İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ücretli Script Talebi

mskoktas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1- Merhaba, arkadaşlar. Öncelikle bahsedeceğim özelliklerin/konunun daha başka scriplerde vs olup olmadığını araştırmaya fırsatım olmadı. Araştırdıklarımda da bulamadım.

yeni bir site açmayı planlıyorum. *.alanadi.com isimli sitede bolca alt alan adı olacak/oluşacak. Fakat bu alt alan adlarının tek bir portal/cms/yazılım/script üzerinden oluşturulması gerekiyor. ya da panelden üretilirse de portal içinden ulaşılabilir olması gerekiyor.

*1.alanadi.com, *2.alanadi.com, *99999.alanadi.com (bu kadar olmazda oldu diyelim) adreslerindeki bilgiler/veriler/fotoğraflar/yazılar/videolar vs tüm materyaller birbirinden bağımsız olarak yüklenip eklenebilecek.

Bu bilgi girişlerini örneğin *35.alanadi.com adresini açan üye gerçekleştirecek. her üyenin aslında bir subdomain le ilişkili bir adresi veya hesabı olmuş olacak. arzu ettiği bilgileri buradan yayınlayacak. ya da ben kendim farklı üyelikler açıp ayrı ayrı o bilgileri gireceğim. Aynı zamanda üyelerin yazdığı bu yazılara benim uzaktan müdahale şansımda olmalı. (forum adminliğinde olduğu gibi)

üyelerin bir kısmı arzu ederlerde kendi yükledikleri alandaki materyalleri ( ki genelde pdf veya doc gibi yada video gibi indirilebilir ürünler) başka üyelere örn paypal aracılığıyla satabilsinler. (sistemde şu anda buna ihtiyaç yok ancak ilerde başarılı olursa böyle bir ek özelliğe ihtiyaç duyulabilir)

kademeli (kademeli olarak örneğin sadece veri girmek isteyenler gibi ) olarak sisteme üye olunabilmeli.

Normal ücretsiz üyeler tüm sistemi aynı veritabanında kullanabilmeli (*.alanadi.com daki her siteye aynı kullanıcı adıyla ulaşabilmeli)

kademeli üyelik sisteminde örneğin *.alanadi.com u yönetebilen ve ilerde kendi yazdığı makaleyi, yaptığı videoyu satmak isteyen kullanıcı bunu yapabilsin. (yalnız şu aşamada şirket olamayacağım için faturada kesilemeyecek.)

düşündüğüm üyelik tipleri

1. ücretsiz üyelik tipi.
2. altalanadi. ..com şeklinde kendi istediği gibi sisteme veri girişi yapabilecek bir üyelik tipi.
3. altalanadi. ..com şeklinde kendi materyalini satmak isteyen kullanıcı tipli üyelik.
4. Kurumsal olarak altalanadi nı yönetebilecek bir üyelik sistemi. (logosunu vs koyabilsin)

her ne kadar kurumsal tipli üyelikten bahsetsemde bu üyelik tipleri ücretli olmayacak. olsa da çok düşük ücretli ve her önüne gelenin açmak istediği bir tip olmayacak.
2.3.4 nolu tiplerdeki üyelikler zorunlu olarak admin onaylı üyelik olacak.
1. isteğe bağlı olacak.

(aslında bir çeşit b2b veya b2c tiplerindeki üyelik çeşitleri gibi oldu istediğim. *.sahibinden.com , gittigidiyor.com tarzı mantıkla işleyecek ama işlevi eticaret değil belli bir alana yönelik bir bilgi deposu şeklinde çalışacak )

opencart gibi sistemlerde olur mu bilemiyorum. iyi bilen birileri bu konuda yardımcı olabilir.

anlattığım işi görecek wp multi user teması vs var mıdır bilemiyorum. ya da başka bir cms ile başlangıç olarak başlayabilir miyim. bir de başladıktan sonra sistem değiştirmek istemiyorum. o nedenle deneme yanılma yoluyla değil doğru bir tercihle yola çıkmayı planlıyorum.

bunun için sıfırdan script yazdıracak şu anda bütçede maalesef mümkün değil. nihayetinde eğitim amaçlı bir site olacak ve eğitim hayatına katkı sunmasını planlıyorum.

Bu bilgiler şu ana kadar toparladıklarım. eksiklikleri ve bilgi tekrarları var farkındayım. biraz kafa karıştırıcı. bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

php ya da asp olarak bir düşüncem yok olmakla birlikte php tercihimdir.

ilginiz için teşekkür ederim.

bu yazı sadece bu sitede ( http://forum.iyinet.com/wordpress/262949-wp-multi-user-tabanli-tema-ve-bot.html ) ve şurada http://www.alsatpazarla.com/konu/735...i.html#post765 yayınlanmıştır.

2 - wp bot konusunda da ücretsiz üyelik sistemi olan bir sitedeki pdf dosyalarının ve sitedeki diğer bilgilerin benzer kategoriler özellikle otomatik oluşturularak bir bot aracılığıyla yeni siteye çekilip çekilemeyeceğidir.

.com/journal-article-abstract?id=31503
journal-article-fulltext?id=31503&part=1 buradan linke tıklayınca örneğin pdf dosyası tarayıcıda gömülü olarak geliyor. ( adres çubuğunda *.pdf olarak görünmüyor. benim istediğim bu pdf dosyalarının yeni siteye aktarılması.
mümkkünse pdf dosyasının başlığını link olarak doğrudan yeni siteye link oluşturarak ilgili kategoriye aktarması.

.com/journal-article-abstract?id=28610

çekilmesi gereken farklı linkler var tabi. ama bildiğim kadarıyla bu tarz linklerden veriler çekilebilir. ücret tekliflerinizi bekliyorum.

ilgili arkadaşlara pm atarım. pm biraz zaman alabilir. sabrınız için teşekkür ederim.

Not: Örnek çalışmaları olan arkadaşlarla çalışmak tercihimdir. Yoksa kaybedecek zamanın/zamanım yok maalesef.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5