak oldu. İnternet inanılmaz.

Pek çok dev böyle kuruldu

DENİZ Taksi projesinin yaratıcısı ve şu sıralar elektrikli otomobil projesi üzerinde çalışan fütürist Alphan Manasın projeye ortak olması Yalçın Ayaydın ve Nevzat Aydının da gözü kapalı ortaklığa girmesine neden olmuş. Alphan Manas, Milyonerden sonra bir daha internet işi yapmadığını hatırlatarak, Bu projeye o kadar inandım ki ortak oldum. Amerikada bu melek yatarımcılar kavramı çok önemli. Pek çok global dev, melek yatırımcıların onları desteklemesiyle kuruldu. Biz de bu iki kardeşin melek yatırımcıları olduk dedi.

ABD ve İsrailin lider ligine Türkiye de girecek

DEULCOM Internationalın sahibi Baybars Altuntaş, Köse kardeşlerden sosyal paylaşım dünasında ABD ve İsrailin lider olduğunu ve inploidin Facebook, Twitter, Friendfeede rakip olabileceğini öğrendikten sonra projede yer almaya karar verdiğini söyledi. Altuntaş, Köse kardeşler bana Kesinlikle olur dedi. ABD ve İsrailin olduğu birinci lige inploid bizi sokar mı soruma da olumlu yanıt alınca bu karara vardım. İki kardeş konuya çok hakim ve kendilerinden çok eminler diye konuştu.

Çığ gibi büyüyen sosyal medyada yeni boyut olur

YEMEK-SEPETI.COMun yaratıcısı Nevzat Aydın, sosyal medyanın giderek daha popüler bir trende dönüştüğünü belirterek, şöyle konuştu: İnsanların akıllarındaki bilgilerin küçük bir kısı internette. Bunun geri kalanını internete aktarabilmek için doğru soruyu sormak gerekiyor. Bu insanların hayatına ciddi katma değer katar. Çığ gibi büyüyen sosyal medyada inploid yeni bir boyut. Sosyal medyada etkileşim artık dikey olarak gelişiyor. Özel alışveriş siteleri, soru-yanıt bilgiye odaklı internet paylaşımı
daha da önem kazanacak.

Melek yatırımcı nedir

HENÜZ yolun başında olan (start-up) bir iş fırsatına yatırım yapan, işletmelerin büyümeleri veya gelişmeleri için sermaye sağlayan kişiye melek yatırımcı deniyor.

Haber : Demet CENGİZ BİLGİN - Hürriyet

Türkiye'nin Yeni Sosyal Ağı
Düşüncelerinizle Konuşun!
Bildiklerinizi öğretmek, merak ettiklerinizi öğrenmek, soramadıklarınızı sormak, hissettikleriniz paylaşmak için inploid'de olun... biz ordayız...
Talk With Your Thoughts!

Kurucular :
- Serkan & Hakan Köse

Ortaklar :
- Alphan Manas
- Gamze Cizreli
- Yalçın Ayaydın
- Nevzat Aydın
- Baybars Altuntaş

Moderatör tarafında düzenlendi:

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Peki siz sitenin hangi yerinde bulunuyorsunuz ?

Ben sadece siteye destek vermek amacıyla burada tanıtma gereksinimi duydum..

inploid.com Resmi Fan Sayfası'nı kurdum. Daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla kurulmuş, hiçbir çıkar gözetmeksizin tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Türkiyenin sosyal sitesinin neden "Talk With Your Thoughts!" gibi bir sloganı olsunki? Yok yok olmaz.

SeDaTTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu adamlar programdaykenki yayını seyretmiştim.baya bi büyük oynadıklarını baya bi domain reglediklerini söylemişlerdi.Yalnız bu yola cıkan herkes hep devleri geçebilecegi ümidiyle yola cıkıyor....ama ne yazikki....

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Tutabilecek bir site değil bana göre yanlış yatırımdır.Zaten birçok soru cevap sitesi vardır ki herangi bir potansiyelde diğer siteler çok daha iyi uyarlayabilir bunu kendine + gelir modelide yoktur böyle olunca büyümeside şu durumda imkansız.

Kaldıki site sahibide az çok böyle düşünüyor büyük bi ihtimal 150 000 tl ye %60 vermek demek site olmıyacak ama gel sen reklam yapak alan biri çıkar belki demek gibi bişi.

Hani bu yazı kösteklemeye çalışan insanlar gibi durdu ama ilerden portrenin tamamına bakınca bu çıkıyor.

kingofbet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bende imploid.com a biraz baktım arkadaşıma katılıyorum başa yatırım bir site 2 yıldır 500 üyeleri var türkiyenin diyorlar ama isim ingilizce bence tutacak bişi değil.

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hemen olaya negatif bakmamak lazım. Yok olmaz, yok sen kimsin gibilerinden....
Bahsedilen yatırım sıradan bir olay degil. Umarım başarılı olurlar. Butür başarılara ülke ve millet olarak ihtiyacımız var.

By_MaKiF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence verilen para çok fazla.Zaten tüm ortakların bu konuda bilgili olduğunu sanmıyorum.Hepsi belli noktalarda daha iyi olan insanlar.Bana kalırsa quizy.me daha başarılı bir site.Sonuçta türevi diyebiliriz.

monarch20

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xD resmi fan sayfası nasıl oluyor bunu anlamadım geçen bir arkadaş daha söyledi resmi fan sayfası kurdum ama fanı kurulan adamın haberi yokdu:) sizinkisi de böyle birşey mi inploid sitesinin sizinle teması var mı.

Neyse önemi yok bunların bende programı izlerken görmüştüm 150 binlira ile olcak iş deil gibie geliyor şuan facebook un zirve yaptığı bir dönemde sıralarını beklemeleri gerekicek..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bu scriptin aynısını bi başka sitede görmüştüm sanki, scripti kim nerde satıyor fikri olan var mı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5