Twitter’da Toplu Takip Etme ve Takipten Çıkma Eklentisi

yalcnuygur

0
İyinet Üyesi
Katılım
12 Ağustos 2014
Mesajlar
38
Reaction score
0
Konum
Biga
Merhabalar Arkadaşlar!

Herkesin bildiği gibi unfow.com vardı kodumuz vardı paralı sitelerden üyelik almamıza gerek yoku. Şimdi ise unfow teknik nedenden dolayı kapalı. Yapılır mı sorusuna cevap ararsak yaklaşık 2 ay önce bakmıştım 1 ay içinde sorun çözülecekti ama 2 ay geçti sorun da bir değişim yok.

Neyse konumuza dönecek olursak: Benim bugün sizlere sunacağım konu Twitter'da Toplu takip Etme Takipten Çıkma olacak arkadaşlar. Böyle bir şey yapmak için ne bir programa ne de bir koda ihtiyacımız var! Yapımı çok basit ama yapamayan arkadaşlar mesaj atabilirler yardımcı olmaya çalışırım...
Not: Konumun buraya kadar kısmı hariç geri kalan tüm link ve yazılar alıntıdır.

Eklenti nasıl çalışır?

Toplu takip yapma ve takipten çıkma eklentisini kurduğunuzda Twitter profil menüsüne 2 adet bağlantı eklenir.Listeyi Takip Et Bağlantısı

Bir kullanıcının takip ettiklerini ya da takipçilerini; bir listeyi takip etmek için listeyi takip et bağlantısına tıklayın.

Bağlantıya tıkladığınız anda sağ üstteki Tweetle butonunun sağında durdur butonu çıkar. İşlemi bitirmek için ona tıklayabilirsiniz. Tıklamadığınız zaman günlük takip etme limitiniz dolana kadar takip yapar. Gizli hesapları, biyografisi boş olan hesapları takip etmez.

Takipten çık Bağlantısı

Takipten çık bağlantısını takip ettiklerinizin listesinde kullanın. Burada sizi geri takip etmeyen kullanıcıları bulup takipten çıkar. Yine tıkladığınızda sağda durdur butonu çıkacaktır. Durdurmadığınız zaman takip ettiklerinizin tamamı bitene kadar işlem sürer.

Eklenti kurulumu

Eğer bir önceki yazımda bahsettiğim Tampermonkey ya da Greassmonkey eklentilerinden birini kullanıyorsanız bunları kurmanıza gerek yok. 2. adımı uygulayabilirsiniz.

Chrome kullanıcıları

1 – Tampermonkey isimli eklentiyi kurun.

2 – Sonra toplu takip etme ve takipten çıkma eklentisini şu adrese giderek sağ üstten install ardından yeni sayfada sol üstten install diyerek kurun.

Ardından Twitter’ı yenileyerek bağlantıları görebilirsiniz.

Firefox Kullanıcıları

1- Greassmonkey isimli eklentiyi Add To Firefox butonuna tıklayarak kurun. Tarayıcıyı yeniden başlat uyarısına sol üstten cevap verin ve yeniden başlatın.

2- Toplu kullanıcı takip etme ve takipten çıkma eklentisini şu adrese gidip sağ sütten install diyerek ardından sağ süttenbetik yükle ve ardından yeni pencereden kur diyerek kurun.

Ardından Twitter’ı yenileyerek bağlantıları görebilirsiniz.

Eklenti sayesinde artık her seferinde kod kopyalayıp Console’a yapıştırıp çalıştırma derdinden kurtulmuş olacaksınız. Kodları 2. adımda verdiğim adreslerde görebilirsiniz, amacının dışında bir şey kesinlikle yapmaz. Zaten kendim kullanıyorum. İlk yüklediğiniz eklentiler de sadece benim kodlarımı çalıştırması içindir.

Yeni eklenti ve kodlar için takipte kalın.

Güncellemeler

V 1.1.3

Takip etme, tekipten çıkma ve işlemi durdurma için klavye kısayolu eklendi. Ctrl+Alt+T takibi başlatır, Ctrl+Alt+U takipten çıkar (unfollow) Esc ise her ikisinde de işlemi durdurur.

Güle Güle kullanın :tili:tili
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst