Ubuntu'da dev değişim rüzgarları!

abuz89

0
İyinet Üyesi
Katılım
30 Mart 2010
Mesajlar
3,400
Reaction score
34
Ubuntu'nun kurucusu ve babası olarak anılan Mark Shuttleworth, Ubuntu Geliştiriciler Konferansı'nda önemli bir açıklama yaptı.

Bir Linux dağıtımı olan ve son derece popüler olan Ubuntu işletim sistemi, 11.04 sürümünden sonra ana masaüstü ortamı olarak Gnome değil Unity kullanacak. Kullanıcılar isterlerse Gnome da seçebilecekler ama varsayılan masaüstü olarak herkes Unity ile karşılaşacak.

Gnome temelli olan Unity, netbooklar için Ubuntu'da kullanılacaktı, şimdi masaüstü PC'lere uygun bir şekilde ayarlanıyor. Shuttleworth bunun riskli bir geçiş olduğunu ancak işe yarayacağından emin olduklarını belirtti. Kullanıcıların ve geliştiricilerin de Unity'e destek verdiğini aktaran Shuttleworth, Ubunut'unun arkasındaki şirket olan Canonical'ın Lenovo ve Acer'la da anlaşmalar yaptını aktardı. Bu sayede piyasaya yeni çıkan masaüstü ve netbooklarda daha en başından Ubuntu kullanabilme seçeneği genişleyecek.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst