chat ege.net sohbet

Ubuntu'da dev değişim rüzgarları!

abuz89

Müptela
Katılım
30 Mar 2010
Mesajlar
3,402
Ubuntu'nun kurucusu ve babası olarak anılan Mark Shuttleworth, Ubuntu Geliştiriciler Konferansı'nda önemli bir açıklama yaptı.

Bir Linux dağıtımı olan ve son derece popüler olan Ubuntu işletim sistemi, 11.04 sürümünden sonra ana masaüstü ortamı olarak Gnome değil Unity kullanacak. Kullanıcılar isterlerse Gnome da seçebilecekler ama varsayılan masaüstü olarak herkes Unity ile karşılaşacak.

Gnome temelli olan Unity, netbooklar için Ubuntu'da kullanılacaktı, şimdi masaüstü PC'lere uygun bir şekilde ayarlanıyor. Shuttleworth bunun riskli bir geçiş olduğunu ancak işe yarayacağından emin olduklarını belirtti. Kullanıcıların ve geliştiricilerin de Unity'e destek verdiğini aktaran Shuttleworth, Ubunut'unun arkasındaki şirket olan Canonical'ın Lenovo ve Acer'la da anlaşmalar yaptını aktardı. Bu sayede piyasaya yeni çıkan masaüstü ve netbooklarda daha en başından Ubuntu kullanabilme seçeneği genişleyecek.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst