İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

turklokumlarinin hırsız webmaster ını tanıyan varmı ?

sanal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dazlakcom' Alıntı:
ya abı kullanır nıye kullanamasın bunun adı hırsızlık değil, paylaşım bence ......

Paylaşım olsaydı :
  • Site sahibinin bu konuda bilgisi ve izni olurdu.
  • Parayla satılmazdı.

U

ulukislali

Misafir
Bu paylasima girmiyor. Bir bilgiyi paylasirsin ama baskasinin emegini habersizce alip, onun üzerinden para kazanamazsin. Izin alsa, kaynak verse o zaman durum farkli olurdu.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adam Para ile satıyor
Calan kişide onu alıp sitesine koyuyor

alacak olan neden para versinki o zaman

Yani Adamın Parasınıda çalmış oluyor..

twt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gamend arkadasım :

Para ile satıyor derken gecce.org u kastediyorsan , biz hiç bir resimi para ile satmıyoruz , sitemiz tamamen ücretsizdir.

dazlakcom arkadasım :

benim ve olgaurcin ini çekmiş olduğum resimleri isteyen herkes logolarımızı silmediği sürece dilediği yerde kullanır , buna saygıda duyarım.

Eger bu şe...siz adam gibi biri çıkıpta benim çektiğim resimi alıp logomun üzerine kendi logosuna koyar ve üyelerine para karşılığı BENİM resimlerimi gösterirse , bu paylaşım olmaz , adi hırsızlık olur.

Biz turkforum haricinde hiç bir forum ile ortak çalışmıyoruz , turkforumdaka kendi topiklerimize resim ekliyoruz.

Bazı forumlar bizim resimlerimizi yayınlıyor ve altına bu resimler gecce.org dan alınmıştır diye referas düşüyorlar yani emeğe saygı gösteriyorlar. (bu bizim bilgimiz dışında oluyor ancak referans edildiği sürece sorun yok)

Resimlerimiz hepsinde şeffaf logolar var ancak yukarıda açıkladığım uzere bu hırsız ve şe...siz adam bunları kendi logolarıyla değiştiriyor , kısaca hırsız çok hafif bir itham daha güzel kelimeler kullanacağım ama forumdan banlanırım diye kullanmıyorum ...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hmm özür dilerim siz parayla satıyorsunuz diye karıştırmışım
O Adamların sitesine baktım onlar parayla satıyorlar
İşe Bakın;
Bedava dagıtan birisinden alıp hem hırsızlık yapılıyor hemde parayla satılıyor.
Neden bizim milletimiz böyledir :rolleyes:

twt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gamend' Alıntı:
Hmm özür dilerim siz parayla satıyorsunuz diye karıştırmışım
O Adamların sitesine baktım onlar parayla satıyorlar
İşe Bakın;
Bedava dagıtan birisinden alıp hem hırsızlık yapılıyor hemde parayla satılıyor.
Neden bizim milletimiz böyledir :rolleyes:

çok güzel ifade ettin arkadaşım aynen öyle ...

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi ara aynı olayı aysum.com'dan resim alarakta yapıyodu, ama aysum'da ucretliydi.
gercekten sinir bozucu bi durum senin icin, bence denildigi gibi resimlere watermark koyup, verdigin hizmeti ücretli yap, veya belli bir (kemiklesmis ve guvenilir) uye kitlesi olusturup, sadece bu kisilere yayın yap.cunku herkese acık olduktan sonra bu kisi yapmasa bile baskası yapar, daha da cok uzulursun.

ha birde hosting firmalarına (conox.net olarak gozukuyor) mail atarak durumu iletebilirsin, veya bilgilerni isteyebilirsin bu kisinin (sonuc alma ihtimalin ne kadar olur bilemem ama dene derim).

umarım bu durum bi cozume ulasır, kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5