Ücretsiz blog için Blogger mi Wordpress mi?

Yakamdamoz

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
14 Ocak 2017
Mesajlar
448
Reaction score
10
Bir blog açmak istediğinizde ücretsiz bir bloga nasıl başlanacağını öğrenmek çok basittir ve herhangi bir teknik ya da web geliştirme deneyimi gerektirmez (yıllar önce olduğu gibi). Blogger ya da Blogspot başta olmak üzere bu işe başlamak için blogunuz için bir platform seçmeniz gerekir.

Blog oluşturma platformu, blogunuzun temelini oluşturur ve genellikle blogunuzu kolayca oluşturmanıza ve içeriğinizi yazmanıza olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemi (CMS) olarak adlandırılır.

En baştan doğru platformu seçmek en önemli önceliktir.

Aşağıdaki grafik blog platformlarının kullanımını göstermektedir. Görebildiğiniz gibi, tüm blogcuların yarısından fazlası WordPress (WP) kullanmayı tercih ediyor. Sizin de WP kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Gerek tema ve eklenti desteğinin fazla olması gerekse teknik destek imkanının fazla olması. İyinet'te bile konu açtığınızda her üyeden yardım alabileceğiniz bir sistem oldu Wordpress.

EN-FAZLA-KULLANILAN-SİTE-SCRİPTLERİ-2019.jpg


Yeni blog açmak isteyenler için WordPress en doğru tercihtir
Kuşkusuz, çalışmaktan zevk aldığım bir platform Wordpress. Ancak siz ücretsiz olarak blog açmak için Google detsekli blogspot.com ile bu işe başlayın. Zaten siteniz gerçekten de tutulacak hale gelirse Wordpress'e geçişi yapabiliyorsunuz. Peki neden wordpress kullanmalıyım?

İşte bunun birkaç nedeni:

  • Ücretsiz - Bu doğru, bir hile değil. WordPress platformu aslında% 100 ücretsizdir.
  • Yeni kullanıcılar için kolay kullanıma sahip- WordPress teknik olmayan insanlar için tasarlanmış eklentiler olarak adlandırılan özelliklere sahiptir ve blogunuzda kullanmakta serbesttirler. Eklentilerle iletişim formları, yorum kutuları, resim galerileri, videolar ve hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi ekleyebilirsiniz.
  • Yardım ve teknik destek hizmetleri - Herkes WordPress'i blog sitesi olarak kullandığından , ihtiyaç duyduğunuz yardımı bulmak hızlı ve kolaydır. WordPress ayrıca, sitelerinde inanılmaz bir ücretsiz kaynak kütüphanesi ve Youtube'da video dersleri sunar. Hiç bilmeseniz de Wordpress kullanabilirsiniz.
  • Mobil Uyumlu siteler - Yakınlaştırmak için ekranı çektiğiniz, telefonunuzda ziyaret ettiğiniz bloglardan nefret etmiyor musunuz? WordPress, blogunuzu otomatik olarak 'duyarlı' hale getirecektir, bu, blogunuzu ziyaret etmek için kullandığınız tüm cep telefonlarında ve tabletlerde çalışacağı anlamına gelir. Responsive tema kullanmanız halinde mobil ve masaüstü kullanımı için ayrı tema kullanmak zorunda kalmazsınız.
  • En ünlü siteler de Wordpress kullanıyo -Dünyadaki en büyük markaların bile WordPress'i platform olarak kullandığını biliyor muydunuz? Sony, MTV, CNN, Ebay, Best Buy ESPN, Sözcü, Webrazzi gibi birçok siste WordPress'i tercih ediyor.
 

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
30 Eylül 2006
Mesajlar
18
Reaction score
4
Konum
IstanbuL/Avr
İkisi de iyidir, önemli olan nasıl kullanacağin ve emek edip etmeyeceğin.
 

sudenazz

0
Onaylı Üye
Katılım
10 Şubat 2003
Mesajlar
184
Reaction score
29
Konum
Onikişubat
İyi bir wordpress temanız yoksa blogspot kullanmanızı önerebilirim. Hitiniz çok yüksekse de wordpress önermem. Kendi halimde bir sayfam olsun derseniz wordpress olabilir.
 

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
788
Reaction score
112
Konum
Hatay
Rahat kullanım için wordpress idealdir. Eklenti ve bileşenler çok iş görüyor.
 

hizlitanitcom

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
12 Şubat 2020
Mesajlar
12
Reaction score
1
Konum
İstanbul
rahatlık icin wordpress, bir sürü eklentisi,özelliği mevcut.blogger biraz daha manuel kalıyor
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst