İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ücretsiz hosting hakkında?

baranksk17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadşlar merhaba. www.eu.pn sitesinden ücretsiz domain ve isim aldım siteadi.eu.pn olarak gözüküyor size sorum şu olacak ben siteadi.eu.pn sayfasında bir wordpress teması siteadi.eu.pn/deneme bundada farklı bir tema yuklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
bir de eu.pn ya da awardspace tarzı sitelere php olarak script yukleyebilir miyim yukleyebilirsem anlatabilir misiniz ya da anlatılan link varsa atar mısınız?
teşekkür ederim.

artmedya

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Özellikleri içinde "Free WordPress&Joomla Hosting" yazdığına göre kontrol panelinde WordPress'i otomatik kurma komutu vardır.
Yalnız şunu da tembih edeyim; ücretsiz host sağlayıcılar her an habersiz, host hesabı kapatma ve ücretsiz host sağlamayı bırakma hakkını saklı tutarlar. Dolayısıyla ücretsiz hosting kullanıcıları her an diken üstündedir.
Eğer ciddi bir web girişimcisiyseniz mutlaka ücretli host almalısınız.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Eğer sadece domain sağlıyorsa ve host içinde değilse ilk sorunuzun cevabı;
Ftp'den public_html klasörü içinde hali hazırda kurulu olan dosyaların yanına birde deneme klasörü açmanız gerekiyor. İkinci bir tema kurmanız için siteden ayrı bir wordpress sistemi kurmanıza gerek yok temaları aynı wordpress'e atıp sonrasında istediğinizi seçebilirsiniz. Ama ben farklı bir sistemde deneme yapmak istiyorum diyorsanız deneme klasörünüze wordpress kurulum dosyaları atınız. Sonrasında yeni db oluşturup kurulumu siteadi.eu.pn/deneme klasöründen gerçekleştirin.
Şayet host içinde abiduk gubidik bir sistem ise yapmanız gereken şey domain sağlayan ama hostu içinde olmayan bir sistemde bahsettiğim şeyleri veya istediğiniz şeyleri yapmanız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5