İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ücretsiz CSS tasarımlarım...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
@SpongeBobbenim yaptıklarımdan ilk 2'sinde inclersen anlayabileceğini düşünüyorum. Tanımlamalarada dikkat et... Mesela #orta .sol, #orta .sag şeklinde adlandırmalarda bulundum...

Ayrıca bu konu için önerebileceğim çok güzel bir ekitap var. Basit ifadeler ile hazırlanmış bir kitap. Belki ilk başta acayip gelebilir ama örnekleri de inclersen ve biraz el ile yazarak denemeler yaparsan kavraman çok basit olur.

başlangıç olarak aşağıda vereceğim uygulamalar ile ilgili bölümlere dikkat etmeni isterim.

Float: left, right (tabloların yerleri için önemli bir özelliktir.)
clear: both; (buda tabloların yerleri için gerekli olabilir)
border, backgorun-img, background-color, padding, margin, font-weight, width, height ...

Bu kelimeler başlangıç için yeterli olabilir.

Kitap için: http://www.fatihhayrioglu.com/kitap

@[email protected] ve @eRLySL teşekkür ederim... zamanla yararlı bir arşiv oluşturmayı planlıyorum...

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sağolun arkadaşlar, örneklerine ve önerdiğin kitaba göz atıcam.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
@SpongeBobbenim yaptıklarımdan ilk 2'sinde inclersen anlayabileceğini düşünüyorum. Tanımlamalarada dikkat et... Mesela #orta .sol, #orta .sag şeklinde adlandırmalarda bulundum...

Ayrıca bu konu için önerebileceğim çok güzel bir ekitap var. Basit ifadeler ile hazırlanmış bir kitap. Belki ilk başta acayip gelebilir ama örnekleri de inclersen ve biraz el ile yazarak denemeler yaparsan kavraman çok basit olur.

başlangıç olarak aşağıda vereceğim uygulamalar ile ilgili bölümlere dikkat etmeni isterim.

Float: left, right (tabloların yerleri için önemli bir özelliktir.)
clear: both; (buda tabloların yerleri için gerekli olabilir)
border, backgorun-img, background-color, padding, margin, font-weight, width, height ...

Bu kelimeler başlangıç için yeterli olabilir.

Kitap için: http://www.fatihhayrioglu.com/kitap

@[email protected] ve @eRLySL teşekkür ederim... zamanla yararlı bir arşiv oluşturmayı planlıyorum...
biraz biraz css den anlıyorum sanırım

M

maiL

Misafir
teşekkürler arkadaşım. çok faydalı olacak eminim. kolay gelsin. devamını bekliyoruz..

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ellerine sağlık teşekkür ederiz gerçekten işimize yarayacak bunlar.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ilk tasarımdan son tasarıma doğru kendini bayağı geliştirdiğin bariz.. sanırım css5 den css55 e ulaştığında artık kendini aşmış şeyler çıkıcak ortaya..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
gerçekten 5 numaralı tasarımda çok güzel

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5