İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TWITTER HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU !!!

iverson61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle Merhaba arkadaşlar...

Twitter popüler olmaya başladıkça insanlar daha çok ilgi duymaya başladı. Takipçi sayısı ise kimileri için bir ego, kimileri için ise bir reklam aracı olmaya başladı artık. Bu yüzden bir açıklama yapma gereği hissettim.

Forumda birçok arkadaşımız Twitter takipçisi sattığını görüyoruz. Bu popüler hesapların tüm takipçilerinin türk ve gerçek olduğunu söylemektedirler. Ayrıca kimileri takipçi sayısı azalırsa bunu telafi edeceklerini söylemektedirler. Sevgili arkadaşlar hiçbir hesap 3-5 ay önce açılıp popüler ve %100 türk takipçisine sahip olamaz. Yerli ve yabancı siteler vasıtasıyla önce belli bir oranda takipçi sayısı artırılıyor ve bundan sonra klasik sözlerle bazı kitlelere ulaşıyorlar. Bir hesabın gerçekten popüler olup olmadığını ve gerçek takipçilere sahip olduğunu anlamak için "Mention" trafiğine bakmak lazım, takipçi sayısına değil. Örnek verecek olursak 50.000 takipçili sahte ( bot ) bir hesap ile 20.000 takipçili gerçek bir hesap arasında fark vardır. Atıyorum herhangi bir reklam yapsak her iki hesaptan da aradaki farkı anlarsınız. Son zamanlarda dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise 100-150 bin takipçili full bot hesaplar çıkmaya başladı son zamanlarda. Bu kullanıcıların tamamı sahtedir ve suspend yeme tehlikesi büyüktür. Gerçek takipçili fenomen olarak gördüğümüz 50.000'in üzerindeki hesaplar zaten twitter'da 20-30 tanedir. Zaten bunlar biliniyor. Bunlarda hesaplarını satmıyorlar. Çünkü reklam tweetleri atıyorlar. Adamlar ortalama haftada 10 tane tweet atıyorlar ve milyar alıyorlar.

Diğer bir husus da takipçi kazanma programları ve RETWEET hileleri. Bu konu üzerinde fazla durmayacağım çünkü çoğu kişi bu programlardan kazandığı kişilerin fake ve bot olduğunu biliyorlar.

Kendimden örnek verecek olursak benim 1 tane hesabım var bu tip işler için kullandığım. Tamamen eğlenmek amaçlı, türkiye'de ünlü bir şahıs adına 3 yıl önce açılmıştır. Herhangi bir tweet veya takipçi kazanma yapılmadan şu an 36.000 küsür kişi takip etmektedir. 3 yıl içinde 36000 kişiye ancak ulaşan hesap, farklı yöntemler kullanıp bende bilirdim 150-200 bin yapmayı fakat bunlar bot olduktan sonra neye yarar ki ? Mesela bakıyorum mention'lara Hepsi gerçek insanlar. Örnek veriyorum yarın bir gün bir firma reklamını yapacak olsa bir tweet ile 36.000 kişiye ismini duyuruyor. Yani demek istediğim kimse bir an da 50-100 bin takipçi olamaz. Geçenlerde twitter tarafından yapılan açıklamada 1 milyon türk kullanıcısı var twitter'da. Yani olayın mantıksızlığını buradan anlayın.

Hepinize kolay gelsin arkadaşlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5